آیا فیفا باعث بازگشت آمریکا به جام جهانی خواهد شد؟


آیا فیفا باعث بازگشت آمریکا به جام جهانی خواهد شد؟

تیم ملی ایالات متحده آمریکا

تیم ملی ایالات متحده آمریکا

به گزارش ورزش ۱۱، در صورتی که فیفا گل پاناما در مقابل کاستاریکا را مردود اعلام کند، تیم ملی ایالات متحده آمریکا می تواند به بازگشت به روند انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بازگردد!

 

سابقه آنچه که فیفا در گذشته انجام داده است، مسئولان تیم ملی آمریکا را امیدوار کرده است و همانند اتفاقی که برای تیم های ملی آفریقای جنوبی و سنگال در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آفریقا پیش آمد، ممکن است فیفا در نتیجه دیدار پاناما و کاستاریکا هم تجدید نظر نماید. در نوامبر سال ۲۰۱۶ آفریقای جنوبی در دیداری از گروه D انتخابی جام جهانی را انجام دادند که در نهایت سنگال موفق شد به لطف گل مشکوکی که با اشتباه داور برای آنها بدست آمده بود، با نتیجه ۲_۱ آفریقای جنوبی را شکست دهد اما با بررسی های مجدد فیفا بر روی صحنه پنالتی مشخص شد که تصمیم داور اشتباه بوده است و به همین دلیل فیفا داور آن دیدار را به صورت مادام العمر از فعالیت در عرصه داوری محروم کرد و اعلام کرد که بازی در زمان دیگری تکرار خواهد شد که همین مسئله باعث شد تا شانس صعود آفریقای جنوبی با توجه به دو دیدار باقیمانده افزایش پیدا کند.

 

حالا آمریکایی ها مترصد این  هستند که نسبت به گل تیم پاناما به کاستاریکا که در شرایطی بسیار مشکوک به ثمر رسید شکایت کنند تا شاید سناریو آفریقای جنوبی یک بار دیگر برای آنها تکرار شود و آنها بتوانند بار دیگر به راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ امیدوار باشند. باید دید در نهایت فیفا چه تصمیمی را در این خصوص اتخاذ خواهد کرد.

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است