۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 277790 | تاریخ انتشار: ۵:۴۱:۳۵ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

اتهام جدید اردوغان علیه کشورهای غربی


اتهام جدید اردوغان علیه کشورهای غربی


پیش از نیمه شب ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ گروهی از نظامیان ترکیه با بستن پل‌های اصلی استانبول، تصرف شبکه‌های تلویزیونی و محاصره بزرگ‌ترین فرودگاه کشور سعی کردند کنترل کشور را در دست بگیرند. هدف آنها سرنگون کردن رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه بود اما تلاش آنها با شکست مواجه شد.
 
 
 
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در مراسم اولین سالگرد کودتای نافرجام ترکیه، غرب را به ریاکاری متهم کرده است.
 
 
 
اردوغان در مقاله‌ای که در روزنامه گاردین به چاپ رسیده گفته است “هیچ راهی برای پوشاندن خیانت کشورهایی که منتظر بودند تا ببینند چگونه نتیجه کودتا تغییر می‌کند، وجود ندارد.”
 
 
 
رئیس جمهور ترکیه گفته که شماری از این کشورها به وابستگان و نزدیکان فتح الله گولن پناهندگی دادند. دولت ترکیه، گولن را که در تبعیدی خودخواسته در آمریکا بسر می برد، متهم به همدستی در کودتای نافرجام ژوئیه سال گذشته کرده است. اتهامی که از سوی گولن تکذیب شده است.
 
 
 
در همین حال، رئیس‌جمهور ترکیه در سالروز شکست کودتا، در نشست ویژه‌ای در پارلمان آن کشور شرکت کرد و سپس به راهپیمایی در استانبول پیوست، پس از آن به آنکارا، پایتخت، بازگشت تا در نیمه‌شب شنبه و ساعات اولیه روز یک‌شنبه در تظاهراتی خارج از مجلس و مراسمی در کاخ ریاست‌جمهوری شرکت کند.
 
 
او در جمع صدها هزار نفر از کسانی که در اطراف تنگه و پل بسفر جمع شده بودند باردیگر تاکید کرده دولت او ممکن است مجازات اعدام را بازگرداند. رجب طیب اردوغان گفته «نخست، سـر آن‌ها که خیانت کرده‌اند را از تن جدا می‌کنیم».
 
 
 
ترکیه از سال ۲۰۰۴ به این سو مجازات اعدام را کنار گذاشته‌است. تصویب اجرای دوباره آن و امضای رئیس‌جمهوری، یکی از اصلی‌ترین شروط عضویت در اتحادیه اروپا را زیرپاگذاشته و خود‌به‌خود به روند آن خاتمه می‌دهد.
 
 
 
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرده است اگر ترکیه مجازات اعدام را برگرداند، هیچ وقت به اتحادیه اروپا راه پیدا نخواهد کرد.
 
 
 
به گزارش رادیو فردا، اردوغان تاکنون چندین بار اظهار داشته کشورش لازم نیست «به هر بهایی» عضو اتحادیه اروپا شود. او اخیرا در مصاحبه‌ای گفته بود اگر این نهاد اروپایی اعلام کند نمی‌تواند عضویت ترکیه را بپذیرد، «مایه آرامش خاطر» دولتش خواهد بود و افزوده است که اتحادیه اروپا وقت ترکیه را تلف می‌کند.
 
 
 
از سوی دیگر، کمال قلیچ‌دار اوغلو، رهبر حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه که در اعتراض به سیاست های اردوغان راهپیمایی عظیمی را با عنوان “عدالت” به سمت استانبول به راه انداخته بود، از بازداشت‌های گسترده پس از کودتا به شدت انتقاد کرده و با “کودتای دوم” خواندن آن گفته است مردم ترکیه “در یک دیکتاتوری زندگی می‌کنند.”
 
 
 
اردوغان در واکنش، افراد شرکت‌کننده در این راهپیمایی را به حمایت از “تروریسم” متهم کرده است.
 
 
 
به گزارش دویچه وله، اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی موسوم به بامف (BAMF) گزارش داده است که بیش از سه هزار شهروند ترک در شش ماهه اول سال ۲۰۱۷ از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند. در میان این پناهجویان ۲۰۹ دیپلمات و ۲۰۵ تن از کارکنان دولت نیز به چشم می‌خورد. تعداد پناهجویان ترک پس از کودتای ناکام ترکیه در آلمان افزایشی جدی یافته است.
 
 
 
سال گذشته در مجموع بیش از ۵۷۴۲ نفر شهروند ترک در آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند. در حالی که یک سال پیش از آن این تعداد تنها ۱۷۶۷ نفر بوده‌ است. بنابه آمار اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان از کل متقاضیان پناهجویی ترکیه در سال گذشته، ۴۴۰۰ نفر از کردهای ترکیه بوده‌اند.

خبر اتهام جدید اردوغان علیه کشورهای غربی از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار