۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

خلاصه بازی: اسپانیول ۰ – خیرونا ۱

خلاصه بازی: لاتزیو ۱ – تورینو ۳

۳۰۲ Found

پیروزی تیم های میهمان در آخرین دیدار های فوتبال باشگاهی در اروپا

مسئولان تیم رئال مادرید با نماینده کوین دِبروین تماس گرفتند

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

۳۰۲ Found

کد خبر: 303452 | تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶:۴۳ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

اثر جادویی والورده در بارسلونا


اثر جادویی والورده در بارسلونا

ارنستو والورده

ارنستو والورده

به گزارش ورزش ۱۱، ارنستو والورده در مدت کوتاه حضورش در بارسلونا علیرغم تمام فشارها و اتفاقاتی بحران ساز پیرامون این باشگاه، توانسته تاثیر شگرفی را بر بازیکنان این تیم بگذارد و بار دیگر آرامش را به اردوی این تیم بازگردانده است.

 

نیمار او را ترک کرد، موفق به جذب اینیگو مارتینز نشد، رئال مادرید او را در سوپر کاپ اسپانیا شکست داد، فصل نقل و انتقالات برای او چیزی شبیه کابوس بود اما بارسلونا کماکان تحت تاثیر جادوی والورده قرار دارد. علاوه بر این تیم مدیریتی بارتومئو ارتباط ضعیفی را با وی داشت و دائما سعی در سانسور سخنان او داشت. به عنوان یک مربی نمی توانید انتظار استقبالی بدتر از این را داشته باید اما والورده موفق شد با استفاده از تجربه اش این بحران مقطعی را پشت سر بگذارد و حالا موفق شده است کشتی سردرگم تیمش را به ساحل آرامش برساند.

بارسلونا
بارسلونا

 

او همواره در صحبت هایش آرامش خاصی را از خود نشان می داد و موفق شد پس از پشت سر گذاشتن بحران های پی در پی، این  آرامش را به بازیکنانش نیز منتقل کند و همین عاملی است برای اینکه ستارگانی مثل مسی، آلبا، اینیستا، راکیتیچ و سمدو در حال حاضر در بهترین فرم خود قرار بگیرند اما این تنها تاثیر والورده بر بارسلونا نبوده است و او موفق شده است بارسلونا را در مسائل بیشتری کمک کند که در این گزارش به بررسی اثرات والورده بر بارسلونا خواهیم پرداخت.

 

۱٫ نگرش مثبت پس از فصل نقل و انتقالات

رابرت فرناندز مسئول نقل و انتقالات بارسلونا دائما اخبار بد به والورده منتقل می کرد و به او اطلاع داد که تا پایان فصل نقل و انتقالات خبری از خرید بازیکن جدید نخواهد بود اما پاسخ والورده به اظهارات فرناندز در نوع خود بسیار جالب بود. او در پاسخ فقط گفت: "ما آرام هستیم و آرامش خود را حفظ خواهیم کرد"

ارنستو والورده
ارنستو والورده

 

۲٫ مسی بازیکنی آزاد با آینده ای نامعلوم

برای یک مربی جدید رویارویی با لیونل مسی به عنوان یک بازیکن آزاد کار ساده ای نیست اما او با استفاده از تجربه اش نه تنها مسی را کنترل کرد بلکه نقش مهمی در پیشرفت او داشت به طوریکه نتیجه آن ۸ گل و ۶ شوت به تیر دروازه از سوی نابغه آرژانتینی بارسلونا بود.

لیونل مسی
لیونل مسی

 

۳٫ اعتماد به نفس راکیتیچ

انتخاب اول والورده برای خط هافبک ایوان راکیتیچ بود، کسی که فصل گذشته را برای لوئیز انریکه به یک کابوس تبدیل کرده بود اما راکیتیچ تحت هدایت والورده اعتماد به نفس خود را باز یافته و بار دیگر به بازیکن قابل اعتماد آبی و اناری ها تبدیل شده است.

ایوان راکیتیچ
ایوان راکیتیچ

 

۴٫ استفاده از بهترین بازیکنان

والورده هموراه ترکیبی از آماده ترین بازیکنانش را به میدان فرستاده است و در خصوص بازی ندادن به برخی از بازیکنان تردیدی به خود راه نداده است.

 

بارسلونا
بارسلونا

 

۵٫ وینگری به نام آلبا

خروج نیمار از بارسلونا اکنون دیگر از حالت بحران خارج شده است و والورده آن را تبدیل به فرصتی برای سایر بازیکنان کرده است چرا که نیمار سمت چپ بارسلونا را از آن خود کرده بود اما اکنون فضا برای بازیکنانی نظیر جوردی آلبا باز شده است و این بازیکن در دیدارهای اخیر بارسلونا نقش وینگر چپ را ایفا می کند.

 

آلبا و مسی
آلبا و مسی

 

۶٫ برخورد گرم و دوستانه

یکی از گزینه های انتخاب مربی در زمان جایگزینی لوئیز انریکه برای سران بارسلونا، مدیریت درست کنفرانس های مطبوعاتی از سوی سرمربی بود که با توجه به آرامش ذاتی والورده، او بهترین گزینه در ارتباط با این موضوع است.

 

۷٫ توپ پادشاه است!

یکی دیگر از تاثیرات شگرف والورده بر بارسلونا، بازگرداندن شیوه بازی آنها به فلسفه فوتبال مالکانه بلوگرانا بود و بازیکنان والورده تشنه تصاحب توپ هستند و از آن در هنگام حمله و دفاع به خوبی بهره می برند.

 

۸٫ اهمیت اینیستا

والورده معتقد است آندرس اینیستا از ترکیب بارسلونا حذف نشدنی است و به هیچ عنوان قصد جایگزین کردن بازیکنی به جای او را ندارد. یکی از دلایل تردید اینیستا برای تمدید قرارداد با بارسلونا احساس کم اهمیت شدن بود که با توجه به اعتقاد والورده به او بعید است که شاهد خروج اینیستا از بارسلونا باشیم.

آندرس اینیستا
آندرس اینیستا

 

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر