۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 303217 | تاریخ انتشار: ۵:۵۵:۲۲ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

استقبال سرد مشمولان از تسویه مانده بدهی سهام عدالت


استقبال سرد مشمولان از تسویه مانده بدهی سهام عدالت


بر اساس قانون از سال ۱۳۸۵ تا کنون درصدهای مختلفی از سهام ۶۰ شرکت دولتی تحت عنوان شرکتهای سرمایه‌پذیر، به اندازه یک میلیون تومان برای هر فرد و در مجموع تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر خانوار به این شرط به مشمولان داده شده است که اقساط آن از محل سود سالانه این سهام تسویه شود.
 
 
از این رو با پایان یافتن مهلت ۱۰ ساله در نظر گرفته شده برای پرداخت اقساط این سهام، از سال ۹۶ دولت موظف است سود سهام عدالت را به صورت نقدی به مشمولان پرداخت کند که بر این اساس در نیمه اسفندماه سال گذشته بود که از سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir رونمایی شد تا دارندگان سهام عدالت با مراجعه به آن از وضعیت صورتحساب خود آگاه شده و در صورت تمایل نسبت به تسویه باقیمانده اقساط خود اقدام کنند.
 
 
بر پایه این گزارش؛ بجز دو دهک اول مشمولان سهام عدالت که افراد تحت حمایت کمیته امداد، بهزیستی و عشایر و روستائیان هستند و از تخفیف ۵۰ درصدی در پرداخت اقساط سهام عدالت برخوردارند، باقیمانده سهام عدالت تسویه نشده سایر مشمولان حدود ۴۷۰ هزار تومان است که در صورت تمایل می‌توانند اقدام به تسویه مانده بدهی خود کنند.
 
 
بر این اساس از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت حدود ۱۰ میلیون نفر به دو دهک اول و دوم مشمولان این سهام تعلق دارند که با کسر آنها از تعداد کل مشمولان، اقساط باقیمانده حدود ۳۹ میلیون مشمول سهام عدالت بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
 
 
بر این اساس مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورتحساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و پس از آگاهی از ارزش سهامشان، نسبت به تسویه بدهی خود اقدام کنند که به دلیل مسائلی همچون  مشخص نبودن سازوکار آزادسازی و خرید و فروش سهام عدالت و معلوم نبودن دارایی مشمولان پیش بینی می شود دارندگان سهام عدالت استقبال سردی از این تسویه باقیمانده اقساط سهام خود داشته باشند و رقم تسویه شده آنها از چند ۱۰ میلیارد تومان فراتر نرود.
 
 
بر این اساس باید منتظر ماند و دید با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت در چند روز آینده و اعلام رقم تسویه شده توسط مشمولان این ادعا تائید خواهد شد یا تکذیب!

خبر استقبال سرد مشمولان از تسویه مانده بدهی سهام عدالت از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار