۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

روحانی:مرحوم حاج مصطفی خمینی امید همه انقلابیون بود

پایان دومین جلسه رسیدگی به پرونده «حمید بقایی»

کابوس پرسپولیس در خط حمله

اعتراض رسمی استقلال به حکم محرومیت وریا

دستگیری سه سارق حرفه‌ای منزل

با کارت مترو سوار تاکسی شوید

۳۰۲ Found

وسواس و صدماتی که به روان خانم ها می زند

راه و روش فروش خودروی دست دوم

غرویان : باید از ناطق نوری و سید حسن خمینی در تصمیم‌گیری‌ها و تریبون‌های نظام استفاده کنیم

کد خبر: 277766 | تاریخ انتشار: ۵:۱۶:۰۷ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

افزایش اسلام‌هراسی در بریتانیا


افزایش اسلام‌هراسی در بریتانیا


به دنبال پنج حمله اسیدپاشی در شرق لندن دو نوجوان به اتهام دزدی بازداشت شده‌اند. طبق گزارش‌ها، دو مرد سوار بر موتور این حمله‌ها را ظرف ۹۰ دقیقه در محله هکنی لندن انجام دادند.
 
 
 
این حمله‎ها در حالی رخ داده که نگرانی‎ها بابت افزایش بی‌سابقه اسیدپاشی در لندن، بیش از پیش شده است.
 
 
 
از ۲۰۱۰ تاکنون بیش از ۱۸۰۰ مورد حمله با استفاده از مواد اسیدی در بریتانیا گزارش شده است.
 
 
 
بر اساس آمار پلیس لندن تعداد جرایم استفاده از مواد اسیدی در سال گذشته ۴۵۸ مورد بوده که نسبت به ۲۰۱۵ با ۲۶۱ مورد، بیش از دو برابر شده است.
 
 
 
به گزارش صدای آمریکا، کرسیدا دیک، رئیس پلیس لندن می‌گوید تعداد قربانیانی که مورد حمله با مواد اسیدی قرار گرفته‌اند بسیار نگران کننده است.  
 
 
 
به گفته رئیس پلیس لندن، هر چند اسیدپاشی در بریتانیا کم‌سابقه است، اما به نظر می‌رسد اخیرا شمار این موارد در پایتخت رو به افزایش گذاشته است.
 
 
 
Flash version 9,0 or greater is required
You have no flash plugin installed
 
Click here to download latest version
 
ویدئو/ گزارش عادی بی بی سی از اسیدپاشی های لندن!
 
 
 
گرچه پلیس لندن تلاش می کند با مطرح مسایلی همچون دزدی ، این حوادث را عادی جلوه دهد اما در پی اسیدپاشی‌های اخیر به صورت و بدن مسلمانان در لندن ترس و وحشت بر جامعه مسلمانان بریتانیا سایه افکنده است. تا جایی که حتی برخی از مسلمانان ساکن لندن جرات خروج از خانه‌شان را ندارند.
 
 
 
به گزارش یورونیوز، این هراس بویژه با حمله‌ به رشام خان ۲۱ ساله و جمیل مختار، پسر عموی ۳۷ ساله‌اش فزونی گرفته است. این دو ۲۱ ژوئن در نیوهم، در حالی که سوار بر خودرویشان بودند هدف حمله یک فرد ناشناس قرار گرفتند. مهاجم از پنجره خودرو به روی آنها اسید پاشید.
 
 
 
پلیس در گزارش اولیه ادعا کرد که هیچ مدرکی حاکی از انگیزه نژادی یا مذهبی در دست نیست. اما جمیل مختار آنچه رخ داده را با اسلام‌هراسی مرتبط دانسته است. به گفته او اگر یک بریتانیایی تبار هدف چنین حمله‌ای قرار گرفته بود کل کشور بسیج می‌شد و از آن بعنوان اقدامی تروریستی یاد می‌کردند.
 
 
 
در شبکه فیس‌بوک هم پیام‌هایی در حمایت از اقدام جان تاملین، این مهاجم وابسته به جریان راستگرای افراطی منتشر شد. در پی آن بود که پلیس از این حمله بعنوان جرمی با انگیزه نفرت [نژادی یا مذهبی] یاد کرد.
 
 
 
جان تاملین در حالی برای رسیدگی به پرونده‌اش در دادگاه حاضر شده بود که هنگام خروج از دادگاه، خنده بر لبانش نقش بسته بود و به هوادارانش بوسه فرستاد.
 
 
 
واقعیت این است که محله‌های عمدتا مسلمان‌لندن از جمله نیوهام، بارکینگ و دگنهام، تاور هملتس، هاورینگ و ردبریج،‌ پنج محله‌ای هستند که بیشترین اسیدپاشی‌ها در آن رخ داده است. به گزارش ایندیپندنت و به نقل از پلیس لندن محله نیوهام با ۳۹۸ مورد اسیدپاشی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ نخستین جایگاه را به خود اختصاص داده است. منطقه تاور هملتس هم با ۸۴ مورد اسیدپاشی در جایگاه سوم قرار دارد. تعداد موارد اسیدپاشی در لندن طی سال ۲۰۱۶ نسبت به یک سال قبل از آن ۷۴ درصد افزایش داشته است. این رقم در سال ۲۰۱۵، ۲۶۱ مورد و در سال ۲۰۱۶، ۴۵۴ مورد گزارش شده است. در ۸۰ درصد موارد زنان هدف این حملات بوده‌اند.
 
 
 
به گزارش هافینگتون پست، رسانه‌های اندکی حملات مرتبط با اسیدپاشی را پوشش می‌دهند بویژه وقتی قربانی مسلمان باشد.

خبر افزایش اسلام‌هراسی در بریتانیا از سایت www.hometehran.com امیدوارم لذت برده باشید کامنت هم یادتون نره

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار