تقابل دوباره طیبی با ستاره پرتغالی اینتر مویستار + عکس

۳۰۲ Found

نخستین پیروزی نماینده تهران در روز شکست مس و پتروشیمی

ایرانپوریان: به گروسیان گفتم من هم از این اشتباهات کرده‌ام

قلعه نویی: اشتباهات داوری کمر تیم ما را شکسته

پیروزی پتروشیمی در جدال جنوبی‌ها و شکست «مهرام»

مهمترین اخبار ۸ ساعت گذشته

شاهین‌طبع: هنوز نمی‌توان در مورد آمادگی تیم‌ها حرف زد

کمالوند: بابت این برد از بازیکنانم تشکر میکنم

مرزبان: بازی که باید می بردیم را باختیم

۳۰۲ Found

نظر محمدی: بازی پرفشاری را شاهد بودیم

کد خبر: 312867 | تاریخ انتشار: ۷:۲۳:۴۸ - دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایران از نامزدی میزبان جام جهانی فوتسال بیرون می‌رود؟


ایران از نامزدی میزبان جام جهانی فوتسال بیرون می‌رود؟

  • #فوتسال
  • #میزبانی جام جهانی
  • #فیفا
  • #علی کفاشیان

احتمال حذف ایران از بین نامزدهای میزبانی جام جهانی


با توجه به این که علی کفاشیان اعلام کرد، میزبانی جام جهانی فوتسال برای ایران امکانپذیر است، چرا که کلمبیایی‌ها با امکانات کمی توانستند این مسابقات را برگزار کنند، فدراسیون فوتبال از اوایل دی ۱۳۹۵ با هماهنگی‌های گسترده‌ای که از طریق وزارت ورزش و جوانان و سایر نهادهای دولتی انجام داد و فرم‌های فیفا توسط نهادهای ذی‌صلاح و وزارتخانه‌های مرتبط به امضا رسید.

این اهمیت در گرفتن میزبانی یک رویداد جهانی برای اولین بار بود که از مسئولان ورزش کشور و خصوصا فدراسیون فوتبال دیده می‌شد و در حالی که اخذ مجوزها از نهادهایی همچون گمرک، وزارت امورخارجه و نیروی انتظامی بسیار دشوار به نظر می‌رسید اما این کار با پیگیری شخص وزیر ورزش ظرف مدت دو هفته به سرانجام رسید و فرم‌های امضا شده به مقر فیفا در سوئیس ارسال شد.

بعد از وصول مدارک که در فروردین ۱۳۹۶ از سوی فیفا اعلام شد، به نظر نمی‌رسد اتفاق جدیدی در این زمینه به وقوع پیوسته باشد اما در حالی که هنوز بازدید کارشناسان فیفا از امکانات ایران انجام نشده، نفر اول فدراسیون فوتبال از گرفتن این میزبانی ابراز ناامیدی می‌کند. مهدی تاج روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد که امید چندانی به اعطای میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۰ فوتسال به ایران ندارد. اظهار نظری که با تلاش بی‌وقفه سال گذشته مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش در تناقض است.

اما در این میان به نظر می‌رسد ناامیدی “تاج” از گرفتن این میزبانی بی‌ارتباط با سفر یک ماه قبلش به سوییس و حضور در کمیته مسابقات فیفا نباشد. اعطای میزبانی به کشورها در این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و احتمال دارد مسئولان فیفا در این جلسه آب پاکی را روی دست فدراسیون فوتبال ریخته باشند.

از طرفی برخلاف اظهارات کفاشیان مبنی بر کناره‌گیری ژاپن از میزبانی، گفته می‌شود این کشور به دنبال این است تا بعد از المپیک ۲۰۲۰، جام جهانی را هم برگزار کند. با این وجود پیش‌بینی می‌شد مهدی تاج با توجه به عضویت در کمیته مسابقات فیفا و ریاست علی کفاشیان در کمیته فوتسالAFC، رایزنی‌های بین‌المللی با استفاده از این کرسی‌ها انجام شود اما در این زمینه هم رئیس فدراسیون فوتبال عقیده دیگری دارد. تاج در نشست خبری در پاسخ به این پرسش که چرا از کرسی خودش در کمیته مسابقه‌های فیفا به نفع ایران استفاده نمی‌کند؟ گفت: قرار نیست اعضای این کمیته برای کشور خودشان تلاش کنند!

اما نگرانی‌ها وقت بیشتر می‌شود که به مصاحبه قدیمی عباس ترابیان رجوع می‌کنیم. رئیس کمیته فنی در فروردین‌ سال جاری بعد از اعلام وصول مدارک ایران از سوی فیفا در مصاحبه ای گفته بود: فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کرده که تصمیم نهایی در خصوص اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ در جلسه شورای فیفا در روزهای ۲۸ و ۲۹ سپتامبر (۶ و ۷ مهر) اتخاذ خواهد شد.

بنابراین اگر جلسه شورای فیفا در موعد مقرر برگزار شده باشد، تا الآن تکلیف ایران برای ماندن در بین گزینه‌های نامزدی میزبانی مشخص شده است. از طرفی ابراز ناامیدی تاج، این گمانه‌زنی را تقویت می‌کند.

ایران از نامزدی میزبان جام جهانی فوتسال بیرون می‌رود؟
از بقیه مطالب دیدن فرمایید

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار