کد خبر: 2385 | تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱:۱۷ - چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – آسمان قزوین تا پایان امروز بارانی است

Cloob

آسمان قزوین تا پایان امروز بارانی است

قزوین – ایرنا – کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین از ادامه بارش ها تا اواخر وقت امروز در این استان خبر داد.

81977060-70545837.jpg

مهدی آخوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایه آخرین نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، هوای استان در حال حاضر با وزش شدید باد، بارش باران و در ارتفاعات بارش ها به صورت باران و برف است.
وی ادامه داد: آسمان استان از فردا تا روز شنبه هفته آینده با خروج سامانه بارشی با جوی پایدار و آسمانی صاف تا نیمه ابری روبرو خواهد بود.
به گفته این کارشناس هواشناسی، با توجه به کاهش شدت وزش باد از فردا شاهد افزایش دما در سطح استان خواهیم بود.
آخوندی یادآور شد: طی شبانه روز گذشته میزان بارش در شهرستان های قزوین ۶٫۵، آوج ۷/۹، آبیک ۵٫۸ و تاکستان ۴٫۴ میلی متر گزارش شده است.
وی میزان بارش استان قزوین در سال زراعی (از اول مهر ماه تاکنون) را ۲۱۸ میلی متر اعلام و افزود: میزان بارش ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۵ درصدی روبرو بوده است.
این کارشناس هواشناسی، خنک ترین مناطق استان قزوین طی ساعت های گذشته را کوهین با سه درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام و یادآور شد: این در حالی است که طی همین مدت شهر بویین زهرا و آبیک با ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان گرمترین نقاط استان گزارش شده است.
وی یادآور شد: طی همین مدت دمای شهر قزوین بین ۴۸ تا ۲۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، ۳۳ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۹ ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار