۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1288 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۸:۵۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – آسمان قزوین تا پایان هفته با جوی پایدار همراه است

قزوین روز :

آسمان قزوین تا پایان هفته با جوی پایدار همراه است

قزوین – ایرنا – کارشناس هواشناسی استان قزوین از پایداری جو هوای استان تا پایان هفته جاری خبر داد.

81962822-70520178.jpg

به گزارش ایرنا، فهیمه طاهرخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایه آخرین نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای، اواخر وقت امروز با گذر امواج کم دامنه در پاره ای مناطق استان افزایش ابر و در ارتفاعات شرقی احتمال بارش های پراکنده و ضعیف پیش بینی می شود.
به گفته وی، از فردا تا پایان هفته جاری شاهد جوی پایدار و آسمانی صاف و آفتابی خواهیم بود.
طاهرخانی با اشاره به اینکه از اواخر وقت فردا با شمالی شدن جریان های هوا تا روز چهارشنبه، در برخی از ساعت های روز شاهد وزش بادهای شمالی خواهیم بود، تاکید کرد: دمای هوای استان نیز روند افزایش نسبی را خواهد داشت.
این کارشناس هواشناسی بیشترین میزان بارش باران استان در بهمن ماه سال جاری را با ۴۱٫۶ میلیمتر مربوط به شهر معلم کلایه در بخش رودبار الموت شرقی و کمترین میزان مربوط به تاکستان با ۱۲ میلیمتر دانست و اضافه کرد: ایستگاه هواشناسی قزوین نیز طی این مدت میزان بارش این شهر را ۲۳٫۹ میلیمتر ثبت کرده است.
طاهرخانی سردترین منطقه استان قزوین طی ۲۴ ساعت گذشته را آوج با ۵ درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام و اظهار کرد: این در حالی است که طی همین مدت شهر رازمیان در رودبار الموت غربی با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه این استان گزارش شده است.
به گفته وی، دمای هوای قزوین طی این مدت بین سه درجه زیر صفر تا ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.
وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، ۳۳ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۹ ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار