چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1909 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹:۴۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – آیین بزرگداشت دکتر اسماعیل یزدی در قزوین برگزار شد

قزوین روز :

آیین بزرگداشت دکتر اسماعیل یزدی در قزوین برگزار شد

قزوین-ایرنا- آیین بزرگداشت دکتر اسماعیل یزدی عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور و عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور استاندار و جمعی از مسوولان، استادان و دانشجویان در قزوین برگزار شد.

81817080-70263831.jpg

به گزارش ایرنا در این مراسم که روز پنجشنبه در تالار اجتماعات شهید بابایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد از خدمات و تلاش های علمی استاد دکتر اسماعیل یزدی عضو موسس انجمن جراحان فک و صورت ایران تجلیل و قدردانی شد.
استاندار قزوین در این مراسم با قدردانی از تلاش های علمی این استاد دندانپزشکی گفت: قزوین و ایران همیشه به وجود چهره خدا دوست و تمامی انسان هایی که به عشق بشریت به جامعه خدمت کرده اند افتخار می کند.
مرتضی روزبه برگزاری چنین مراسمی در تکریم و بزرگداشت چهره های برجسته علمی و ادبی را فرصت مغتنمی برای معرفی به نسل جوان دانست و افزود: گرچه این برنامه ها قرار نیست رهاورد جدیدی برای این چهره ها داشته باشد، اما برای آحاد جامعه به خصوص نسل جوان ما می تواند الگوسازی درستی باشد.
وی روح شهرها را نیز در کنار فضای فیزیکی آنها در بقای این محیط موثر دانست و اضافه کرد: چهره های علمی و فرزانه ای مانند دکتر یزدی مانند روح شهرها به بقا، ماندگاری و دوام شهرها کمک می کنند.
روزبه از چهره های علمی به عنوان شناسنامه شهرها یاد کرد و گفت: اگر جامعه این چهره های علمی را نداشته باشد باید بدنبال مرگ شهرهای خود باشیم و در صفحات تاریخ آنان را جست وجو کنیم.
وی افزود: در شرایطی که رسالت تربیتی خانواده ها تحت شعاع بسیاری از مسایل و قرار گرفته است، ارایه چنین مدل ها و الگوهایی که دست پرورده این نظام تربیتی هستند می تواند کلید خوبی برای پرورش و تربیت انسان های سالم در جامعه باشد.
استاندار قزوین دکتر یزدی را سرمایه بزرگی برای کشور دانست و افزود: این دندانپزشک برجسته تمام دانش خود را بدون هیچ شائبه ای در اختیار جوانان این حرفه گذاشت و امروز وظیفه ما مدیران شهری است تا با تکریم و معرفی او به نسل های جوان قدری از زحمات وی را پاسخ دهیم و در ادامه مسیر این استاد پیشگام در حرفه دندانپزشکی حرکت کنیم.
دکتر اسماعیل یزدی در سال ۱۳۱۰ در شهر قزوین متولد شد، تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در تهران، دبستان ادب و دبیرستان دارالفنون در سال ۱۳۲۷ به اتمام رسانید، سپس با موفقیت در آزمون ورودی به دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۳۲ با کسب رتبه الف از دانشکده دندانپزشکی دانش آموخته شد و پس از دفاع از پایان نامه خود با درجه ممتاز عنوان دکترای دندان پزشکی را دریافت کرد.
وی به دلیل دارا بودن رتبه اول دانشگاه با دریافت بورس تحصیلی عازم آمریکا شد و تحصیلات تخصصی خود را در دو رشته جراحی و آسیب شناسی دهان و فک و صورت در مراکز وابسته به دانشگاه هاروارد Harvard و دانشکده دندانپزشکی تافتس Tufts در شهر بوستون به پایان رسانید.
تاسیس اولین مطب تخصصی محدود به طبابت در آسیب شناسی و جراحی دهان و فک و صورت در ایران و انجام اولین جراحی ارتوگناتیک کشور در سال ۱۳۳۹، راه اندازی رشته آسیب شناسی فک و دهان و صورت در ایران برای دندانپزشکی عمومی و راه اندازی دوره تخصصی آسیب ناسی فک و دهان و صورت در ایران برای دوره رزیدنتی، راه اندازی اولین آزمایشگاه تشخیص و تحقیقات آسیب شناسی فک و دهان در سال ۱۳۴۵ از جمله خدمات و افتخارات دکتر یزدی می باشد.
دکتر یزدی از چهره های ماندگار قزوین به عنوان بنیانگذار انجمن جراحان فک و صورت ایران و پدر دندانپزشکی نوین ایران شناخته می شود.
وی در حال حاضر عضو فرهنگستان علوم پزشکی کشور و عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی قزوین است.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر