کد خبر: 1444 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۸:۳۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – احیای وقف بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه را مرتفع می کند

قزوین روز :

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه:

احیای وقف بسیاری از مشکلات اقتصادی جامعه را مرتفع می کند

قزوین-ایرنا- قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه گفت : احیا و نهادینه شدن فرهنگ وقف بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را مرتفع می کند.

81935184-70470330.jpg

به گزارش ایرنا،عبدالرضا عابد روز دوشنبه در جریان بازید نمایشگاه اجلاس سراسری نماز و بقاع متبرکه و موقوفات قزوین بر احیای فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و افزود: احیای موقوفات زمینه رفاه اجتماعی و عمومی جامعه را فراهم می کند و سبب گسترش عدالت اجتماعی در سطح جامعه می شود.
عابد، ساماندهی و احیای موقوفات در کشور را یکی از مهمترین برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اعلام کرد و صیانت از موقوفات کشور را از برنامه های اصلی سازمان اوقاف دانست و گفت: در کنار این برنامه، از همه ظرفیت های موجود کشور به منظور ترویج و نهادینه کردن سنت حسنه وقف استفاده خواهیم کرد.
این مسئول با بیان اینکه سازمان عمران و توسعه اوقاف زمینه تحول جدی در موقوفات را فراهم کرده است، افزود:از جمله برنامه های این سازمان پیشرفت و توسعه موقوفات می باشد که راه اندازی سایت جامع موقوفات نیز در این راستا بوده است..
عابد در ادامه با اشاره به اینکه در طول ۳۰ سال گذشته به صورت میانگین همه ساله ۲۰۰موقوفه جدید به تعداد موقوفات کشور اضافه شده است، افزود:هر سال میزان موقوفات به نسبت سال های گذشته بیشتر می شود.
وی پایان گفت: قزوین در زمینه ترویج فرهنگ وقف و حفظ موقوفات و عمل به اجرای نیات واقف کارنامه درخشانی داشته و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
۷۳۹۰/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار