۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 75 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳:۲۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار:قزوین از زمینه های زیادی برای همکاری با ایتالیا برخوردار است

قزوین روز :

استاندار:قزوین از زمینه های زیادی برای همکاری با ایتالیا برخوردار است

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران گفت: قزوین با داشتن ظرفیت های فراوان در بخش صنعت، کشاورزی، گردشگری و دانشگاهی از زمینه های زیادی برای همکاری با ایتالیا برخوردار است.

81927431-70457427.jpg

به گزارش ایرنا ، فریدون همتی روز سه شنبه در دیدار با مائورو کنچاتوری افزود: پس از اجرای برجام و رفع تحریم های ظالمانه، بستر همکاری های مشترک و سازنده کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا با ایران و استان های مختلف از جمله قزوین فراهم است.
وی از برجام به عنوان فرصتی مغتنم برای بازسازی روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و کشورهای اروپایی یاد کرد و گفت: امیدواریم فعالان اقتصادی ایتالیا به خوبی از این فرصت استفاده کنند.
نماینده عالی دولت در قزوین در ادامه به معرفی ظرفیت های استان پرداخت و گفت: قزوین با برخورداری از ۵۶ دانشگاه و بیش از ۱۳۰ هزار دانشجو و همچنین یک هزار دانشجوی خارجی، در زمینه های علمی و دانشگاهی از توانمندی بالایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه قزوین از اقلیم مناسب و متنوعی برخوردار است، افزود: نزدیکی به مرکز کشور و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی بین تهران و استان های شمالی و غربی و دسترسی به بازار مصرف ۲۰ میلیون نفری از دیگر ظرفیت های قزوین به شمار می روند که می توانند مورد توجه فعالان اقتصادی ایتالیا قرار بگیرند.

*** قزوین دارای امنیت بالا برای سرمایه گذاران خارجی
همتی از قزوین به عنوان یکی از قطب های تولید مواد شوینده و کاشی و سرامیک و همچنین صنایع غذایی یاد کرد و گفت: قزوین با انباشت دانش، تجربه و فرهنگ، از امنیت بالا و برجسته ای برای سرمایه گذاری خارجی برخوردار است.
وی در ادامه از استانداران ایتالیا برای سفر به قزوین و بازدید از توانمندی های این استان دعوت به عمل آورد و گفت: آمادگی لازم را برای استقبال و پذیرایی از هیات های خارجی مختلف از جمله ایتالیا را در قزوین داریم.
استاندار قزوین اضافه کرد: در زمینه اجرای طرح های حوزه آب و ساخت تصفیه خانه، کشاورزی، خودروسازی و قطعات خودرو و توسعه انرژی های نو و احداث هتل آمادگی همکاری با ایتالیایی ها را دارا هستیم.
همتی در ادامه با اشاره به نیاز بوستان ملی باراجین به داشتن هتل و مراکز اقامتی و رفاهی، گفت: از سرمایه گذاری ایتالیایی ها در این مکان تفریحی نیز استقبال می کنیم.
در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری بین ایتالیا و قزوین برای برقراری روابط و مناسبات اقتصادی، فرهنگی، علمی و گردشگری به امضاء رسید.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار