گمانه‌زنی پیرامون یک مبادله بزرگ بین استقلال و ذوب‌آهن

پای عابربانک در میان است

مشکل سرخابی‌ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا برطرف شد

هشدار بلومبرگ درباره تکرار سیاست‌های بوش علیه تهران

کریمی: پرسپولیس با مدیریت طاهری نتیجه گرفت

ایران در حال تبدیل کشورهای عربی به ارواح سرگردان

نقشه کثیف پسر ۲۵ ساله برای رسیدن به زن مطلقه

واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی ماکرون

کی‌روش چطور به روزبه چشمی رسید

کمالوندی: مهر و موم‌ تاسیسات هسته‌ای موقتی و عادی است

قاسمی: دوران فرافکنی‌ها و اتهام‌زنی‌های کودکانه به سر آمده است

همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود

کد خبر: 1619 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹:۵۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استانداری قزوین با جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضاء می کند

قزوین روز :

استانداری قزوین با جهاد دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضاء می کند

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی کشور از امضای تفاهم نامه مشترک همکاری بین استانداری به نمایندگی از دستگاه های اجرایی با جهاد دانشگاهی در آینده نزدیک خبر داد.

81956814-70508365.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، فریدون همتی روز سه شنبه در دیدار با حمید طیبی افزود: جهاد دانشگاهی با همکاری دستگاه های اجرایی و به ریاست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری باید با انجام بررسی و کار تخصصی و جامع، زمینه و محورهای این همکاری مشترک را شناسایی و اولویت بندی کرده تا با انعقاد و امضای یک تفاهم نامه مشترک فعالیت های جدید، خلاقانه و موثری را در استان انجام دهد.
وی با اشاره به ظرفیت ها، زمینه های همکاری و فعالیت جهاد دانشگاهی در استان قزوین تاکید کرد: در بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری، امور آب، پزشکی و سایر محورهای اولویت دار می توان از توانایی و دستاوردهای این بخش برای اجرای طرح ها ، برنامه ها و کارهای جدید استفاده به عمل آورد.
استاندار قزوین کمبود آب و ضرورت ساماندهی آن به عنوان یکی از اولویت ها و دغدغه های استان را یادآور و اضافه کرد: دشت قزوین از توان و پتانسیل بالایی برای تولید و تامین مایحتاج عمومی برخوردار می باشد اما متاسفانه به دلیل بی برنامه گی، فقدان مدیریت و اجرا نکردن کامل سیستم های نوین کشاورزی و امور آب، هنوز بخش عمده آب مورد نیاز آن از منابع زیرزمینی تامین می شود.
نماینده عالی دولت در استان قزوین اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰۰ میلیون متر مکعب اضافه برداشت آب از منابع زیر زمینی صورت می گیرد که این مهم تهدیدی جدی برای آینده استان محسوب می شود.
همتی ادامه داد: از سوی دیگر توسعه کمی و کیفی کشاورزی از اولویت ها و دغدغه های اصلی و مهم کشور است که علاوه بر تولید محصولات مورد نیاز، می تواند زمینه اشتغال زایی، رونق اقتصادی و رشد صادرات غیرنفتی را به دنبال داشته باشد.
وی اظهار کرد: برای ساماندهی این موضوع نیازمند مدیریت علمی و دقیق منابع آبی هستیم تا بتوانیم هم در حوزه تولید و اشتغال زایی موفق عمل کرده و هم با بحران و کمبود آب مواجه نشویم.
این مسوول با اشاره به پایین بودن نرخ بهره وری در واحدهای تولیدی و صنعتی، عنوان کرد: قزوین در حوزه صنعت از گستردگی و تنوع بالایی برخوردار است اما به علت پایین بودن بهره وری و بالارفتن هزینه های تولید متاسفانه با چالش هایی روبرو بوده که در این رابطه باید بستر و زمینه تحقق سهم ۲٫۵ درصدی بهره وری و ۸ درصدی رشد اقتصادی را فراهم کرد و این موضوع ها در دستور کار جهاد دانشگاهی نیز می تواند قرار بگیرد.
نماینده عالی دولت از حوزه های گردشگری و علوم پزشکی به عنوان دیگر زمینه های فعالیت و ضرورت های مهم استان یاد کرد که اولویت ها و موضوعات آنها می تواند زمینه همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی را فراهم آورد.
همتی در پایان افزود: استانداری از طرح ها و ایده های نو و ابتکاری از سوی جهاد دانشگاهی حمایت کرده و با توجه به ضرورت ها و اولویت های کشور، در زمینه توسعه علمی و فناوری آمادگی همکاری در این حوزه ها می باشد.
۳۰۱۳/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر