چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1901 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹:۱۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار: آینده پژوهی برای تحقق توسعه و پیشرفت قزوین ضروری است

قزوین روز :

استاندار: آینده پژوهی برای تحقق توسعه و پیشرفت قزوین ضروری است

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین از آینده پژوهی به عنوان راهی ضروری برای تحقق دستیابی به توسعه و پیشرفت استان یاد کرد.

81805118-70242545.jpg

به گزارش روابط عمومی استانداری قزوین ، مرتضی روزبه روز دوشنبه در همایش آینده پژوهی فرهنگی و اجتماعی استان قزوین که در دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود:آینده پژوهی باید مورد عنایت جدی همه برنامه ریزان و مدیران قرار گیرد.
وی در ادامه گفت: برپایی نشست های تخصصی در این خصوص را باید جدی گرفت زیرا رها شدن از روزمرگی با توجه جدی به موضوع مهم برنامه ریزی برای آینده میسر خواهد شد.
استاندار قزوین آینده نگری را به عنوان یک علم در حوزه امور تخصصی خواند و گفت: می توان اذعان کرد که این موضوع یک مقوله کاملا فطری می باشد زیرا اساس وجود انسان برای آینده است و اگر آینده از او گرفته شود هیچ خواهد شد.
روزبه اظهار کرد:ما نباید از داشته های خود غافل شویم و آینده ای را که در نظام خلقت برای ما ترسیم شده است، نادیده بگیریم.
وی با بیان اینکه هیچ فعلی از انسان در عالم هستی گم نخواهد شد و نباید فراموش کرد که پایان زندگی مرگ نیست بلکه ورود به یک مرحله دیگر است، افزود: به این مهم باید از منظر توحیدی بنگریم و افراد متخصص باید این امور را از تعالیم دینی اخذ کنند و در اختیار جوامع امروزی قرار دهند.
روزبه ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی پنج برنامه توسعه را پشت سر گذاشته ایم که آنها در مقاطع مختلف تدوین شده و هرکدام دارای نقاط ضعف و قوتی بودند، ولی هیچگاه به دنبال آسیب شناسی در این خصوص نبودیم چرا که زیر ساخت های فرهنگی و اجتماعی ما دچار اشکال بوده است.
وی تاکید کرد:تقویت زیرساخت های فرهنگی تنها با برگزاری همایش و نشست محقق نمی شود بلکه به اقدامات کارشناسی وتخصصی بر اساس نظام برنامه ریزی همراه با تدبیر نیازمند است.
روزبه افزود: توجه به مسایلی مانند برنامه ریزی در راستای چگونگی مصرف منابع آبی، توجه به تقویت اقتصاد غیر نفتی، توسعه ی شهرها و توجه به تقویت نظام دانشگاهی در گذشته نیز مورد توجه قرار می گرفت ولی سوال مهمی که در اینجا مطرح می باشد، این که چرا این برنامه ها محقق و اجرایی نشده است؟
وی افزود: باید از خود سوال کنیم چرا باید سندچشم انداز ۲۰ ساله به عنوان یک سند مهم و متقن ترین سند بالادستی در جمهوری اسلامی ایران که با امضا و تایید مقام معظم رهبری قطعی شده است هنوز پس از گذشت ۱۲ سال در ادبیات رایج و حیطه گفتمان مدیریتی قرار نگرفته است؟
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: باید توجه داشت که در نظام برنامه ای اقدامات سریع و هیجانی جایگاهی ندارد.
روزبه افزود:بسیاری از مسایل مهم در استان اگر توام با برنامه باشد، قابل پیش بینی و حل شدن است در حالی که ما به این مهم هنوز توجه جدی نداریم.
وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای آینده، در پایان افزود: با توجه به موقعیت مناسب دشت قزوین به لحاظ کشاورزی اگر برنامه ریزی مناسبی داشتیم باید تا به حال دراین استان بزرگترین و قویترین واحد دانشگاهی کشاورزی را احداث می کردیم.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر