۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 28 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱:۱۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: برجام فضای نوینی برای رشد و توسعه کشور ایجاد کرده است

قزوین روز :

استاندار قزوین: برجام فضای نوینی برای رشد و توسعه کشور ایجاد کرده است

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت: برجام یک شرایط استثنایی و فضای نوینی است که باید از این موقعیت با اتحاد و همدلی برای رفاه مردم، رشد و توسعه کشور استفاده کنیم.

81923591-70450771.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فریدون همتی در دیدار با روسای دانشگاههای علمی کاربردی استان قزوین که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، افزود: برجام بازی برد – برد و به سود طرفین مذاکرات بود و تنها تندروها، افراطیون و صهیونیست ها ضرر کردند و از آن ناراحت هستند و هیچ فرد دلسوز به کشور و نظام اسلامی نیست که از این اتفاق ناخرسند باشد.
وی اظهارکرد: اکنون که مذاکرات هسته ای با هدایت مقام معظم رهبری، پشتیبانی آحاد ملت رشید ایران و همراهی همه ارکان نظام به ثمر رسید، باید اذعان کنیم که افتخاری بزرگ در تاریخ کشور به ثبت رسیده است.
همتی اضافه کرد: نیروگاه راکتور آب سنگین اراک برآمده از دانش، خلاقیت، استعداد و اندیشه دانشمندان هسته ای است که هزاران نفر در این حوزه تربیت شده اند و هیچ گاه علم و دانش محدود شدنی نیست.
استاندار قزوین در ادامه با بیان اینکه دانشگاهها باید به سمت کاربردی شدن حرکت کنند، گفت: خلا امروز جامعه عدم مهارت آموزی و بها ندادن به کاربرد علم در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی است.
همتی افزود: نیاز امروز جامعه بازار کار، گسترش مهارت و کاربردی شدن علوم است و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تاب آور شدن کشور در مقابل دشمنان، کاربردی شدن علوم بسیار حایز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی با سه نگاه آموزش، پژوهش و ایجاد فرصت های کار آفرینی مبتنی بر علم و مهارت در حال فعالیت در مسیر توسعه علمی است، ادامه داد: خوشبختانه این دانشگاه از بدو تاسیس در کشور با شناسایی نخبگان در حیطه کارآفرینی گام های عملی خوبی برداشته شده و بستری را به وجود آمده تا دانشگاه علمی کاربردی بتواند از این بستر فراهم شده در توسعه کشور استفاده کند.
استاندار قزوین اضافه کرد: دانشگاه علمی کاربردی ظرفیت خوبی برای بسترسازی توسعه برنامه های آموزشی و مهارتی به وجود آورده و دانشگاهی توانمند در مسیر توسعه و پیشرفت ابزارهای علمی و مهارتی است که به یقین در تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند یک بال حرکت رو به جلو باشد.
همتی بیان اینکه دولت تدبیر و امید از اقدامات علمی و پژوهشی و تجاری سازی علم با تمام توان حمایت می کند، تاکید کرد: سرمایه اصلی این دانشگاه در راستای دانش بنیان کردن اقتصاد، نیروی انسانی مستعد، ماهر و عالم است.
استاندار قزوین تصریح کرد: توجه به جایگاه کنونی پژوهش و فناوری در جوامع، تجاری سازی ایده های پژوهشی در استان قزوین ضروری است و با استفاده از توانمندی های پژوهشی و علمی می توان زمینه انجام کارهای بزرگ را فراهم کرد.
وی با اشاره به اینکه دیگر همانند گذشته نمی توان به معادن، نفت و منابع طبیعی متکی بود و تنها از این راه درآمدزایی کنیم، افزود: در شرایط کنونی برای گذر از مشکلات اقتصادی باید از مسیر توسعه و تولید ثروت و علم و فناوری عبور کنیم.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار