۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 455 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰:۵۹ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: توسعه فناوری نانو نیازمند بسیج عمومی است

قزوین روز :

استاندار قزوین: توسعه فناوری نانو نیازمند بسیج عمومی است

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: توسعه فناوری نانو نیازمند بسیج عمومی دستگاه ها، مراکز علمی و دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان و فعالان بخش تولید است.

81961926-70518509.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز شنبه در دیدار محمد نگارنده مشاور امور استان های دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با وی بر تقویت دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی برای توسعه فعالیت های مرتبط با فناوری نانو با محوریت استانداری تاکید کرد.
استاندار قزوین گفت: فعالیت های مرتبط با پیشبرد فناوری نانو در استان که از سوی ستاد ویژه توسعه این فناوری ترسیم و مشخص شده اند باید به طور هفتگی به استانداری گزارش شوند.
وی خواستار تعیین اولویت های حوزه نانو در استان قزوین شد و اظهار داشت: با نگاه های عادی و روزمره نمی توان به اهداف خود در این حوزه دست بیابیم بلکه برای توسعه و تقویت به فعالیت های این بخش نیازمند سرعت بخشیدن به کارها و هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه ها و بخش صنعت و دانشگاه ها و مراکز علمی هستیم.
همتی با بیان اینکه با اتکا به فناوری نانو می توان خیلی از مشکلات حوزه های مختلف و نیازهای جامعه را برطرف نمود، بر پیوند هرچه بیشتر مراکز تولیدی با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها در جهت گسترش فعالیت های مرتبط با نانو شد و افزود: برای پیشبرد اهداف در حوزه نانو به یک سلسله کار انقلابی و پرشتاب نیازمند هستیم.
وی از آمادگی استان قزوین برای پایلوت شدن در اجرای طرح های مورد نظر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو خبر داد و اظهار داشت: قزوین از ظرفیت مناسبی برای تبدیل شدن به پایلوت طرح های این ستاد برخوردار است.
استاندار قزوین در پایان گفت: از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو انتظار داریم تا مطابق با فعالیت های قزوین، طرح ها و فعالیت های این استان در حوزه نانو را مورد حمایت خود قرار دهد.
عباسعلی درافشانی، معاون اقتصادی استاندار قزوین نیز در این نشست به تشریح وضعیت قزوین در حوزه نانو پرداخت و گفت: با گسترش به کارگیری از این فناوری در بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات می تواند سرعت گام برداشتن به توسعه پایدار در استان را افزایش داد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار