آیا واقعا نمک برای‌تان بد است

کریمی: ناگفته‌های زیادی دارم

دلیل اصلی استعفای طاهری چه بود؟

رکورد ۱۲۶۰ دقیقه‌ای ستاره پرسپولیس

اعتراف عجیب مرد مسافرکش به مرگ دختر شیرازی

روحانی: ایران همواره در کنار ملت لبنان خواهد بود

تولد نوزاد زنده از مادر فوت‌شده در تصادف سوادکوه

خودکشی با قطار پس از همسرکشی

ذوب‌آهن جایگزین نفت طلاییه شد

در دوران سازندگی هم در کنار مردم و دولت سوریه هستیم

بارسلونا در تدارک خریدی شوک‌آور از تاتنهام

سپنتا در جلسات شورای شهر یزد حاضر می‌شود اما…

کد خبر: 2213 | تاریخ انتشار: ۸:۲۴:۱۰ - پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – استاندار قزوین: حمایت از فعالیت های قرآنی در دستور کار دولت تدبیر و امید است

Cloob

استاندار قزوین: حمایت از فعالیت های قرآنی در دستور کار دولت تدبیر و امید است

قزوین – ایرنا – استاندار قزوین در دیدار با رئیس جامعه القرآن کشور گفت: حمایت از برنامه ها و فعالیت های قرآنی در دستور کار دولت تدبیر و امید است.

81962587-70519752.jpg

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، فریدون همتی در دیدار با حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی افزود: دولت به دنبال آنست که گام های بلند و موثری در حوزه فعالیت های قرآنی بردارد و در استان قزوین نیز آمادگی برای هرگونه همکاری و حمایت در این رابطه وجود دارد.
به گفته وی، استان قزوین از سابقه تاریخی، فرهنگی و مذهبی بلندی برخوردار است که این پیشینه زمینه و شرایط اجتماعی مناسبی را برای فعالیت ها و برنامه های قرآنی فراهم می کند.
استاندار قزوین اظهار کرد: مردم قزوین از اعتقاد و باورهای مذهبی عمیقی برخوردارند که باید از این ظرفیت در جهت ترویج فرهنگ قرآنی نهایت استفاده به عمل آید.
همتی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی و ساماندهی فعالیت های قرآنی، تصریح کرد: باید به گونه ای در این زمینه برنامه ریزی و اقدام شود که فرهنگ عمومی جامعه بر مبنای باورهای قرآنی شکل بگیرد.
وی ترویج فرهنگ قرآنی در شهرها و روستاها را امری لازم و ضروری دانست و افزود: باید از توانمندی و ظرفیت های دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز علمی، سازمان های مردم نهاد، مهد کودک ها، رسانه های جمعی، اصناف و سایر مجموعه ها در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ قرآن بیش از گذشته استفاده شود که این موضوع نیازمند برنامه ریزی جامع و دقیق است.
رئیس جامعه القرآن نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت های این موسسه در سطح کشور گفت: این موسسه یک نهاد غیر دولتی و عام المنفعه است که در حال حاضر با ۸۰۰ شعبه و ۱۵۰ هزار شاگرد فعالیت می کند.
حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی یادآور شد: در استان قزوین ۲۵ مرکز با سه هزار شاگرد قرآنی زیر نظر این موسسه فعالیت دارند و با توجه به ظرفیت فرهنگی و مذهبی قزوین زمینه برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت های این موسسه در استان وجود دارد.
۳۰۱۳/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار