قدرت‌نمایی ایران در عرصه جهانی

قرعه تیم ملی فوتبال ایران بدتر از این نمی‌شد

ماجراجوئی احمدی‌نژاد و یارانش تضعیف وحدت ملی را به دنبال دارد

مشاور ترامپ:کره‌شمالی بزرگ‌ترین تهدید علیه آمریکاست

شروع رزمایش هوایی بزرگ آمریکا و کره جنوبی

سازمان ملل خواستار توقف حملات هوایی و زمینی به یمن شد

محمدعلی ابطحی: چرا مصباح یزدی، مقدسات را هزینه حمایت از احمدی نژاد کرد

رمزگشایی از راز مهم پرسپولیسی‌ها

رجعت ناطق‌نوری با «رهروان»

همه بدهی‌های باشگاه پرسپولیس به خاطر یک خرید جنجالی

خبر خوش ستاره سرخ

مورد عجیب یک حمایت خودجوش

کد خبر: 1402 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵:۴۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: دشمنان از راه شبیخون فرهنگی در پی تغییر باورها و ارزش های مردم ما هستند

قزوین روز :

استاندار قزوین: دشمنان از راه شبیخون فرهنگی در پی تغییر باورها و ارزش های مردم ما هستند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: دشمنان پس از ناکامی در پیاده سازی اهداف خود از طریق جنگ نظامی و فشارهای اقتصادی برای آسیب زدن به نظام و انقلاب از راه شبیخون فرهنگی در پی تغییر باورها و ارزش های مردم ما هستند.

81932264-70465713.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین که با حضور معاون حقوقی امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، افزود: دشمنان می کوشند تا با شبیخون فرهنگی در ذائقه، سلیقه،نگرش ها و باور مردم رسوخ کنند و ما را استهاله کنند اما باید اذعان کرد که موفقیت های نظام جمهوری اسلامی به خاطر اقتدار،استحکام ومنطق قوی است که ریشه در اعتقاد وباورهای دینی و اسلامی دارد.
استاندار قزوین در ادامه گفت: نقش فرهنگ در هر جامعه بسیار مهم و اساسی است و در جامعه ی انقلابی،اعتقادی و اسلامی ما فرهنگ پایه همه بخش ها به شمار می رود
وی اظهار کرد: اگر به بیانات امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنیم، می توان استنباط کرد که فرهنگ روح و جان بقیه بخش های جامعه است.
همتی گفت: نتایج و دستاوردهایی که از بخش های مختلف اجتماعی،سیاسی،سیاست خارجی حاصل می شود نیز الهام گرفته از فرهنگ جامعه، کشور و مردم است که در اعتقادات و باورهای دینی و ارزشی ما ریشه دارد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد:اگر ملتی از فرهنگ قوی و غنی برخوردار نباشد قادر نخواهد بود در دیگر مسایل نیز توان استقامت را داشته باشد.
همتی همچنان به موفقیت کشورمان در مذاکرات هسته ای و اجرای برجام و رفع تحریم ها اشاره کرد و گفت: این موفقیت نیز مانند دیگر رویدادها در تاریخ نظام جمهوری اسلامی با هوشمندی و درایت رهبری همراه با اراده محکم دولت و تلاش تیم مذاکره کننده و با پشتیبانی مردم بدست آمد.
وی با بیان اینکه دشمنان ما درمذاکرات هسته ای خلع سلاح شدند و هرچه بافته بودند پنبه شد، اظهار کرد: انتظار می رود اهالی فرهنگ و هنر همان طور که هنوز نیز شاهد تولید آثار فرهنگی و هنری از دوران حماسه ساز دفاع مقدس هستیم در خصوص موفقیت هسته ای که در مقابل شش قدرت جهانی و با صرف هزینه های مالی و معنوی قابل توجه بدست آمد نیز به تولید اثر بپردازند.
استاندار قزوین با اشاره به فرصت های پیش روی کشور در زمینه تبادلات فرهنگی و اقتصادی در دوران پسابرجام، خاطرنشان کرد: باید با صدور محصولات خود، فرهنگ مان را نیز به کشورهای دیگر صادر کنیم.
وی در ادامه از زحمات مدیر کل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی کرد و با بیان اینکه نگرانی ها از انتصاب مدیرکل جدید ارشاد،شاید بخاطر نشناختن وی باشد، اظهار داشت: از مدیرکل جدید انتظار داریم تا به عنوان یک جانباز و فرزند شهید با علما و بزرگان استان بویژه نماینده معظم ولی فقیه و همچنین اهالی فرهنگ و هنر ارتباطی مناسب و تنگاتنگ داشته باشد.
همتی اظهار کرد: به عنوان نماینده عالی دولت در استان وظیفه خود می دانم که به مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد توصیه کنم در چارچوب ارزش های نظام،رهبری،شهدا و انقلاب و امام(ره) قدم بردارد چرا که مشی دولت و رئیس جمهوری نیز نیز همین است.
وی در پایان گفت: باید یادآور شد که این دولت کسانی که همراه انقلاب و نظام نباشند به خدمت نمی گیرد.
در پایان این نشست،از زحمات مهدی اکبری مدیرکل پیشین و اکبر اسکندری نژاد به عنوان مدیر کل جدید فرهنگ ارشاد اسلامی استان معرفی شد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار