۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 106 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴:۵۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: دولت به افراد دارای اعتقادات ضعیف پست نمی دهد

قزوین روز :

استاندار قزوین: دولت به افراد دارای اعتقادات ضعیف پست نمی دهد

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین به انتصاب مدیران دستگاه های اجرایی توسط وزرا و روسای سازمان ها و وجود برخی نگرانی ها در خصوص صلاحیت افراد منصوب شده اشاره کرد و گفت: دولت به سراغ کسی که اعتقادش به نظام و رهبری و ولایت ضعیف باشد، نمی رود و به چنین اشخاصی مسئولیت نمی دهد.

81932209-70465505.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز شنبه در نشست شورای اداری مدیران استان قزوین افزود: دولت برای به کار گماردن مدیران خود براساس گفته ها و شنیده های این و آن تصمیم نمی گیرد و به ساختارها و چارچوب های قانونی پیش بینی شده توجه می کند.
همتی با بیان اینکه دستگاه های امنیتی وظیفه استعلام و اعلام نظر در خصوص صلاحیت افراد برای عهده دار شدن پست های مدیریتی را برعهده دارند، افزود: اشخاصی که در انتخاب مدیران نظرشان تامین نشده و به کار دستگاه های امنیتی در این خصوص ایراد می گیرند مانند کسانی هستند که روی شاخه ای نشسته و ساقه آنرا می برند.
وی، یکی از وظایف مسئولان را پایبندی و احترام به قانون دانست و گقت: نمی شود در جایی که نظرمان تامین نشده، قانون را قبول نداشته باشیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه مدیران باید با همه شخصیت ها و دلسوزان بر اساس احترام متقابل ارتباط داشته باشند، افزود: خدمت به کشور و مردم باید در یک فضای آرام اتفاق بیافتاد.
وی با بیان اینکه دکتر روحانی در کنار امام و رهبری بوده و تربیت شده مکتب انقلاب اسلامی است و مشی دولت استفاده از نیروهای متخصص و توانمند که به ارزش های نظام و انقلاب معتقد و به آنها وفادارند می باشد، افزود:معتقدم که فرد متخصص بی دین و انسان مومن بدون تخصص بدرد مدیریت نمی خورند بلکه باید افرادی عهده دار مسئولیت بشوند که اعتقادات دینی و ارزشی آنها بالا بوده و در کنار آن از تخصص و توانایی لازم نیز برخوردار باشند.
همتی با بیان اینکه وزارتخانه ها مسئول انتخاب مدیران و نمایندگان خود در استان هستند اما تا جای لازم به عنوان نماینده عالی دولت مدافع و پاسخگوی تصمیمات آنها هستم، افزود: از انتقادات سازنده که می تواند موجب پیشبرد کارها و اصلاح امور باشد استقبال می کنیم و در هرجا که لازم به توضیح و یا عذرخواهی باشد آنرا انجام می دهیم.
وی اظهار کرد: در هرجا که شاهد انتقاد ائمه جمعه که با نیت خیر انجام می شود باشیم به آنها توجه کرده و توضیحات لازم را می دهیم و اگر مشکلی وجود داشت آنرا حل و فصل می کنیم.

*** دفاع از سیاست های دولت جزو وظایف مدیران است
استاندار قزوین همچنین دفاع از سیاست های دولت را جزو وظایف مدیران دانست و گفت: مدیرانی که نسبت به این موضوع کوتاهی کنند خیانت در امانت کرده اند.
همتی بر داشتن روحیه شجاعت از سوی مدیران تاکید کرد و گفت: مدیری که از شجاعت و جسارت لازم برای پیگیری کارها و برنامه های دولت و دستگاه خود برخوردار نباشد، بدرد کار مدیریت نمی خورد.
استاندار قزوین در ادامه گفت: سیاست های دولت زیر نظر رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری به پیش می رود و مدیران باید از آنها دفاع کرده و مردم را به آینده کشور امیدوار کنند.
وی در ادامه اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها را تبریک گفت و از آن به عنوان موفقیتی بزرگ برای کشور یاد کرد و اظهار داشت: زمانی دشمنان به ما می گفتند که باید رشته های فیزیک و شیمی را از دانشگاه های خود جمع کنید ولی با لطف خداوند، رهنمودهای رهبری، اراده دولت و تیم مذاکره کننده و پشتیبانی ملت و به برکت شهدای هسته ای امروز آنها حق ایران را برای فعالیت صلح آمیز هسته ای و تحقیق و توسعه در این خصوص به رسمیت شناخته اند.
وی، تربیت دانشمندان متعهد و انقلابی را یکی از دستاوردهای نظام دانست و گفت: این دانشمندان اگر دشمنان به فکر خلف وعده باشند قادرند ظرف کمتر از دو سال دهها نیروگاه مانند فردو و اراک بسازند.

*** مدیران دستاوردهای برجام را برای جامعه تشریح کنند
استاندار قزوین با بیان اینکه دولت اذعان دارد که موفقیت در مذاکرات و اذعان به حقوق ایران توسط قدرت های جهانی متعلق به رهبری، مردم و همه دولت ها است، افزود: از مدیران انتظار می رود تا پیروزی ایران در موضوع مذاکرات هسته ای و اثرات آنرا به عنوان یک دستاورد بزرگ در تاریخ کشور به خوبی تشریح و تبیین کنند.
استاندار قزوین گفت: باید برای مردم یادآور شد که با اجرای برجام امکان مبادلات مالی بانک های کشور با دنیای خارج برقرار و زمینه سرمایه گذاری خارجی در حوزه های مختلف در کنار فروش محصولات، تامین مواد اولیه و خرید تجهیزات لازم برای بخش تولید در کنار نوسازی صنایع فراهم می شود که این ها اثرات زیادی را در رونق اقتصادی کشور از خود به جا خواهد گذاشت.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در هفته جاری به میزبانی قزوین، گفت: در آستانه این رویداد بزرگ فرهنگی-معنوی به سر می بریم و امیدواریم آثار آن را در سطح جامعه به خوبی مشاهده کنیم.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا برگزاری این اجلاس فضای معنوی جدیدی را بر استان ما حکفرما کند و اثربخشی لازم را برروی اقشار مختلف جامعه به همراه داشته باشد.
همتی در ادامه به مدیران برای تاخیر در حضور در نشست ها و جلسات کاری و اداری تذکر داد و گفت: مدیران جز با اعلام قبلی و دلیل موجه باید از غیبت در جلسات پرهیز کرده و به موقع و سر وقت در نشست ها حضور پیدا کنند.
وی همچنین به سفر معاون اول رئیس جمهوری که هفته جاری به قزوین انجام می شود، اشاره کرد و افزود: این سفر همزمان با آغاز اجلاس سراسری نماز صورت می گیرد و در خلال آن شاهد برگزاری نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی و بهره برداری از چندین طرح اقتصادی خواهیم بود.
همتی در بخش دیگری از صحبت های خود از مدیران خواست با صرف کمترین بودجه، کارها و ماموریت های خود را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانند و در این رابطه از همه ظرفیت ها و استعدادهای دستگاه خود و توان بخش خصوصی استفاده کنند.
نماینده عالی دولت با اشاره به پیش رو بودن دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، افزود: مدیران دستگاه ها باید فهرست پروژه های قابل افتتاح خود را ارائه بدهند تا برنامه و تدارک لازم برای بهره برداری از آنها صورت بگیرد.
همتی همچنین با اشاره به پیش رو بودن دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند ماه امسال، گفت: از مدیران دستگاه ها انتظار می رود بر اساس قانون همه امکانات مورد درخواست را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند تا مشکلی برای برگزاری این رویداد مهم پیش رو نداشته باشیم.

*** هیچ مدیری حق جانبداری از نامزدهای انتخابات را ندارد
وی بر بی طرفی و حفظ استقلال همه مدیران دستگاه ها و ادارات در رابطه با انتخابات تاکید کرد و با بیان اینکه هیچ فرد مسئولی حق جانبداری از نامزدها و دخالت در امور انتخابات را ندارد، گفت: توجه به این مهم اعتماد مردم به نظام و دولت را افزایش می دهد.
همتی خاطرنشان کرد: باید به همه افرادی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده و با رای مردم به عنوان نمایندگان منتخب راهی مجلس می شوند، احترام گذاشت.
استاندار قزوین از انتخابات به عنوان یادگار امام راحل و انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: باید فضا را آماده کنیم تا همچون دوره های قبل مردم در کمال آرامش و آزادی به نامزدهای مورد نظر خود رای بدهند.
همتی در بخش دیگری از صحبت های خود بر تلاش مدیران برای تحقق اهداف و منویات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: در این راستا باید به ظرفیت های و توانمندی های داخلی خود بیش از پیش توجه کرده و از آنها به شکل مطلوب تری نسبت به گذشته استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه کالاهای غیرنفتی باید جایگزین نفت در صادرات کشور شوند، افزود:باید از خام فروشی محصولات خود پرهیز کرده و با رونق تولید و تکمیل زنجیره های این بخش در کنار تلاش برای کاهش قیمت تمام شده کالاها و افزایش کیفیت آنها در پی رونق اقتصاد کشور باشیم.
استاندار قزوین گفت: باید با بهره گیری از توان و استعداد چهره های علمی در حوزه اقتصاد، نقش استان خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی ترسیم کرده و برای رسیدن به نقطه مطلوب در خصوص این موضوع برنامه ریزی کنیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه به مدیری که همه کارها و برنامه های خود را با پول دولت اجرا می کند نیاز نداریم، افزود: مدیران باید برای اجرای طرح ها و برنامه های خود از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرده و نسبت به جذب سرمایه گذاران با رعایت موارد و چارچوب های قانونی اقدام کنند.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار