۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 2191 | تاریخ انتشار: ۷:۵۷:۵۷ - پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – استاندار قزوین: صنایع باید به فکر تولید کالای صادرات محور باشند

Cloob

استاندار قزوین: صنایع باید به فکر تولید کالای صادرات محور باشند

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: واحدهای تولیدی باید برای بقا و رونق بخشیدن به فعالیت خود به فکر تولید کالاهای صادرات محور باشند.

81968755-70530975.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، فریدون همتی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی در شهرستان های البرز و آبیک افزود: به مجموعه های اقتصادی و تولیدی باید نگاه جامعی داشت و واحدهای فعال و پررونق را به همراه واحدهای مشکل دار به طور توامان و یک مجموعه واحد مورد بررسی و تحلیل قرار داد.
وی افزود: مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی باید به شکل ضربتی و در کمترین زمان ممکن بررسی و مرتفع شود تا وقفه ای در فرایند تولید ایجاد نشود.
استاندار اظهار کرد: ایجاد اشتغال، رونق تولید، ارز آوری و فعالیت در امور خیریه و خداپسندانه از جمله خدمات و فعالیت های بسیاری از تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی است که در خدمت جامعه و اقتصاد کشور می باشد و باید از این نیروهای خدوم تقدیر کرد.
همتی با تاکید بر اینکه باید قدرت ورود به بازارهای جهانی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: برای حضور موثر و کارآمد در بازارهای جهانی باید روی دو مقوله کیفیت و قیمت کالاها و محصولات کار کنیم و فرصت و امکان تقلید و کپی برداری از صنعت را به همتایان ندهیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان قزوین با تاکید بر ضرورت و اهمیت نوآوری و ایجاد تحول در حوزه صنعت،صریح کرد:امروزه در علم اقتصاد به جای بازارگرایی موضوع خلق بازارهای جدید مطرح است که در این خصوص باید در زمینه های نو و جدیدی که تاکنون کمترسرمایه گذاری صورت گرفته رفت وبه نیازهای جدید پاسخ داد.
استاندار قزوین در ادامه با تاکید بر تقویت واحدهای تحقیق و توسعه در بخش های تولیدیریال تصریح کرد:باید تولید صادرات محور را در دستور کار قرارل بدهیم و در کنار فعال سازی ظرفیت های داخلی یک نگاه بیرونی به بازارهای جهانی نیز داشته باشیم و این معنی دقیق اقتصاد مقاومتی است.
گفتنی است استاندار به همراه معاون امور اقتصادی استانداری و مدیرکل صنعت ،معدن و تجارت از طرح توسعه دو واحد صنعتی کارخانه پل فیلم تولید کننده انواع محصولات پلاستیکی وکارخانه دسترنج رضا بافت تولید کننده انواع نخ های استرچ و میکروفیلامنت بازدید به عمل آورد.
حجم سرمایه گذاری صورت گرفته در اجرای طرح های توسعه این دو واحد صنعتی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان با ۳۵۰ اشتغال جدید می باشد.
استان قزوین دارای نزدیک به ۳ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی فعال است.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار