۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 20 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰:۵۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: قاطبه روحانیون طرفداردولت تدبیر و امید هستند

قزوین روز :

استاندار قزوین: قاطبه روحانیون طرفداردولت تدبیر و امید هستند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین در دیدار با جمعی از روحانیون الموت غربی گفت: قاطبه روحانیت، طرفدار و همراه دولت تدبیر و امید هستند.

81923002-70449920.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، فریدون همتی عصر شنبه در دیدار جمعی از روحانیون منطقه الموت غربی با وی، افزود: ارتباط و تعامل قاطبه روحانیت با دولت بر پایه عقلانیت و ارتباط مناسبی است و طی دو ماه گذشته این وضعیت را در استان قزوین نیز مشاهده کرده ام.
وی اضافه کرد: ارتباط میان روحانیت و دولتمردان می تواند به فهم درست مسائل کمک کرده و فضائل بزرگی خلق کند.
همتی افزود: وقتی از دولت صحبت می کنیم منظور ما نظام است اما متاسفانه برخی با نگاه محدود به گونه ای رفتار و موضع گیری می کنند که انگار دولت از خارج بر این کشور تحمیل شده است در حالی که دولت با رای مقام معظم رهبری تنفیذ شده و مورد حمایت معظم له است.
استاندار قزوین با بیان این که دولت تاکنون التزام عملی خود به مقام معظم رهبری را در موقعیت ها و صحنه های مختلف نشان داده است، اظهار داشت: باید با عدالت و انصاف با دولت برخورد کرد چرا که خروج از عدالت،نتایج اقدامات و کارها را بی اثر می کند.
وی اضافه کرد: امروز در بسیاری از نقد هایی که به دولت می شود پای عدال می لنگد ولی اگر نگاه جامع تری داشته باشیم و نقد ها نیز سازنده، دلسوزانه و با زبان و ادبیات مناسب باشد قطعا اثر بخش و همدلانه خواهد بود.
همتی با بیان اینکه در نقد باید علاوه بر بیان نقاط ضعف و کاستی ها به دستاوردها و نقاط مثبت هم توجه کرد، خاطرنشان کرد: در بحث مذاکرات و توافقات هسته ای برخی از زبان هایی که به انتقاد گشوده می شود، دلسوزانه است امابرخی صرفا نگاه حزبی و سیاسی به مساله دارند در حالیکه موضوع هسته ای بحثی ملی است که مقام معظم رهبری نیز در آن نقش آفرینی کرده اند و با هدایت معظم له وعقلانیت و تدبیر دولت،پرونده آن پیش رفته و افتخارات بزرگی را نیز برای نظام و مردم آفریده است.
وی عنوان کرد: در سایه توافقات هسته ای ۱۲ قطعنامه برعلیه جمهوری اسلامی لغو شد، رویکرد نظامی به هسته ای ایران به کناررفت، سیمان در پرونده پی ام دی ریخته شد و حقانیت این شعار که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و ایران می تواند در زمینه علوم هسته ای ،تحقیق و توسعه داشته باشد به رسمیت شناخته شد و این ها دستاوردهای کم و کوچکی نیست.
استاندار قزوین ادامه داد: همه مسئولان کشور براین که حقوق ایران در این مذاکرات تامین و حجم غنی سازی مورد نیازدر این حوزه به رسمیت شناخته شد اذعان کردند و اینکه ایران می تواند در عرصه تجارت جهانی محصولات هسته ای نقش و سهم داشته باشد مورد تایید و تصویب قرار گرفت.
نماینده عالی دولت در استان قزوین تصریح کرد: نیروگاه راکتورآب سنگین اراک برآمده از خلاقیت،استعداد و اندیشه دانشمندان هسته ای است که هزاران نفر در این حوزه تربیت شده اند که هرگاه اراده کنند می توانند ده ها نیروگاه مثل اراک و قوی تر از آنرا بسازند و راه اندازی کنند بنابراین جای هیچ گونه نگرانی در این حوزه نیست و هیچ گاه سیمان در اندیشه فرزندان این ملت ریخته نمی شود.
وی با بیان اینکه مذاکرات هسته ای براساس منطق برد – برد پیش رفت، افزود: اگرچه سال ها دراین زمینه وقت صرف شد،شهدای والامقامی در این حوزه تقدیم انقلاب شدند،هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت شد تا این موفقیت ها و دستاوردها به دست آمد اما معتقدم موفقیت های به دست آمده بیشتر ازهزینه های پرداخت شده است که آثار مثبت این موفقیت باید به درستی برای مردم تبیین و تشریح شود تا اعتماد و امیدورای مردم به نظام و رهبری بیشتر شود.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر ظرفیت و توان روحانیت در تعامل و ارتباط با مردم گفت: روحانیت و حوزه های علمیه پشتوانه انقلاب اسلامی هستند و نقش آنها در پیروزی انقلاب و تداوم آن تا به امروز بی بدیل بوده است و باید ازاین ظرفیت در راستای تبیین اهداف و دستاوردهای نظام و دولت و همچنین انعکاس مسائل و مشکلات مردم به مسئولین استفاده کرد.
همتی گفت: باید خدمات و دستاوردها در کنار شرایطی که دولت در آن قرار دارد به خوبی و با رعایت دقت ،انصاف و عدالت برای مردم تشریح و اطلاع رسانی شود تا مردم در جریان کاهش بودجه دولت و پایین آمدن قیمت نفت از یک طرف و تاثیر تحریم های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور قرار بگیرند و این یک موضوع ملی است که باید بدان پرداخته شود.
استاندار قزوین در پایان بر پیگیری و اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی برای توسعه و پیشرفت منطقه الموت و رفع پاره ای از نگرانی ها و دغدغه های ساکنین این مناطق تاکید کرد.
در ابتدای این دیدار گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های بخش الموت غربی به همراه کاستی ها و مسائل و مشکلات این منطقه توسط حجت الاسلام شیخ عمران رضایی دبیر جامعه روحانیت الموت غربی و سایراعضای حاضر در این نشست ارائه شد.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار