۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 32 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱:۳۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: لغو تحریم ها دیوار بی اعتمادی علیه ایران در جامعه جهانی را فرو ریخت

قزوین روز :

استاندار قزوین: لغو تحریم ها دیوار بی اعتمادی علیه ایران در جامعه جهانی را فرو ریخت

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: لغو تحریم ها و اجرای برجام دیوار بی اعتمادی علیه ایران در جامعه جهانی را فرو ریخت و حقانیت کشورمان در دنیا را به اثبات رساند.

81924092-70451724.jpg

فریدون همتی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرایی شدن برجام، افزود: امروز روز بزرگ،تاریخی و به یادماندنی برای ملت ایران به حساب می آید.
نماینده عالی دولت در استان قزوین گفت: در جریان توافق هسته ای و موضوع برجام، پرونده کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی با عنوان PMD بسته و ۱۲ قطعنامه شورای حکام برعلیه ایران نیز لغو شد که این ها بیانگر رد اتهام های گذشته و تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی بود.
وی، رفع تحریم ها را نشانگر دروغ بودن ادعاهای دشمنان مبنی بر اینکه برنامه هسته ای ایران غیرصلح آمیز و در راستای اهداف نظامی بوده است، خواند و گفت: دشمنان و قدرت های جهانی بار دیگر مجبور شدند تا اقتدار ایران را پذیرفته و آنرا قبول کنند.
همتی با بیان اینکه توافق هسته ای و برجام به تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه علیه جمهوری اسلامی ایران پایان داد و با سیمان ریختن رویشان آنها را به زباله دان تاریخ انداخت، افزود: برجام محصول رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری، پشتیبانی مردم و تلاش های دولت تدبیر و امید و تیم پرتلاش و خستگی ناپذیر دیپلماسی کشور بود.
وی با بیان اینکه برجام به فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران و حق غنی سازی اذعان دارد، افزود: اجرای برجام همچنین نشان داد که بنا بر فتوای مقام معظم رهبری ایران هیچگاه بدنبال ساخت بمب اتمی نبوده است.
استاندار قزوین با بیان اینکه دولت در جریان مذاکرات هسته ای و پس از آن به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه و التزام عملی داشت، نماینده عالی دولت در استان قزوین اظهار کرد: برجام در مسیر قانونی خود و پس از بررسی های مفصل در مجلس شورای اسلامی و با نظر شورای عالی امنیت ملی و توجه به شروط ۹ گانه معظم له و اجازه ایشان برای پیگیری کار به سرانجام رسید.
همتی با بیان اینکه این موفقیت بزرگ با صرف هزینه هایی از جمله تقدیم شهدای هسته ای بدست آمد، افزود:البته ملت ما برای بدست آوردن آزادی، استقلال و دستیابی به اهداف خود همواره متحمل هزینه هایی شده اند که هشت سال دفاع مقدس از جمله آنها است.
استاندار قزوین با اظهار این که در جریان جنگ تحمیلی هزینه های مادی و معنوی زیادی را تحمل کردیم تا عزت و اقتدار خود را حفظ کنیم، توافق هسته ای و برجام را کمتر از جنگ ندانست و گفت: مساله هسته ای کشور با شرایط سخت و پچیده ای خود کمتر از جنگ نبود ولی هزینه های کمتری را در آن متحمل شدیم و در نهایت سرانجام این موضوع، موجب شد تا عزت و اقتدار ایران همچنان باقی بماند و حقانیت نظام جمهوری اسلامی بار دیگر به دنیا ثابت شود.
این مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی به همه تعهدات خود به جامعه بین الملل پایبند است، افزود: اما اگر دشمنان خلف وعده کرده و به تعهدات خود عمل نکنند، دانشمندان میهن اسلامی قادر خواهند بود تا دهها نیروگاه مانند اراک و فردو را ساخته و آنها را به وضعیت قبل برگردانند.
استاندار قزوین از برجام به عنوان یک دستاورد قابل توجه برای کشور یاد کرد و در پایان با اشاره به سخنان رئیس جمهوری که این پیروزی را متعلق به رهبری و ملت بزرگ ایران دانست، گفت: امیدواریم همه گروه ها و اقشار و افراد جامعه به خوبی از این دستاورد بزرگ پاسداری کرده و ایران اسلامی را با سرعت بیشتری به سمت دستیابی به اهداف خود پیش ببرند.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار