۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 471 | تاریخ انتشار: ۱۶:۵۱:۳۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: مدیران به مشکلات حوزه تولید باید نگاه فوریتی داشته باشند

قزوین روز :

استاندار قزوین: مدیران به مشکلات حوزه تولید باید نگاه فوریتی داشته باشند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: نگاه مدیران و دستگاه های اجرایی به حل مشکلات حوزه تولید از جمله در بخش کشاورزی باید فوریتی باشد.

81963535-70521527.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز یکشنبه در دیدار رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی با وی، افزود: مدیران باید به موقع از بروز مشکل در بخش های مختلف تولید آگاه شده و برای پیشگیری از شدت گرفتن بحران به سرعت وارد عمل شوند و برای حل آن نسخه بپیچند.
وی در ادامه بر تقویت تعاونی های تولید در بخش کشاورزی تاکید و اظهارکرد: مدیریت تعاونی های تولیدی باید برعهده افراد متعهد و کارآمد قرار گیرد تا این تعاونی ها بتوانند عملکرد مناسبی از خود ارائه دهند.
همتی همچنین بر برگزاری دوره های آموزشی ویژه فعالان تشکل ها و تعاونی های کشاورزی تاکید کرد و آن را در ارتقای کارایی این تشکل ها و تعاونی ها موثر دانست.
وی با بیان اینکه با اعتبارات دولتی نمی توان شاهد دستیابی به اهدافی چون مکانیزه کردن روش های آبیاری در بخش کشاورزی بود، افزود: در این رابطه باید از ظرفیت تشکل ها و تعاونی ها استفاده کرد.
همتی با بیان اینکه در گذشته سالیانه ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای مدرن کردن شبکه آبیاری بخش کشاورزی به قزوین تعلق می گرفت، اظهارکرد: با همین روند مکانیزه کردن سیستم های آبرسانی این بخش در استان به ۳۰ سال زمان نیاز خواهد داشت بنابراین منطقی است این کار را با استفاده از ظرفیت خود کشاورزان در کنار تشکل ها و تعاونی ها و کمک بانک ها در زمان بسیار کمتری انجام داد.
استاندار قزوین ادامه داد: با استفاده از توان کشاورزان و بکارگیری ظرفیت تشکل ها و تعاونی ها، مدرنیزه کردن سیستم های آبیاری در بخش کشاورزی استان را می توان ظرف یک برنامه دو تا سه ساله یا در خاتمه برنامه توسعه ششم به پایان برد.

*** معطلی چند ماهه فعالان بخشی کشاورزی برای ثبت تعاونی های خود غیرمنطقی است
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر سرعت بخشیدن به کار ثبت شرکت های تعاونی کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: معطلی چند ماهه فعالان بخش کشاورزی برای ثبت تعاونی های خود غیرمنطقی است و این مهم باید در یک دوره کمتر از یک ماه صورت بپذیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین نیز در این نشست با اشاره فعالیت ۳۰۰ تشکل این بخش در استان، گفت: ۳۵۰ کشت و صنعت به ثبت رسیده در سطح استان داریم که مساحت آنها از ۲هزار هکتار تا ۱۰ هکتار است.
نیازعلی ابراهیمی پاک، ساماندهی مجتمع های کشت و صنعت برای تقویت و ارائه خدمات به آنها را از برنامه های مورد نظر سازمان جهاد کشاورزی قزوین ذکر کرد و افزود: تقویت مجتمع های کشت و صنعت و تعاونی های تولید به توسعه هر چه بیشتر بخش کشاورزی منجر می شود.
در این نشست، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی قزوین نیز به طرح مشکلات این دستگاه از جمله کمبود نیرو و نداشتن تشکیلات اداری در سه شهرستان استان پرداخت.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر