تغییر موضع به سبک دروازه‌بان پرسپولیس

شفر خواهان حضور دستیار سابقش در استقلال

آیا واقعا نمک برای‌تان بد است

کریمی: ناگفته‌های زیادی دارم

دلیل اصلی استعفای طاهری چه بود؟

رکورد ۱۲۶۰ دقیقه‌ای ستاره پرسپولیس

اعتراف عجیب مرد مسافرکش به مرگ دختر شیرازی

روحانی: ایران همواره در کنار ملت لبنان خواهد بود

تولد نوزاد زنده از مادر فوت‌شده در تصادف سوادکوه

خودکشی با قطار پس از همسرکشی

ذوب‌آهن جایگزین نفت طلاییه شد

در دوران سازندگی هم در کنار مردم و دولت سوریه هستیم

کد خبر: 1308 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱:۰۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: مذاکرات هسته ای براساس منطق برد – برد پیش رفت

قزوین روز :

استاندار قزوین: مذاکرات هسته ای براساس منطق برد – برد پیش رفت

قزوین- ایرنا- استاندار قزوین گفت: مذاکرات هسته ای براساس منطق برد – برد پیش رفت و نتیجه آن تثبیت عزت ملت بزرگ ایران است.

81922671-70449369.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز شنبه در دیدار با جمعی از روحانیون الموت غربی که در دفتر استانداری برگزار شد، افزود: در سایه توافقات هسته ای ۱۲ قطعنامه برعلیه جمهوری اسلامی لغو شد، رویکرد نظامی به هسته ای ایران به کنار رفت، سیمان در پرونده پی ام دی ریخته شد و حقانیت این شعار که انرژی هسته ای حق مسلم ماست و ایران می تواند در زمینه علوم هسته ای، تحقیق و توسعه داشته باشد به رسمیت شناخته شد که این ها دستاوردهای کم و کوچکی نیست.
وی با بیان اینکه در نقد باید علاوه بر بیان نقاط ضعف و کاستی ها به دستاوردها و نقاط مثبت هم توجه کرد، ادامه داد: در بحث مذاکرات و توافقات هسته ای برخی از زبان هایی که به انتقاد گشوده می شود دلسوزانه است، اما برخی دیگر تنها نگاه یکسویه، با زاویه ای تنگ و سیاسی به مساله دارند در حالیکه مساله هسته ای، موضوعی ملی است که رهبری در آن نقش آفرینی کرده و با هدایت معظم له وعقلانیت و تدبیر دولت، این پرونده ملی پیش رفته و افتخارات بزرگی را نیز برای نظام و مردم آفریده است.
همتی ادامه داد: همه مقامات کشور اذعان دارند که حقوق ایران در این مذاکرات تامین و حجم غنی سازی مورد نیاز نیز به رسمیت شناخته شده است و اینکه کشورمان می تواند در عرصه تجارت جهانی محصولات هسته ای نقش و سهم داشته باشد مورد تایید و تصویب قرار گرفته است.
نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: نیروگاه راکتور آب سنگین اراک برآمده از خلاقیت، استعداد و اندیشه دانشمندان هسته ای است که هزاران نفر در این حوزه تربیت شده اند که هرگاه اراده کنند می توانند دهها نیروگاه مثل اراک و قوی تر از آن نیز ساخته و راه اندازی کنند و لذا جای هیچگونه نگرانی در این حوزه نیست، زیرا دانش و اندیشه فرزندان این ملت محدود شدنی نیست.
وی اظهارکرد: مذاکرات هسته ای براساس منطق برد – برد پیش رفت، اگرچه سال ها دراین زمینه وقت صرف شد و شهدای والامقامی در این حوزه تقدیم انقلاب شدند و همچنین هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت شد تا این موفقیت ها و دستاوردها به دست آمد، اما معتقدم موفقیت های به دست آمده بیشتر از هزینه های پرداخت شده است که باید آثار مثبت این موفقیت ها به درستی برای مردم تبیین و تشریح شود. همتی با تاکید بر ظرفیت و توان روحانیت در تعامل و ارتباط با مردم بیان داشت: روحانیت و حوزه های علمیه پشتوانه انقلاب اسلامی هستند و نقش آن در پیروزی انقلاب و تداوم آن تا به امروز نقش بی بدیلی بوده که باید از این ظرفیت در راستای تبیین اهداف و دستاوردهای نظام و دولت و همچنین انعکاس مسائل و مشکلات مردم به مسوولین استفاده کرد و امروز به این سرمایه و پشتیوانه احتیاج مبرم داریم.
این مسوول افزود: باید خدمات و دستاوردها در کنار شرایطی که دولت در آن قرار دارد به خوبی و با رعایت دقت، انصاف و عدالت برای مردم تشریح و اطلاع رسانی شود تا آحاد مردم در جریان کاهش بودجه دولت و پایین آمدن قیمت نفت از یک طرف و تاثیر تحریم های ظالمانه بر پیکره اقتصاد کشور قرار بگیرند.
همتی اضافه کرد: ارتباط و تعامل قاطبه روحانیت با دولت بر پایه عقلانیت و ارتباط مناسبی است و طی دو ماه گذشته این وضعیت را در استان قزوین نیز مشاهده کرده ام که این ارتباط می تواند به فهم درست مسائل کمک کرده و فضائل بزرگی خلق کند.
همتی اظهار داشت: وقتی از دولت صحبت می کنیم منظور ما نظامی است، اما متاسفانه برخی با نگاه محدود به گونه ای رفتار و موضع گیری می کنند که انگار دولت از خارج براین کشور تحمیل شده است در حالیکه دولت با رای مقام معظم رهبری تنفیذ شده و مورد حمایت معظم له است.
وی با بیان اینکه دولت تاکنون التزام عملی به رهبری را در موقعیت ها و صحنه های مختلف نشان داده است ،اظهار داشت: باید با عدالت و انصاف با دولت برخورد کرد که خروج از عدالت، نتایج اقدامات و کارها را بی اثر می کند و امروز در بسیاری از نقدهایی که به دولت می شود پای عدالت می لنگد و معتقدم اگر نگاه جامع تری داشته باشیم و نقدها نیز سازنده، دلسوزانه و با زبان و ادبیات مناسب باشد قطعا اثر بخش و همدلانه خواهد بود.
استاندار در پایان بر پیگیری و اجرای طرح های عمرانی و اقتصادی برای توسعه و پیشرفت منطقه الموت و رفع پاره ای از نگرانی ها و دغدغه های ساکنین این مناطق تاکید کرد.
در ابتدای این دیدار گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های بخش الموت غربی به همراه کاستی ها و مسائل و مشکلات این منطقه توسط حجت الاسلام علی عمران عمران رضایی دبیر جامعه روحانیت الموت غربی و سایر اعضای حاضر در جلسه ارایه شد.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار