چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1905 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۹:۲۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: پژوهش باید با مسایل مختلف جامعه ارتباط و پیوند برقرار کند

قزوین روز :

استاندار قزوین: پژوهش باید با مسایل مختلف جامعه ارتباط و پیوند برقرار کند

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین بر ضرورت پیوند بین پژوهش با مسایل مختلف جامعه گفت: هم اکنون شاهد چنین ارتباطی نیستیم و برای برون رفت از این وضعیت باید چاره اندیشی کنیم.

81815755-70261559.jpg

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری، مرتضی روزبه روز چهارشنبه در نشست ستاد هفته فناوری و پژوهش استان افزود: با بررسی های صورت گرفته چنین برداشت می شود که همه از اقداماتی که هر ساله در هفته پژوهش در استان انجام می شود، ناراضی هستیم بنابراین باید کارهای جدیدی را در این حوزه انجام دهیم.
وی اظهار کرد: هدف از برپایی نمایشگاه هفته پژوهش باید مشخص باشد و پیشنهاد می شود نمایشگاه هفته پژوهش در مکان های عمومی شهر برگزار شود.
استاندار قزوین اضافه کرد: در برخی از موارد نیز موضوعات مطرح شده در نمایشگاه هفته پژوهش مخاطبان خاصی ندارد و مورد استقبال عامه مردم قرار نمی گیرد، بنابراین چنین نمایشگاهی اگر در فضای عمومی برگزار شود با استقبال خوبی از سوی مردم روبه رو نمی شود و بهتر است این نوع نمایشگاه ها در فضاهای علمی برپا شوند.
روزبه ادامه داد: در شرایط فعلی تصور نمی کنم دستاوردهای حوزه پژوهش استان به گونه ای باشد که بتوانیم نمایشگاه این هفته را در مکان عمومی برگزار کنیم.
وی با اشاره به جای خالی برخی از دستگاه های اجرایی در نشست های ستاد هفته پژوهش و فناوری استان،عنوان کرد: برخی از دستگاه های اجرایی مانند صدا و سیمای مرکز قزوین، حوزه علمیه، موسسات پژوهشی آزاد و آموزش و پرورش نیز باید در جلسات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان حضور مستمر داشته باشند.
استاندار قزوین تصریح کرد: حضور نهادی مانند آموزش و پرورش در این جلسات موجب می شود که بتوانیم از نظرات و پیشنهادات آنان برای حضور پررنگ دانش آموزان در نمایشگاه هفته پژوهش و سایر برنامه های این هفته بهره مند شویم.
روزبه با اشاره به خلأ ناشی از حضور نداشتن واحدهای صنعتی و تولیدی استان در نمایشگاه هفته پژوهش، گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان، رغبتی برای حضور در نمایشگاه هفته پژوهش از خود نشان نمی دهند بنابراین باید انگیزه لازم برای حضور آنها را در نمایشگاه یاد شده ایجاد کنیم.
وی اظهار کرد: بررسی وضعیت نمایشگاه هایی که در سال های گذشته در حوزه پژوهش و فناوری در استان برگزار شده است، نشان می دهد که افراد حاضر در این نمایشگاه ها رغبت زیادی برای این اقدام نداشتند و براساس دستورالعمل های ابلاغی انجام چنین کاری را پذیرفته اند.
استاندار قزوین ادامه داد: بنابراین باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش انگیزه افرادی باشیم که در غرفه های نمایشگاه هفته پژوهش محصولات و تولیدات خود را به معرض نمایش می گذارند.
روزبه اضافه کرد: دستگاه های اجرایی استان باید برای ایجاد انگیزه در واحدهای تولیدی و صنعتی به منظور حضور پررنگ تر در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان تلاش مضاعفی داشته باشند تا شاهد حضور پررنگ تر واحدهای صنعتی در نمایشگاه سال جاری باشیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از حوزه های استان به ویژه حوزه کشاورزی نیازمند استفاده از دستاوردهای پژوهشی است، ادامه داد: به عنوان نمونه می توان با برنامه ریزی مناسب و پژوهش، پسته قزوین را به یک برند مطرح تبدیل کرد.
روزبه افزود: رتبه نخست کشور در بحث تولید انگور را داریم و مرکز تحقیقات ملی انگور کشور نیز در استان قزوین مستقر است اما با کمال تاسف فرآوری این محصول در حوزه صنایع تبدیلی که برعهده حوزه پژوهش است، وضعیت مطلوبی ندارد.
وی در پایان یادآور شد: باید بستری فراهم شود تا با برقراری ارتباط عمیق بین حوزه پژوهش و سایر حوزه ها بتوانیم اقتصاد استان را مقاوم سازی کنیم.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار