۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 122 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵:۴۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار قزوین: پیگیر استانداردسازی گردنه آوج و ساخت بیمارستان در این شهرستان هستیم

قزوین روز :

استاندار قزوین: پیگیر استانداردسازی گردنه آوج و ساخت بیمارستان در این شهرستان هستیم

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: پیگیر حل مسائل و مشکلات آوج از جمله استانداردسازی گردنه پرخطر آوج و ساخت بیمارستان در این شهرستان هستیم.

81934068-70468449.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی یکشنبه شب در دیدار بخشداران، مدیران ادارات، ائمه جمعه و فرماندار شهرستان آوج با وی افزود: مردم شهرستان آوج از جمله مردمان متدین و انقلابی استان هستند و ما به خدمتگزاری به آنها افتخار می کنیم.
استاندار قزوین با اشاره به مسیرهای ارتباطی این شهرستان، گفت:ما پیگیر مشکلات این بخش از جمله استاندارد سازی گردنه آوج هستیم.
وی افزود: راه های آوج از مسیرهای مهم ورود و خروج استان به شمار می رود و امیدواریم با حضور مدیران دستگاه های مربوطه در ایام دهه مبارک فجر در این شهرستان با اتخاذ تصمیمی سازنده مشکلات این حوزه مرتفع گردد.
وی به بحث درمان در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت:پیگیر به نتیجه رساندن احداث یک بیمارستان در این شهرستان هستیم و امیدواریم پیگیری های ما در این زمینه به نتیجه برسد.
همتی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت:بحث هسته ای که یک نگرانی جدی برای کشور بود و پرونده کشور به خاطر آن به شورای امنیت رفته بود اما این پرونده به لطف خداوند و با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری و عقلانیت دولت و تحمل و همراهی مردم و به حرمت خون شهیدان هسته ای بسته شد.
وی با اشاره به پیروزی جمهوری اسلامی در برابر ابرقدرت ها در جریان مذاکرات هسته ای، گفت:جمهوری اسلامی ایران در برابر ابرقدرت ها که دنیا را دهکده ای متعلق به خود می دانند به پیروزی رسید و در این نبرد همچون دوران دفاع مقدس به تمامی اهدافش رسید و هم حق غنی سازی را مسلم ساخت و هم دانشمندانی پرورش داد که هزاران فردو و اراک را می توانند بسازند.
وی با اشاره به دشواری های دوران هشت سال دفاع مقدس، گفت:عشق مردم به امام خدایی بود و همین موضوع در پیشبرد اهداف در آن مقطع کمک فراوانی می کرد و از سویی دیگر سختی ها و مشقات دوران جنگ تحمیلی که تمام دنیا علیه ما بسیج شده بود با هدایت های امام راحل با موفقیت پشت سرگذاشته شد و یک وجب از خاک ما در طول جنگ تحمیلی به دست دشمن نیفتاد و در حوزه هسته ای نیز موفقیت دولت و ملت به همین شکل بوده است.
فرماندار آوج نیز در این نشست به تشریح مشکلات این شهرستان پرداخت و گفت: گیرنده های تلویزیونی ما سیگنال استان های زنجان و همدان را دریافت می کنند و در مرکز شهرستان با کوچکترین بارش، امکان دسترسی به شکبه های تلویزیونی قطع می شود.
علی اکبر سلیمانی به گردنه آوج اشاره کرد و گفت: چون این گردنه استاندارد نیست ما همیشه نگران تصادف و یا واژگونی تریلر و ماشین های کشنده هستیم.
وی اظهار کرد: بحث احداث کمربندی در شهر آوج ضروری است چون بسیاری از تریلرها و ماشین های کشنده از داخل شهر عبور می کنند و به دلیل خواب آلودگی راننده و یا نقص فنی خودرو و خالی شدن ترمز، موجب خسارات جانی و مالی به مردم این شهر می شوند.
سلیمانی به به ظرفیت های گردشگری آوج اشاره کرد و گفت: منطقه گردشگری آوج با ۳۸ هکتار زمین در رودخانه خررود که درسال های گذشته به عنوان منطقه گردشگری نمونه شناخته شده بود به دلیل بی توجهی اکنون تهدیدی زیست محیطی برای شهرستان آوج به حساب می آید.
سلیمانی با اشاره به جمعیت شهرستان آوج گفت: شهرستان آوج با ۱۱۰ روستا و دو شهر آوج و آبگرم زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و دلیل آن نبود اشتغال کافی و شهرک صنعتی فعال است که موجب مهاجرت مردم منطقه شده است.
وی همچنین گفت: مردم شهرستان آوج به دلیل نداشتن بیمارستان دچار مشقت هستند و بیماران یا باید به رزن همدان و یا تاکستان مراجعه کنند و متاسفانه بسیاری از بیماران در طی این مسیر جان خود را از دست می دهند.
وی با اشاره به بحث گاز رسانی به شهرستان آوج نیز گفت: گازرسانی به شهرستان اکنون شروع شده در حالی که این کار باید ۵۰ سال پیش اتفاق می افتاد و ما خواستار تسریع در گازرسانی به این شهرستان محروم هستیم.
در ادامه این نشست ائمه جمعه شهرستان آوج و سایر مدیران حاضر به مسائل، مشکلات و نیازهای این شهرستان از قبیل کمبود آب شرب و کشاورزی، راه اندازی نشدن برخی ادارات و کمبود ساختمان های اداری،کمبود نیرو و نداشتن چارت سازمانی درادارات و ضرورت تقویت گردشگری و احداث زیرساخت های درمانی و تفریحی و شهرک های صنعتی پرداختند.
شهرستان آوج به مرکزیت آوج در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.
۶۱۰۱/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار