۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 184 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱:۱۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استاندار: ۷۸۶ طرح به مناسبت دهه مبارک فجر در استان قزوین به بهره برداری می رسد

قزوین روز :

استاندار: ۷۸۶ طرح به مناسبت دهه مبارک فجر در استان قزوین به بهره برداری می رسد

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: ۷۸۶ طرح عمرانی زیربنایی، تولیدی، اقتصادی و کشاورزی به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه فجر در استان به بهره برداری می رسد.

81942793-70483325.jpg

به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری که به مناسبت تشریح برنامه های مربوط به دهه مبارک فجر در استان قزوین برگزار شد، افزود: اعتبار صرف شده برای اجرای این طرح ها ۴هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه از این تعداد طرح ۶۳۹ فقره با دو هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به طرح های زیربنایی اختصاص دارد،اظهار کرد: تعداد طرح های مربوط به امور اقتصادی نیز ۱۲۱ مورد با دو هزار و ۹۰ میلیارد ریال و تعداد طرح های فرهنگی نیز ۲۶ مورد با ۳۹۰ میلیارد ریال است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین، سهم طرح های دولتی در بین پروژه های یاد شده را ۶۰۸ پروژه با دوهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار اعلام کرد و افزود: تعداد طرح های بخش خصوصی نیز ۸۲ مورد با دوهزار و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار و تعداد طرح های مشارکتی نیز ۹۶ مورد با ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار می باشد.
استاندار قزوین یادآور شد: با اجرا و بهره برداری این طرح ها یک هزار و ۸۸۴ فرصت شغلی مستقیم ایجاد شده یا می شود.
همتی یادآور شد: بهره برداری از طرح تکمیل مسکن مهر محمدیه، بیمارستان دولتی تاکستان و چندین واحد صنعتی بزرگ استان نیز که قرار بود با حضور معاون اول رئیس جمهوری در هفته پیش به بهره برداری برسد اما بدلیل سفر رئیس جمهوری به اروپا و لزوم حضور معاون اول در پایتخت به تعویق افتاد نیز در ایام دهه مبارک فجر یا پس از آن افتتاح می شوند.
وی در ادامه پیشاپیش ایام دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را به مردم استان قزوین تبریک گفت و افزود: انقلاب ما به لطف پروردگار و هدایت های امام خمینی (ره) و پشتیبانی مردم که به سلاح ایمان و تقوا مجهز و ذوب در ولایت بودند، به پیروزی دست یافت.
همتی گفت: همه باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کرده و آنها را برای نسل جدید تبیین و تشریح کنیم.

*** نامزدهای انتخاباتی از تخریب پرهیز و به بیان برنامه ها و شایستگی های خود بپردازند
استاندار قزوین با اشاره به پیش رو بودن دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان، گفت: امیدواریم بتوانیم انتخاباتی قانونی، باشکوه و با عظمت را همراه با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنیم.
همتی در ادامه از نامزدها و هواداران آنها خواست تا اخلاق اسلامی را رعایت کرده و در تبلیغات و رقابت های خود از هرگونه تخریب و توهین به رقبا پرهیز کرده و به بیان برنامه ها، شایستگی ها و توانمندی های خود بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: قزوین باید با تلاش نامزدها و هوادارانشان، نخبگان سیاسی و رسانه ها در عرصه اخلاق انتخاباتی در سطح کشور نمونه و الگو باشد.
استاندار قزوین با بیان اینکه برای ما فرقی نمی کند چه کسی به مجلس ورود پیدا می کند و هر فرد که از فیلتر شورای نگهبان عبور کند مورد احترام ما است، اظهار داشت: مهم حضور پررنگ، سلامت انتخابات و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است.
وی با بیان اینکه امیدواریم ملت نمایندگانی را برگزینند که منجر به ایجاد یک مجلس عالم، متعهد، متخصص و کارآمد شود، قانون گذاری و نظارت را از مهم ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی برشمرد و اظهار داشت: هر نماینده ای که در این دو حوزه با جدیت و با احساس مسئولیت و ادای دین به نظام و انقلاب تلاش کند، بسیاری از مشکلات و نقاط ضعف در کشور از پیش رو برداشته و نظام مدیریتی کشور را تقویت کرده است.

*** بلوغ سیاسی در استان قزوین بالا است
همتی در بخش دیگری از صحبت های خود بلوغ سیاسی در قزوین را بالا خواند و برگزاری نشست ها و برنامه های مربوط به جریان ها و گروه های سیاسی مختلف در استان با حضور شخصیت های کشوری را نشان از تحمل شنیدن نظرات دیگران و احترام به آنها دانست و گفت: این نشست ها و برنامه ها تاکنون با سعه صدر و با رعایت اخلاق و ادب و بدون کمترین مشکل و با امنیت بالا برگزار شده است که این مهم جای خوشحالی و قدردانی دارد و فرهنگ غنی مردم، نخبگان سیاسی و رسانه های استان را می رساند.
وی با بیان اینکه نمره استان قزوین در خصوص برگزاری نشست ها و برنامه های سیاسی بدون کم ترین مشکل بیست بوده است، از تضارب آراء و اندیشه ها به عنوان یک نعمت الهی یاد کرد و گفت: در نتیجه این نعمت و تنوع و کثرت نظرات است که جامعه رشد پیدا می کند و انسان ها برای اداره بهتر امور و زندگی خود از راهکارهای مختلف بهره مند می شوند.
استاندار قزوین از رسانه ها خواست تا در آستانه انتخابات به تقویت فضای امید و توام با آرامش در استان کمک کنند و کمتر به مسائل حاشیه ای مانند دعواهای جریان ها و گروه های سیاسی بپردازنند.
نماینده عالی دولت در استان قزوین در ادامه با اشاره به اجرای برجام از آن به عنوان یک موفقیت تاریخی برای ایران در نظام بین الملل یاد کرد و گفت: این موفقیت با لطف خدا، هدایت های رهبری، تلاش دولت و پشتیبانی مردم و به برکت خون پاک و مطهر شهدای هسته ای بدست آمد.
وی با بیان اینکه ایران در جریان مذاکرات با قدرت های جهانی توانست تحریم های ظالمانه را از میان ببرد و همچنان حق تحقیق و توسعه و غنی سازی در بخش انرژی هسته ای را دارا باشد، افزود: بر اساس صحبت های رئیس جمهوری اگر در بخش سیاست های داخلی یکدلی و همرنگی لازم را نداشتیم، دشمن در مذاکرات با ما کنار نمی امد و حق ما را به رسمیت نمی شناخت.
همتی با بیان اینکه خوشحالی ما از اجرای برجام در این است که آنرا موفقیتی برای نظام خود می دانیم وگرنه دشمن عاشق چشم و ابروی ما و به فکر خدمت به ما نیست، افزود: مذاکرات هسته ای و برجام باعث شد دنیا واقعیات کشور ما را ببیند و نگاه غلط عرصه بین الملل به میهن مان کنار برود به طوری که امروز همه کشورها علاقه مند به برقراری روابط یا تقویت ارتباطات خود در همه زمینه ها با ایران هستند.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیازمند هستیم، افزود: باید برای تحقق این مهم دست در دست یکدیگر داده و نقش استان خود را در رسیدن کشور به رشد اقتصادی هدف گذاری شده به طور دقیق ترسیم کنیم.

*** سفرهای هیات های خارجی به قزوین در راستای جذب سرمایه گذاری انجام می شود
وی با اشاره به سفر چندین هیات اقتصادی-سیاسی خارجی به قزوین ظرف هفته های اخیر، افزود: در راستای جذب سرمایه گذاری های خارجی و معرفی توانمندی های اقتصادی استان در مدت اخیر چندین نشست با هیات هایی از ایتالیا، اسلواکی، چین، سنگاپور و مالزی برگزار کرده ایم.
همتی، قزوین را استانی مستعد در جذب سرمایه گذاری های خارجی برشمرد و اظهار داشت: در این زمینه با دعوت از هیات های خارجی که به کشور سفر می کنند برای حضور در قزوین و معرفی توانمندی های استان تلاش می کنیم.
وی، تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری با هدف حمایت از سرمایه گذاران و تسهیل در امور کاری آنها از جمله اهداف مدیریت ارشد استان دانست و اظهار داشت: بزودی این پنجره واحد با حضور کارکنان دستگاه های مختلف حوزه اقتصادی در یک ساختمان مستقل راه اندازی می شود تا سرمایه گذاران با سرعت و تسهیل بیشتری به امور خود بپردازند.
استاندار قزوین، واگذاری طرح های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی را از دیگر اهداف مهم مدیریت ارشد استان برشمرد و اظهار داشت: با این کار ضمن سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام، اجازه می دهیم تا منابع محدود دولت برای کارهای مهم و اساسی صرف شود.
همتی، فعال کردن هرچه بیشتر کارگروه های مرتبط به حوزه اقتصاد را برای حل مشکلات مربوط به حوزه صنعت و تولید، کشاورزی، سرمایه گذاری و حفاظت از منابع آب و خاک را از دیگر اهداف مدیریت ارشد استان برشمرد و گفت: ستاد سیاست گذاری اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده است تا همه فعالیت ها و برنامه های اقتصادی براساس این سیاست ها پیگیری و مورد اجرا قرار بگیرد.
همتی با تاکید بر برنامه ریزی برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی استان قزوین به حجم یک میلیارد دلار، اظهارکرد: تحقق این خواسته منوط به تقویت بخش های بازرگانی، تولیدی و همراهی مدیران اجرایی است.
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان از ۱۲٫۶ به ۱۰٫۶ درصد کاهش یافته است، اظهارکرد: هدف گزاری ما باید کاهش این نرخ به ۷ درصد باشد که این مهم با افزایش سرمایه گذاری و رونق بخش تولید و حمایت هرچه بیشتر از بخش خصوصی میسر خواهد بود.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود به بخش سلامت و درمان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بیمارستان دولتی تاکستان بزودی به بهره برداری می رسد و در الوند نیز بدنبال ساخت یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی هستیم.

*** بیمارستان های بوعلی و شهید رجایی تغییر کاربردی پیدا کرده و جای آنها بیمارستانی بزرگ و مدرن ساخته می شود
استاندار قزوین اظهارکرد: تلاش داریم تا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری از طریق تغییر کاربری بیمارستان های فرسوده بوعلی و شهید رجایی، بیمارستان یک هزار تختخوابی مدرن و جدید بسازیم که در این رابطه کار مکان یابی نیز صورت گرفته است.
همتی با بیان اینکه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان استقبال می کنیم، ادامه داد: با دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نیز مذاکرات و صحبت هایی برای تاسیس یک بیمارستان تخصصی انجام شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۴۴ درصد از طرح مسکن مهر استان در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است، اظهارکرد: بدنبال تکمیل زیرساخت های مسکن مهر هستیم تا این مناطق مسکونی به محیطی با نشاط و با امکانات رفاهی لازم برای زندگی تبدیل شود.
استاندار قزوین به آخرین وضعیت طرح های در دست ساخت حوزه راه در استان نیز اشاره و اظهارکرد: با اختصاص ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار، ساخت جاده قزوین- الموت- تنکابن سرعت می گیرد و تلاش داریم تا در راستای افزایش رفاه حال مسافران و هم استانی ها این طرح را به صورت قطعه به قطعه به بهره برداری برسانیم.
همتی اظهار کرد: با مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی خواستار آن شده ایم که عملیات ساخت و اجرای بزرگراه آبیک- چرمشهر که می تواند بار ترافیکی در ورودی استان های البرز و تهران را تا حد زیادی کاهش دهد، از سمت استان قزوین نیز آغاز شود.

*** فروردین یا اردبیشهت ماه سال ۹۵، زمان سفر رئیس جمهوری به قزوین
استاندار قزوین در ادامه پاسخگوی سئوالات خبرنگاران شد و در جواب به پرسش خبرنگاری که در خصوص زمان سفر رئیس جمهوری به استان سئوال کرده بود، گفت: تلاش داریم تا این سفر در فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده انجام شود.
وی اظهارکرد: در خصوص سفر رئیس جمهوری به استان، برنامه ها و طرح های دستگاه های اجرایی در حال دریافت هستند.
همتی در پاسخ به سوالی خصوص برنامه های مربوط به حوزه گردشگری در استان نیز گفت: قزوین از ظرفیت های بالقوه ای در این حوزه برخوردار است با این وجود اقدامات صورت گرفته در این بخش چندان رضایت بخش نیست.
استاندار قزوین با بیان اینکه یکی از پیشنهادات مدیریت استان به سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری حوزه گردشگری است، اظهار کرد: امیدواریم با کمک و همراهی دستگاه ها و نهادهای مربوط به این بخش و با مشارکت بخش خصوصی از این ظرفیت به خوبی استفاده و آن را فعال تر کنیم.
وی در مورد برخی تجمعات و اعتراضات کارگری در سطح استان نیز گفت: قزوین استانی صنعتی و کارگری است و وجود ۳۰ تا ۴۰ واحد مشکل دار از بیش از سه هزار واحد تولیدی فعال در نوسانات کنونی اقتصاد موضوعی طبیعی است و ما تلاش می کنیم مشکلات واحدهای تولیدی و کارگران را بدور از هرگونه ایجاد تنش به خوبی مدیریت و حل کنیم.
همتی در مورد عزل و نصب ها در استان نیز که موضوع سئوال یکی از خبرنگاران بود، گفت: در این رابطه باید یادآور شد که دکتر روحانی دولت خود را فراجناحی معرفی کرده و در همین راستا شاهد حضور افرادی با گرایش های اصلاح طلبی و اصولگرایی در داخل دولت و در استانداری ها و فرمانداری ها هستیم.

*** مدیرانی را منصوب می کنیم که ضمن برخورداری از تخصص به برنامه های دولت معتقد باشند
همتی با بیان اینکه اگر فردی را به سمتی بگماریم در گام نخست به اینکه وی اصولگرا یا اصلاح طلب است کاری نداریم، افزود: توانمندی افراد و اعتقاد آنها به برنامه ها و سیاست های دولت برای ما مهم می باشد و باید یادآور شد فردی که با دولت مخالف است نمی تواند مجری خوبی برای برنامه های دولت باشد.
وی با بیان اینکه برای ما مهم کار و تخصص افراد است، افزود: ما هیچ عزل و نصبی نداشته ایم که در آن افراد مخالف نظام و انقلاب را بر روی کار آورده باشیم و ملاک ما در تعیین صلاحیت مدیران علاوه بر اعتقاد به برنامه های دولت و داشتن توانمندهای لازم، نه صحبت ها و اظهار نظرهای شخصی بلکه نظر مراجع و دستگاه های امنیتی است.
همتی اظهارکرد: اگر افراد نصب شده کارهای خود را به خوبی انجام دهند از آنها تقدیر به عمل می آوریم و اگر این طور نباشد مدیریت حوزه مورد نظر را تبدیل به احسن کرده و فرد دیگری را جایگزین می کنیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه بنده دارای ۳۴ سال سابقه کار و خدمت می باشم، افزود: خواهشم از رسانه ها، نخبگان سیاسی و شخصیت های استان این است که بگذارند ما کار کنیم و با تشکیل یک گروه خوب و مناسب از مدیران، بتوانیم در طول دوره مسئولیت خود خدمت قابل قبولی در استان انجام دهیم.

***بازگشت افراد با سابقه و در خدمت انقلاب و نظام به انتخابات، به حضور حداکثری مردم کمک می کند
وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران که خواست نظر خود را در خصوص موضوع صلاحیت نامزدها از سوی شورای نگهبان بیان کند، گفت: امیدواریم در مرحله تجدید نظر، خیلی از افراد که به دلایل مختلف احراز و تایید نشده بودند برگردند تا شاهد پرشورتر برگزار شدن انتخابات باشیم.
همتی با بیان اینکه بنا نداریم برای بازگشت افرادی که تخلف داشته اند پافشاری کنیم، افزود: صحبت دولت این است که اگر بتوان نیروهای با سابقه و شناخته شده که در خدمت انقلاب و نظام بوده اند اما به دلیل داشتن برخی نگاه ها احراز صلاحیت نشده اند را با در نظر داشتن تحمل و سعه صدر به چرخه انتخابات بازگرداند، به حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق های رای کمک می کند.
وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری ملزومات و شرایطی را دارد که تایید صلاحیت حداکثری یکی از آنها است، افزود: امیدواریم در سایه تعامل دولت با شورای نگهبان، شاهد بازگشت و حضور بیشتری از نامزدها باشیم تا بتوانیم مشارکت حداکثری در انتخابات را به خوبی محقق کنیم.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار