قزوین روز – استان قزوین برخوردار از توانمندی بالا و دارای نیروهای انسانی خوبی است

قزوین روز :

سفیر سنگاپور در استان قزوین:

استان قزوین برخوردار از توانمندی بالا و دارای نیروهای انسانی خوبی است

قزوین-ایرنا- سفیر سنگاپور گفت: استان قزوین از ظرفیت های خوبی برخوردار و دارای نیروهای انسانی قدرتمندی است که در امر سرمایه گذاری یک مزیت است.

81939453-70477238.jpg

به گزارش ایرنا اونگ کنگ یونگ روز پنجشنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: نیروی انسانی ماهر در جذب سرمایه گذاری بسیار حایز اهمیت است و ما به آن توجه ویژه ای داریم.
وی اظهارکرد: بنده و سفیر ایران مصوبات و خروجی های این جلسه را برای عملیاتی شدن پیگیری خواهیم کرد چون دوره پسابرجام بهترین زمان برای تحقق توافقات و وعده های فیمابین دو کشور است.
سفیر سنگاپور ادامه داد: از استاندار قزوین برای بازدید از طرح های صنعتی و علمی در سنگاپور دعوت خواهیم کرد تا از نزدیک زمینه های همکاری و ظرفیت های کشور ما را ببیند.
استاندار قزوین نیز ضمن خوشامدگویی به سفیر سنگاپور و هیات همراه او ابراز داشت: ما به سنگاپوری ها علاقه مند هستیم و به عبارت دیگر توجه ما به شرقی ها نسبت به غربی ها بیشتر است.
فریدون همتی افزود: هر موفقیت در سنگاپور موفقیت در ایران است و امیدواریم در فضای پسابرجام کارهای خوب و بزرگی صورت گیرد.
وی ادامه داد: اراده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر تعامل سازنده با دنیا به ویژه کشورهای شرقی است و ما آمادگی کامل برای کار مشترک با این کشورها را داریم.
همتی با اشاره به ظرفیت های قزوین گفت: این استان به لحاظ نزدیکی به پایتخت و داشتن بازار مصرف بیست میلیونی ویژگی های خوبی را برای سرمایه گذاری دارد و از سوی دیگر زیر ساخت ها در استان قزوین از قدیم الایام فراهم شده است.
وی با اشاره به شهرک های صنعتی استان گفت: البرز اولین شهر صنعتی کشور در قزوین مستقر است و در حدود چهار هزار واحد صنعتی بزرگ و متوسط مشغول به فعالیت در آن هستند.
همتی به وضعیت دانشگاه های استان اشاره کرد و افزود: وجود دانشگاه های بزرگ مثل دانشگاه امام خمینی (ره) که هزار دانشجوی خارجی دارد و دانشگاه آزاد اسلامی که در حوزه ساختن رباط دارای رتبه بالایی در کشور و خاورمیانه است از ظرفیت های قابل توجه استان است.
وی با اشاره به ظرفیت های استان گفت: بسامد بالای نیروهای متخصص، امنیت و سابقه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در استان و زمینه فرهنگی و مهمان نوازی مردم قزوین یک فرصت و مزیت برای سرمایه گذاران خارجی در استان است.
همتی با اشاره به رویکردهای هیات سرمایه گذاری- تجاری سنگاپور گفت: سه رویکرد زمینه اشتغالزایی، استفاده از سرمایه بین المللی و میهمان نوازی در استان ما وجود دارد و قزوین اراده ای محکم و عزمی جدی در عملیاتی کردن این مذاکرات دارد.
وی با اشاره به حوزه گردشگری گفت: در حوزه گردشگری نیز زمینه های قابل توجهی در استان وجود دارد و قزوین مسیر عبور بسیاری از راههای کشور است، پس همه زمینه ها برای انجام یک کار بزرگ در این استان فراهم است.
همتی با اشاره به حضور سفیر سنگاپور در قزوین گفت: این حضور نشان دهنده اراده محکم دو طرف در انجام مذاکرات با هم است که امیدواریم پایان کار هم لذت بخش و مفید باشد.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

81939453-70477239.jpg

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است