چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1954 | تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱:۳۷ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – استفاده ازظرفیت علمی محققان خارج از کشور برای ارتقای فناوری کشور ضروری است

قزوین روز :

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

استفاده ازظرفیت علمی محققان خارج از کشور برای ارتقای فناوری کشور ضروری است

قزوین-ایرنا- رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فن آوران کشور با اشاره به آمادگی این صندوق برای بهره گیری از ظرفیت های دانشمندان و محققان خارج از کشور گفت: باید از ظرفیت ها و توان علمی محققان و دانشمندان خود در توسعه اقتصادی استفاده کنیم.

81860525-70342264.jpg

به گزارش ایرنا دکتر نصرت الله ضرغام روز دوشنبه در نشستی با اعضای هیات رییسه، هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) که در تالار اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد، افزود: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور طی فعالیت خود به پژوهشگران و فناوران خدمات گسترده ای ارایه کرده است.
وی اضافه کرد: این بنیاد با ایجاد کرسی های پژوهشی و ارایه امکان تحقیق به دانشمندان کشور به دنبال تقویت نیاز جامعه به پژوهش است.
ضرغام ادامه داد: آمادگی داریم تا به دانشمندان برجسته کرسی های پژوهشی اهدا و تا ۱۰سال از آنها حمایت کنیم بطوریکه در ۵ سال اول فرد یا تیم بصورت داخلی عمل می کند و در پنج سال بعدی می تواند همکار خارجی نیز داشته باشد.
وی گفت: با این اقدام فرهنگی کار تیمی نیز در کرسی ها و در موضوعاتی به خصوص در حوزه پژوهش با برنامه های تاثیرگذار ترویج می شود.
ضرغام خاطرنشان کرد: امروزه برخی از کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و ژاپن با اختصاص بخش زیادی از مالکیت فکری جهان در برنامه ریزی های خود تلاش می کنند استعدادهای برجسته کشورها را جذب کنند، چرا که خود به تنهایی قدرت تولید این حجم بالای دارایی فکری را ندارند و از اندیشمندان و محققان کشورهای دیگر استفاده می کنند.
این مسوول با اشاره به اینکه حدود ۳۳ هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ها با بنیاد ملی علم ایران در ارتباط هستند یادآور شد: این خود ظرفیت خوبی است که در فعالیت های پژوهش محور علمی از آن ها استفاده می کنیم.
ضرغام با تاکید بر اینکه روند مهاجرت استعدادهای کشور باید معکوس شود اضافه کرد: شناسایی و حمایت از استعدادهای ایرانیان داخل و خارج از کشور برای توسعه علم و فناوری لازم است و باید از آنان در محقق شدن احکام اسناد بالادستی کشور استفاده کنیم.
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و بنیاد ملی علم ایران خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه قطعا بین المللی شدن دانشگاه ها جای خود را باز خواهد کرد و دانشگاه های ما باید بسمت بین المللی شدن حرکت کنند.
ضرغام با بیان اینکه ساختارهای اقتصادی ما وجود یک هرم نیروی انسانی متخصص و ماهر را ایجاب می کند، ادامه داد: امروزه موضوع مردمی کردن و اجتماعی کردن علم در دنیا مطرح است و آموزش می تواند در تمام حوزه های مختلف نقش ایفا کند.
وی افزود: موضوع کارآفرینی باید در برنامه ارتقای کیفیت، طبقه بندی آموزش ها، بها دادن به آنها و در افزایش منابع مورد توجه قرار گیرد و هر دستگاهی باید منابع مورد نیاز خود را در اختیار مراکز علمی بگذارد.
ضرغام، پژوهشگر محوری، اخلاق محوری، عدالت محوری، پاسخگویی، تعالی محوری، جامع نگری و بهره وری را از اهداف راهبردی این صندوق عنوان کرد و افزود: حمایت صندوق از طرح های دانشگاه های استان قزوین شامل چهار طرح از دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، سه طرح از دانشگاه علوم پزشکی، سه طرح از دانشگاه پیام نور، یک طرح از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی بوده است که کل اعتبارات تخصیص داده شده به طرح های مصوبات نیز دو میلیارد و ۵۵۱ میلیون و ۲۲۰ هزار ریال بوده است.
وی با بیان اینکه تنها هشت درصد از منابع صندوق به هزینه های جاری اختصاص می یابد گفت: در طول این سال ها بالاترین حمایت مالی این صندوق از پژوهش های علمی بوده است.
ضرغام، جذب ایرانیان خارج از کشور را از جمله اهداف صندوق عنوان کرد و افزود: پرداخت ۵۰ درصد اول هزینه ثبت بصورت بلاعوض، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای ۵۰ درصد دوم هزینه ثبت و پرداخت ۵۰ درصد دوم هزینه ثبت توسط صندوق در صورت واگذاری بخشی از حق مالکیت اختراع از جمله حمایت های صندوق در زمینه ثبت بین لمللی اختراعات است.
رییس بنیاد علم ایران افزود: برگزاری ۳۶ همایش و کارگاه، حمایت از حضور محققان و فن آوران خارجی و حمایت از اساتید وابسته خارجی از جمله حمایت های صندوق از رویدادهای علمی در سال جاری بوده است.
وی با اعلام آمادگی صندوق حمایت از پژوهشگران، برای ارائه امکانات بیشتر به محققان و پژوهشگران قزوین افزود:ما آمادگی داریم تا از کارهای تیمی و دانشگاه محور در حوزه انجام فعالیت های پژوهشی و علمی بصورت هدفمند حمایت کنیم.
در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) به امضا رسید.
همچنین در این روز تفاهم نامه ای نیز میان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و صندوق حمایت از پژوهشگران و فن اوران کشور امضا شد.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

81860525-70342265.jpg

81860525-70342266.jpg

81860525-70342267.jpg

81860525-70342268.jpg

81860525-70342269.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار