گمانه‌زنی پیرامون یک مبادله بزرگ بین استقلال و ذوب‌آهن

پای عابربانک در میان است

مشکل سرخابی‌ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا برطرف شد

هشدار بلومبرگ درباره تکرار سیاست‌های بوش علیه تهران

کریمی: پرسپولیس با مدیریت طاهری نتیجه گرفت

ایران در حال تبدیل کشورهای عربی به ارواح سرگردان

نقشه کثیف پسر ۲۵ ساله برای رسیدن به زن مطلقه

واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی ماکرون

کی‌روش چطور به روزبه چشمی رسید

کمالوندی: مهر و موم‌ تاسیسات هسته‌ای موقتی و عادی است

قاسمی: دوران فرافکنی‌ها و اتهام‌زنی‌های کودکانه به سر آمده است

همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود

کد خبر: 712 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۶:۴۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – اصلاح و احیای باغ های میوه از اولویت های برنامه وزارت جهاد کشاورزی است

قزوین روز :

مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی

اصلاح و احیای باغ های میوه از اولویت های برنامه وزارت جهاد کشاورزی است

قزوین – ایرنا – مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اصلاح و احیای باغ های میوه از مهمترین و اساسی ترین اولویت های برنامه های معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی است.

81949164-70494588.jpg

به گزارش ایرنا، رمضان روئین تن روز پنجشنبه در جلسه کمیته فنی انگور که با حضور جمعی از مسوولان و کارشناسان بخش کشاورزی در سالن باغستان استان قزوین برگزار شد، افزود: اصلاح و احیای باغ ها به منظور افزایش میزان تولید محصولات باغی از جمله انگور ضروری بوده و باید به این مساله توجه ویژه ای شود.
وی تغذیه مناسب، آبیاری به موقع، کنترل آفات و اصلاح ارقام در سطح باغ های کشور را از جمله برنامه های در دست اجرای وزارت جهاد کشاورزی در راستای اصلاح و احیای آن دانست و ادامه داد: با اجرای عملیات به زراعی و باغی می توان گام اساسی در جهت بهره وری مناسب باغ های کشور برداشت.
روئین تن به تولید محصول انگور در کشور اشاره و افزود: در حال حاضر میانگین تولید انگور کشور ۱۲ تن در هر هکتار است که این میزان در برابر هزینه ها، درآمد و شرایط اقلیمی قابل قبول نبوده و هدف ما آنست که در طول یک دوره پنج ساله میانگین عملکرد این محصول را به ۳۰ تن در هر هکتار افزایش دهیم.
وی آب را مهمترین نهاده بخش کشاورزی برشمرد و اظهار کرد: باید پذیرفت که درخت و آب لازم و ملزوم یکدیگرند و وزارت جهاد کشاورزی برای بهره وری درست از آب و استفاده مناسب و اقتصادی آن در باغات دو برنامه سیستم آبیاری تحت فشار در باغات انگور و نیز تجمیع باغات را در دست اقدام دارد.
این مسوول ادامه داد: با اجرای این دو برنامه میزان مصرف آب در باغات کشور ۵۰ تا ۶۰ درصد در هر هکتار کاهش یافته و ظرفیت تولید نیز دو تا سه برابر افزایش می یابد.
به گفته وی، دولت به منظور تشویق و ترغیب کشاورزان، در هر هکتار آبیاری تحت فشار ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال یعنی ۸۵ درصد هزینه های اجرای این طرح را به کشاورزان و باغداران به صورت یارانه پرداخت می کند.
مدیرکل میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی به صادرات انگور و کشمش اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل تولید یکنواخت، بسته بندی و سیستم های حمل و نقل صادرات این محصول از کشور در حال حاضر مقدور نمی باشد.
وی تاکید کرد: برای تحقق این امر باید بهره وری را از داخل باغات آغاز کرده و با هرس خوب، کنترل آفات، تغذیه مناسب، ارقام خوب، آبیاری به موقع، سیستم داربستی کردن و یکنواختی کردن این محصول کیفیت صادرات آن را نیز افزایش داد.
روئین تن تاکید کرد: سال گذشته ۱۱۴ هزار تن کشمش به کشورهای همسایه صادر شد که میزان بهای آن حدود ۳۰۰ میلیون دلار بود.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی های مناسب و پرداخت یارانه به باغداران، کشاورزان و کارخانه های فرآوری کشمش بتوانیم شاهد افزایش تولید و کیفیت آن باشیم تا بتوانیم به ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن برسیم.
رییس گروه میوه های دانه ریز وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست گفت: سال آینده طرح توسعه باغات اراضی شیب دار در ۸۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به مورد اجرا گذاشته می شود که از این میزان ۲۰ درصد به کشت دیم باغات انگور اختصاص دارد.
علی حبیبی با تاکید بر اجرای طرح توسعه باغات انگور در اراضی شیب دار مستعد کشور، افزود: در حال حاضر میزان تولید این محصول ۱۲ تن در هر هکتار است که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اجرای طرح های نوین این میزان را به ۲۴ تا ۳۰ تن در هر هکتار افزایش دهیم.
وی اصلاح باغات انگور کشور، توسعه باغات آن در اراضی شیب دار و توسعه گلخانه ها را از مهمترین طرح های در دست اقدام و اجرای معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد.
حبیبی، نداشتن برند مناسب برای کشمش و مناسب نبودن بارگاههای انگور و تغذیه را از مهمترین مشکلات این محصول برشمرد و یادآور شد: داشتن برند خاص برای کشمش در کشور امری ضروری است و باید برنامه مدونی را برای ایجاد و توسعه بارگاههای کشور به صورت مدرن و بهداشتی داشته باشیم.
وی مشکل تغذیه را بیشترین علت برای کاهش محصولات انگور در کشور اعلام و افزود: امیداوریم با داشتن طرح های تحقیقاتی خوب و جامع و به کارگیری آن در مزارع کشاورزی بتوانیم مشکلات موجود در این بخش را مرتفع کنیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین همچنین در این جلسه اظهار کرد: سطح زیر کشت تاکستان های کشور ۲۹۰ هزار هکتار است که ۳۰ هزار هکتار آن متعلق به استان قزوین است.
علی اکبری با اشاره به تولید سالانه دو میلیون و ۷۵۰ هزار تن انگور در کشور، افزود: از این میزان ۳۰۰ هزار تن مربوط به استان قزوین بوده که به این لحاظ استان دارای رتبه سوم تولید این محصول در کشور است.
وی یادآور شد: سالانه ۵۰ هزار تن کشمش در استان قزوین تولید می شود که در این زمینه نیز رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
اکبری در پایان جذب سرمایه گذار خارجی در بخش کشاورزی را امری لازم و ضروری دانست و یادآور شد: امیدواریم با برنامه ریزی مدون بتوانیم سرمایه گذاران بیشتری را به سمت کشاورزی سوق داده تا شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در این بخش باشیم.
۷۳۹۰/۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر