۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 164 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰:۰۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – امام جمعه قزوین: وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود

قزوین روز :

امام جمعه قزوین: وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود

قزوین- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، رمز پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت کلمه خواند و گفت: وقتی مردم به پیروی از امام خمینی (ره) متحد شده و به دستور قرآن کریم به یکدیگر پیوستند به موفقیت دست یافتند.

81940278-70478588.jpg

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه شهر قزوین افزود: پیشرفت و موفقیت امروز ایران اسلامی در عرصه های گوناگون، مدیون هدایت حکیمانه امام خمینی (ره) و در ادامه آن مقام معظم رهبری، شهیدان والا مقام ، جانبازان و آزادگان سرافراز است.
وی پیشاپیش فرا رسیدن ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی داشت و افزود: ایام دهه فجر بهترین فرصت برای زنده کردن خاطرات و فضای دوران مربوط انقلاب است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم انقلاب را به جهان صادر کنیم، ایام دهه فجر بهترین فرصت است.
حجت الاسلام عابدینی، انقلاب اسلامی ایران را انقلابی جهانی و منطبق با مبانی دینی و قرآنی دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی بر اساس ایمان و اعتقاد الهی بود که از طرف رهبر و ملتی خداجو با رشادت های اقشار مختلف ملت شروع شد.
وی ادامه داد: این یک قانون الهی است که اگر قوم و یا ملتی در راه ایمان و اعتقاد خویش و در راستای ریشه کن کردن ظلم و فساد به پا خیزند همه اسباب الهی به کار می افتند تا این حرکت و قیام به پیروزی برسد.
امام جمعه قزوین افزود: امروز شاهدیم که شاخه های این درخت تناور (انقلاب اسلامی) در مناسبت ها و مکان های مختلف بارور شده و میوه هایی را به ثمر می نشاند که بیداری امت اسلامی در خاورمیانه و جنبش های آزادی خواهانه در تمام دنیا است.
حجت الاسلام عابدینی در بخش دیگری از خطبه های خود از دست اندرکاران برگزاری اجلاس سراسری نماز در قزوین قدردانی کرد و گفت: بدون شک نهادینه شدن نماز میان جوانان و نوجوانان در جامعه، باعث کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی می شود.
امام جمعه قزوین ادامه داد: اگر اقامه نماز در مدارس، ادارات و سطوح مختلف جامعه جدی گرفته شود، می توان امیدوار بود ضمن ترویج این فریضه واجب دینی، زمینه سالم سازی فضای معنوی جامعه نیز فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به جایگاه و اهمیت اقامه نماز در ادارات و دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: اگر نماز در یک مجموعه اداری با جدیت دنبال شده و مدیران و کارمندان در نماز جماعت شرکت داشته باشند آن مجموعه از نظر کاری موفق خواهد بود.
حجت الاسلام عابدینی در بخش دیگری از خطبه های خود از عملکرد شورای نگهبان قدردانی کرد و افزود: این نهاد در طول عمر نظام کار خود را به خوبی انجام داده است و ما برای اعضای شورای نگهبان توفیق هر چه بیشتر و اجر و پاداش الهی را مسئلت می کنیم.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر