کد خبر: 1713 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۷:۰۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – اولین تونیک گیاهی چوب وچرم توسط یک شرکت دانش بنیان در قزوین تولید شد

قزوین روز :

اولین تونیک گیاهی چوب وچرم توسط یک شرکت دانش بنیان در قزوین تولید شد

قزوین-ایرنا- شرکت دانش بنیان ‘کیمیا پژوهش ماهان’ مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین برای اولین بار با استفاده از عصاره های گیاهی، تونیک (تقویت کننده) سطوح چوب و چرم تولید کرد.

81506757-6276158.jpg

رییس هیات مدیره این شرکت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محصول برای اولین بار در دنیا، بر پایه ترکیبات و عصاره های گیاهی ساخته شده و با نمونه های موجود در بازار که از ترکیبات نفتی، حلالی و پارافینی هستند، متفاوت است.

‘علی یوسف گمرکچی’ با اشاره به خاصیت نفوذ پذیری بالای این ترکیب در سطوح چوب و چرم اضافه کرد: محصول ساخته شده در انواع مختلف چوب و چرم مانند کیف و کفش، مبلمان منزل و مبلمان اداری و هر ترکیب چرمی دیگر قابل استفاده است.

وی پاک کنندگی سطح را اولین کارکرد این محصول عنوان کرد و افزود: این ترکیب پاک کننده است و مکانیسم پاک کنندگی آن با شوینده ها متفاوت است.

گمرکچی ادامه داد: در پاک کردن سطوح چرم مانند مبلمان نباید از مواد شوینده در شستشوی چرم استفاده کرد، چون این کار با تخریب زنجیره پلیمری چرم شده و به مرور زمان ترکیب چرمی را دچار خوردگی و تخریب می کند.

وی اظهارکرد: محصول ساخته شده پس از پاک کردن سطوح چوب و چرم در داخل سطح نفوذ کرده و به علت داشتن مواد آنتی باکتریال کاملا طبیعی و گیاهی، سطح را عاری از باکتری می کند.

گمرکچی خاطرنشان کرد: بسیاری از وسایل چرمی مانند کیف های پول، لپ تاپ و گوشی موبایل به علت تماس نزدیک با دست، باکتری های زیادی را بخود جذب می کند که استفاده از مواد شوینده برای پاک کردن آن بعد از مدتی چرم را از بین می برد، اما محصول ساخته شده با داشتن مواد آنتی باکتریال طبیعی، ضمن از بین بردن باکتری ها، عمر طبیعی چرم را نیز حفظ می کند.

وی ادامه داد: تونیک گیاهی چوب و چرم همچنین به علت داشتن عطر ذاتی عصاره های بکار رفته در آن از خوشبویی زیادی برخوردار است و بر خلاف واکس ها و لایه بردارهای موجود در بازار که به علت شیمیایی و الکلی بودن بوی نامطبوعی داشته و در داخل آپارتمان ها قابل استفاده نیست، بوی آن فرد را اذیت نمی کند.

رییس هیات مدیره شرکت دانش بنیان کیمیا پژوهش ماهان افزود: مزیت دیگری که این محصول نسبت به سایر ترکیبات موجود در بازار دارد، این است که در صورت تماس دست فرد با آن برای پاک کردن آن نیازی به شوینده ها نیست و با آب ولرم قابلیت پاک کنندگی دارد.

گمرکچی، زمان ماندگاری بالا را نیز از دیگر قابلیت های این محصول عنوان کرد و افزود: زمان ماندگاری این ترکیب بر روی سطوح چوب و چرم بستگی به قطر سلول سطح دارد بطور مثال برای کفش این زمان حدود یک هفته می باشد.

وی افزود: این ترکیب که برای اولین بار طراحی و ساخته شده است در آسیا، خاورمیانه و اروپا هیچ مشابه خارجی ندارد و در حال حاضر نیز گواهی ثبت اختراع دارد.

رییس هیات مدیره شرکت کیمیا پژوهش ماهان افزود: این تونیک گیاهی که در دانشگاه های مختلف آزمایش شده و تاییدیه گرفته است در صورت ورود به بازار، جانشین تمام واکس های موجود خواهد شد.

۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار