چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1785 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۲:۳۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

قزوین روز :

اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار می شود

قزوین-ایرنا- معاون امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه خبر داد.

81602558-6442821.jpg

دکتر روح اله بیات روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره طی روزهای ۲۸ اردیبهشت ماه تا چهارم خرداد ماه سال جاری در رشته های مختلف فرهنگی و ورزشی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: رشته های بسکتبال، والیبال، شطرنج، فوتسال، دارت، دو ومیدانی، پینگ پنگ و طناب کشی ازجمله رشته های ورزشی مسابقات و رشته های نقاشی و عکاسی با موضوع روابط کشورهای متبوع دانشجویان با ایران، قزوین و دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، شعر ویژه دانشجویان افغان و تاجیک، انشا و خاطره نویسی ویژه دانشجویان غیرافغان و غیرتاجیک، آوازخوانی محلی و داستان کوتاه رشته های فرهنگی این مسابقات را تشکیل می دهند.

بیات ادامه داد: با برپایی این جشنواره، حدود ۴۵۰ دانشجوی غیرایرانی دانشگاه در رشته های فرهنگی و ورزشی مختلف شرکت خواهند کرد.

وی اظهارکرد: در حاشیه این جشنواره نیز نمایشگاهی از آثار فرهنگی و سنتی و غذاهای ملی کشورهای مختلف برگزار می شود.

بیات با بیان اینکه برگزاری این جشنواره ها نقش موثری در معرفی دانشگاه و شهر قزوین به جهان دارد خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه برگزاری این گونه جشنواره ها است که در این خصوص باید محیطی فرهمند و ورزشی برای آنها ایجاد شود.

وی بر تقویت امتیاز بین المللی دانشگاه و استفاده از ظرفیت های استان برای ایجاد تمایل در دانشجویان غیرایرانی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه تاکید کرد.

بیات، ملیت اکثریت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه را در رشته های تحصیلی از میان اتباع افغان و در مرکز آموزش زبان فارسی با دانشجویان اتباع چین، عراق و سایر کشورهای همسایه ذکر کرد.

معاون امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: این معاونت به عنوان نهادی تسهیلگر به منظور تحقق اهداف و اعتلای دانشگاه در سطح ملی، بین المللی و خاصه جهان اسلام فعالیت می کند، از اینرو در تلاش است تا با حضور موثر در سازمان های بین المللی، مشارکت در فرایندهای توسعه علم، فناوری و نوآوری در سطح ملی و بین المللی، دامنه مراودات علمی با مووسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور را توسعه و همچنین زمینه تبادل اندیشه و آرا میان استادان و پژوهشگران این دانشگاه و مووسسات همتای داخل و خارج از کشور را فراهم سازد.

حدود یکهزار و ۳۰۰ دانشجوی غیرایرانی از ملیت های مختلف در مقاطع و رشته ها و همچنین دوره های زبان آموزی در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) تحصیل می کنند.

۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر