چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1769 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۱:۵۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – اولین مرکز دیجیتال بانوان استان قزوین افتتاح شد

قزوین روز :

اولین مرکز دیجیتال بانوان استان قزوین افتتاح شد

قزوین- ایرنا- اولین مرکز دیجیتال بانوان چهارشنبه شب با حضور جمعی از مسوولان در سرای بهشتیان مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین افتتاح شد.

81590617-6421629.jpg

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه مراکز فرهنگی دیجیتالی محیط مناسبی برای استفاده جوانان و نوجوانان است، گفت: امروز کمتر جوانی را می توان یافت که با یکی از ابزارها و رسانه های دیجیتال سر و کار نداشته باشند، لذا فضای مجازی در دنیای امروز اهمیت و ضریب نفوذ بالایی دارد.

مهدی احمدی اظهارکرد: اگر از فضای مجازی و رسانه های دیجیتال به شکل مناسب استفاده نماییم، می توانیم پیام های فرهنگی خود را با سرعت بیشتری به دنیا مخابره کنیم.

وی برتوجه به تولید محتوا در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: بالا بردن سطح آگاهی مردم و افزایش سطح سواد دیجیتالی خانواده ها می تواند اطلاعات و آگاهی آنان را نسبت به استفاده درست از این رسانه ها ارتقا دهد و همین امر موجب کاهش آسیب های وارده به استفاده کنندگان از این فضا می شود.

مدیر مرکز دیجیتال استان قزوین با بیان اینکه اولین مرکز دیجیتال بانوان به منظور ایجاد فضای امن اجتماعی و ارتقای سطح دانش دیجیتال بانوان در قزوین راه اندازی شد، گفت: توجه به هجمه های روزافزون استکبار در فضای مجازی، تقویت و تولید محتوای دیجیتال مهمترین وظیفه فعالان سایبری است.

سعید پورایمانی افزود: امروزه استکبار با هدف تغییر سبک زندگی و اثربخشی بر روی جوانان کشور از طریق فضای مجازی هجمه هایی را بر فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی وارد می کند.

وی اظهارکرد: تاکنون استکبار با استفاده از هزاران سایت اینترنتی، تولید محتوای دیجیتال و انتشار برعلیه ما، فعالیت های گسترده ای انجام داده است که همین امر ضرورت افزایش تولید محتوای دیجیتال با مضامین فرهنگ غنی اسلامی- ایرانی را بیشتر می کند.

پورایمانی خاطرنشان کرد: مقابله با این هجمه ها، رسالت سنگینی است که نیاز به عزم همگانی دارد و فعالان و نخبگان فضای مجازی نیز به عنوان سربازان جنگ نرم، با تقویت و افزایش تولید محتوای دیجیتال در برابر آن ها ایستادگی کنند.

وی تصریح کرد: باتوجه به حضور چشمگیر بانوان در فضای مجازی، مرکز دیجیتال بانوان بستر مناسبی برای توسعه و جذب مخاطبان محسوب می شود که باید این فرصت به وجود آمده را غنیمت بشماریم و با وجود محدودیت ها و کمبودها از این فرصت طلایی به نحو احسن استفاده کنیم.

پورایمانی تصریح کرد: فقدان گیم نت ها برای خانم ها در شهر، ارتقای سطح دانش دیجیتال بانوان، نیازسنجی های صورت گرفته و ضرورت ایجاد فضای امن اجتماعی باعث شد مرکز دیجیتال ویژه بانوان در استان به عنوان پایلوت افتتاح و راه اندازی شود.

وی یادآور شد: مرکز دیجیتال بانوان مکانی امن برای بانوان محسوب می شود بطوریکه بانوان با آرامش خاطر می توانند در این مرکز به فعالیت های دیجیتالی خود در زمینه های مختلف نشر دیجیتال، تولید محتوا و دانش در این بخش بپردازند و از فضای سالم مرکز بازی و سرگرمی آن استفاده کنند.

۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر