گمانه‌زنی پیرامون یک مبادله بزرگ بین استقلال و ذوب‌آهن

پای عابربانک در میان است

مشکل سرخابی‌ها برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا برطرف شد

هشدار بلومبرگ درباره تکرار سیاست‌های بوش علیه تهران

کریمی: پرسپولیس با مدیریت طاهری نتیجه گرفت

ایران در حال تبدیل کشورهای عربی به ارواح سرگردان

نقشه کثیف پسر ۲۵ ساله برای رسیدن به زن مطلقه

واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی ماکرون

کی‌روش چطور به روزبه چشمی رسید

کمالوندی: مهر و موم‌ تاسیسات هسته‌ای موقتی و عادی است

قاسمی: دوران فرافکنی‌ها و اتهام‌زنی‌های کودکانه به سر آمده است

همکاری ایران و عراق در اربعین امسال بسیار بهتر بود

کد خبر: 672 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴:۵۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – ایام دهه فجر به دامداران خدمات دامپزشکی رایگان ارایه می شود

قزوین روز :

مدیر کل دامپزشکی استان قزوین

ایام دهه فجر به دامداران خدمات دامپزشکی رایگان ارایه می شود

قزوین – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: با تصویب کمیته روستایی و عشایری، در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خدمات رایگان دامپزشکی به دامداران استان ارایه می شود.

81944943-70486819.jpg

بهمن نقیبی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای طرح واکسیناسیون جمعیت دامی علیه بیماری ها به ویژه تب برفکی، لمپی اسکین، مبارزه با انگل های خارجی و داخلی دام ها، ویزیت دام های بیمار، ارایه برنامه های آموزشی و بهداشتی دام از جمله خدماتی است که در این مدت به دامداران روستایی استان ارایه می شود.
وی با اشاره به اهمیت کنترل و مبارزه با بیماریهای مشترک بین انسان و دام خاطرنشان کرد: با تدابیر اتخاذ شده و به منظور مبارزه با انگل های خارجی دام، عملیات سمپاشی رایگان دام و اماکن دامی در این استان اجرا می شود.
نقیبی، خدمت به جامعه روستایی را از افتخارات مجموعه دامپزشکی استان دانست و از دامداران خواست به منظور اجرای بهتر طرح های کنترل و پیشگیری بیماریها در زمان مایه کوبی، با تیم های واکسیناسیون همکاری کنند.
استان قزوین دارای ۲۵ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۰۰ قطعه، چهار واحد مرغ مادر تخمگذار به ظرفیت ۶۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه، ۶۸۲ واحد مرغ گوشتی به ظرفیت ۱۳ میلیون و ۳۳ هزار و ۹۶۰ قطعه، ۵۹ واحد مرغ تخمگذار به ظرفیت هفت میلیون و ۵۰۹ هزار و ۴۰۰ قطعه، یک واحد اجداد گوشتی به ظرفیت ۱۰۵هزار قطعه، دو واحد اجداد تخمگذار به ظرفیت ۲۱ هزار و ۶۶۰قطعه، ۱۶ واحد پرورش پولت به ظرفیت سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۱۹ قطعه است.
همچنین در استان قزوین هفت واحد کارخانه جوجه کشی به ظرفیت ۵۱ میلیون و ۸۶۰ هزار قطعه، چهار واحد تکثیر و پرورش ماهیان سرد آبی به ظرفیت ۶۶۰ هزار قطعه و شش واحد پرورش گرم آبی سه واحد پرورش ماهیان خاویاری و ۱۲واحد پرورش ماهیان زینتی می باشد.
استان قزوین دارای ۱۴۹ دامپزشک، ۱۹ کارشناس و ۱۰۳ کاردان دامپزشکی است.
۷۳۹۰/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر