۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

تصمیم هیات رئیسه برای حذف برنامه های اضافه

۳۰۲ Found

دشمنان ایران احمق هستند

مروارید سیاه شفر برای تقویت خط حمله استقلال

تکذیب استعفای صالحی امیری

خبر داغ نقل و انتقالاتی گرشاسبی برای پرسپولیسی ها در راه است

هافبک پرسپولیس تصمیم قطعی خود را گرفت

ایران از قبله نخست مسلمانان دفاع خواهد کرد

۳۰۲ Found

بمب نقل و انتقالات می ترکد

کد خبر: 2195 | تاریخ انتشار: ۷:۵۸:۰۴ - پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری در قزوین با جدیت پیگیری شود

Cloob

استاندار

ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری در قزوین با جدیت پیگیری شود

قزوین – ایرنا- استاندار قزوین با تاکید براینکه باید برای به ثمر رسیدن فرصت های سرمایه گذاری در استان تلاش کنیم، گفت: ایجاد مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان با جدیت پیگیری شود.

81968924-70531248.jpg

به گزارش ایرنا؛ فریدون همتی چهارشنبه شب در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن استانداری قزوین برگزار شد، افزود: با راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان قزوین، بستر لازم برای تسهیل سرمایه گذاری را با هماهنگی سایر دستگاهها فراهم می کنیم.
وی هدف از تشکیل مرکز خدمات سرمایه گذاری را هماهنگی و جلوگیری از موازی کاری دستگاههای اجرایی استان درجذب سرمایه گذار برشمرد و اظهار داشت: در کنار این مرکز که مبنای قانونی ﺁن ارایه خدمات به سرمایه گذاران خارجی است، همچنین وظایف ستاد سرمایه گذاری و پنجره واحد سرمایه گذاری هم در استان پیگیری شود.
همتی ادامه داد: امیدواریم با راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری در فضایی مناسب و تامین نیروی کارشناسی، از ظرفیت های استان برای جذب سرمایه گذاری بخوبی بهره مند شویم.
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: فرصت های سرمایه گذاری، زبان مشترک بین دستگاههای اجرایی و سرمایه گذار است که باید با زبان علمی تدوین شود.
وی اضافه کرد: خوشبختانه مراحل احداث ساختمان مرکز جذب سرمایه گذاری مراحل نهایی را طی می کند و انتظار داریم هر چه سریعتر مراحل ساخت و تجهیز این مرکز برای حضور سرمایه گذاران مهیا شود.
همتی افزود: الکترونیکی کردن فرآیند صدور مجوز و استقرار پنجره واحد در کنار ظرفیت سازی می تواند به ارتقای جایگاه جذب سرمایه گذاری خارجی در استان کمک کند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه باید اقدامات لازم و ضروری جهت جذب سرمایه گذاری توسط مسوولین و مدیران باید صورت گیرد تصریح کرد: یکی از راهکارهای مهم در جذب سرمایه گذاری حذف بوروکراسی اداری بیهوده است که امکان ایجاد فعالیت توسط کارآفرینان و سرمایه گذاران را سخت می کند در حالیکه باید سرمایه گذار خارجی با رغبت و آرامش خاطر به کارهای خود اقدام کنند.
همتی در ادامه به شاخص های کسب و کار جهانی اشاره کرد و گفت: طبق آخرین گزارش بانک جهانی تقریبا از بین ۱۸۹ کشور، ایران در رتبه ۱۴۴ بوده است و ظرف دو سال گذشته به رتبه ۱۳۰ و امروز به رتبه ۱۱۸ ارتقا پیدا کرده است که این جایگاه مطلوبی نیست اما در شرایط تحریم و در دوسال اول دولت، تغییر قابل توجهی در کسب و کار ایجاد شده است.ا
همتی در ادامه خواستار برنامه ریزی مدیران برای تقویت حوزه های مختلف اقتصادی در دوران پسابرجام شد و گفت: باید در این رابطه بین دستگاه های اجرایی، هماهنگی و تعاملی قوی ایجاد شود تا بتوانیم با هم افزایی، کارها را به سمت اهداف خود سوق دهیم.
وی، قزوین را دارای ظرفیت های زیادی در بخش های مختلف اقتصادی دانست و گفت: باید همه این ظرفیت ها را در راستای تقویت بخش اقتصاد بکار گرفته و فعال کنیم.
همتی یادآور شد: استفاده از همه ظرفیت های استان برای توسعه فضای کسب و کار و رونق بخشیدن بیشتر به اقتصادی ضروری است و همه دستگاه های بخش خصوصی و دولتی با همدلی و همراهی باید موانع کسب و کار را بر طرف سازند.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار