۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 1267 | تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷:۵۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – بالگرد اورژانس ۱۱۵ قزوین به ۱۳۵ بیمار و مصدوم خدمات ارایه کرد

قزوین روز :

بالگرد اورژانس ۱۱۵ قزوین به ۱۳۵ بیمار و مصدوم خدمات ارایه کرد

قزوین-ایرنا- مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین از ارایه خدمات بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان به ۱۳۵ بیمار و مصدوم از ابتدای فعالیت این بالگرد تاکنون خبر داد.

81958344-70511275.jpg

علی فخار سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: بالگرد استان از مرداد ماه سال ۹۳ با هدف سرعت و عدالت در ارایه خدمات درمانی آغاز بکار کرد و با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی استان توانسته است طی این مدت نقش موثری در امدادرسانی سریع حوادث داشته باشد.
وی اضافه کرد: اورژانس هوایی قزوین می تواند به مصدومان حوادث مختلف از جمله تصادفات، بیماری های قلبی و سقوط از ارتفاع امدادرسانی کند و در مواقعی که راهها مسدود یا دسترسی به محل وقوع حادثه مشکل باشد، امکان استفاده از بالگرد برای امدادرسانی به حادثه دیدگان وجود دارد.
سلیمانی ادامه داد: هم اکنون علاوه بر گروه پرواز، شش نفر از تکنسین های ماهر و ورزیده در اورژانس هوایی فعالیت می کنند که بصورت دو روز در میان در شیفت هستند.
این مسوول با اشاره به هزینه های نگهداری و پروازهای این بالگرد یادآور شد: بطور میانگین هر انتقال و ماموریت اورژانس هوایی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون ریال برای دانشگاه علوم پزشکی هزینه دارد، اما برای بیمار و مصدوم کاملا رایگان است.
وی ادامه داد: ماهیانه حدود ۱۷۰ میلیون ریال بابت اجاره بالگرد از سوی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می شود و هربار سوخت گیری آن نیز ۱۷ میلیون ریال هزینه دارد.
سلیمانی خاطرنشان کرد: باتوجه به حساسیت موضوع و اثربخشی بالای آن، تمام هزینه ها را پذیرفته ایم زیرا معتقدیم صرف هزینه حتی برای نجات جان یک انسان نیز مهم و ارزشمند است.
مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه بالگرد اورژانس علاوه بر انجام ماموریت های داخلی، در خارج از استان نیز به انجام ماموریت پرداخته است افزود: این بالگرد ۱۳ دی ماه سال جاری با درخواست کمک از اورژانس استان قزوین، بسوی روستای تخته یورد، از توابع ماهنشان و یکی از غربی ترین روستاهای استان زنجان پرواز کرد و با حضور به موقع توانست، نجاتبخش زندگی یک زن تازه زایمان کرده و نوزادش شود.
بالگرد اورژانس ۱۱۵ استان قزوین هم اکنون در پایگاه هوانیروز شهید امینی آبیک مستقر است.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

81958344-70511276.jpg

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر