۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 2377 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹:۵۱ - چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

ایرنا – برای اجرای برجام دوم باید به یاری دولت بشتابیم

Cloob

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت

برای اجرای برجام دوم باید به یاری دولت بشتابیم

قزوین – ایرنا – آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت گفت: امروز باید برای موفقیت دولت در برجام دوم به یاری او بشتابیم و در این راه به نمایندگانی نیازمندیم که ایران را برای همه ایرانیان بخواهند و صدای مطالبات مردم را به گوش مجلس برسانند.

81976314-70545297.jpg

به گزارش ایرنا،آذر منصوری در گردهمایی انتخاباتی اصلاح طلبان قزوین که روز سه شنبه با حضور حسین نقاشی دیگر عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی به همراه رحیم عبادی مشاور دولت هفتم و هشتم برگزار شد، با اشاره به سالروز وفات حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: چنین روزهایی برای شناخت الگوهای بزرگ ما فرصتی مغتنم و بزرگ است.
وی اضافه کرد: امام راحل با این بینش که زنان باید در مقدرات کشور دخالت داشته باشند، در همان اوایل پیروزی انقلاب نگاه خود به زنان را در سخنرانی های خود بیان کردند و در سفر هیات عالی رتبه ایرانی به روسیه خانم مرضیه دباغ را با این هیات اعزام کردند.
وی بیان کرد: امروز حتی کشورهای در حال توسعه نیز به مشارکت ۵۰ درصدی زنان در فرآیند توسعه خود اعتقاد داشته و بر این باورند که اگر مشارکت آحاد مردم که نیمی از آنان را زنان تشکیل می دهند، نباشند چرخ های توسعه به درستی حرکت نمی کند.
این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر امروز اصلاح طلبان تاکید بر پر کردن شکاف های موجود در جامعه را دارند به دلیل اعتقادات آنان در زمینه توسعه کشور است که البته با حذف برخی نامزدها، شاهد خسارت هایی به جامعه هستیم که این خسارت ها تنها متوجه گروه زنان نبوده بلکه همه آحاد جامعه را در بر می گیرد.
وی انتخابات را فرصتی مغتنم برای حضور زنان در روند توسعه کشور و نیز دولت برآمده از آرای مردم دانست و گفت: متاسفانه ما در مجلس نهم شاهد عملکرد خوبی در رسیدگی به مسایل و مشکلات جامعه زنان نبودیم.
وی با اشاره به اینکه در انتخابات سال ۹۲ حرکتی بر مبنای واقع بینی، عقلانیت و درک درست از شرایط موجود کشور آغاز شد و به نتیجه رسید، گفت: این ارزیابی نشان می دهد که باید در انتخابات هفتم اسفند هم شرکت کنیم و مانند گام نخست بر خلاف محدودیت های موجود، به خاطر دغدغه ها و منافع ملی و مصالح کشور در صحنه بمانیم.
عضو دیگر شورای مرکزی حزب اتحاد ملت هم در این گردهمایی گفت: با توجه به وضعیت و شرایط رد صلاحیت ها به نظر می رسد متاسفانه ذهن بخشی از فعالان سیاسی ما هنوز آمادگی حضور تمام قد در این انتخابات پیدا نکرده است.
حسین نقاشی با اشاره به دفاع از نهاد انتخابات از سوی مردم، تاکید کرد: تاریخ ما در یکصد سال گذشته هزینه های زیادی برای ایجاد دموکراسی و انتخابات داده و اگر امروز از فضای سرد حاکم بر انتخابات کنار بکشیم به طور حتم ضربه های مهلک تری را خواهیم خورد.
این فعال سیاسی آزاد و منصفانه بودن و رقابتی بودن را الزام یک انتخابات دانست و گفت: به دلیل میزان بسیار محدود تایید صلاحیت های اصلاح طلبان، بی شک نمی توانیم شاهد یک انتخابات کاملا رقابتی باشیم، اما باید این نگرش را داشته باشیم که نهاد انتخابات برای ما در کنار مطالبات تاریخی قرار گرفته و هرگونه کم کاری در این راه، به ضرر ما تمام خواهد شد.
نقاشی با اشاره به اینکه انتخابات برای نیروهای دموکراسی خواه ارزشمند است، افزود: اصلاح طلبان باید نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی ایستادگی بیشتری کنند، چرا که اگر قرار بود با اسلامی که امروز از سوی جریان محافظه کار تبلیغ می شود پیش برویم جوانان عصر گذشته هیچگاه به این جایی که ما هستیم، نمی رسیدند.
وی ادامه داد: توجه داشته باشید که چه اعتباری پشت سر ماست، وقایع زمان مشروطه تاکنون و مبارزات ملت ایران همگی در تاریخ این ملت ثبت شده است و این مهم می تواند پشتوانه بزرگی برای ما باشد.
مشاور امور جوانان دولت هفتم و هشتم هم گفت: محروم ساختن بخشی از نخبگان جامعه از حقوق اساسی و تضییع حقوق زنان از جمله اخبار بدی هستند که امروز در آستانه برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به گوشمان می رسد.
رحیم عبادی افزود: اما تدبیر و هوشمندی و بلوغ سیاسی و اتحاد و یکپارچگی اصلاح طلبان با وجود همه بی مهری ها، خط بطلانی بر بیرون راندن آنها از عرصه انتخابات شد.
وی اضافه کرد: مردم ما انقلاب بزرگی را شکل دادند و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و تاکید بر حاکمیت مردم بر سرنوشت خود شعاری بود که ویژگی های مدل حکومتی را نشان می دهد که متاسفانه برخی معیارها کمرنگ شده است.
وی با اشاره به اینکه انقلاب برای پیشرفت و تحقق آرمان های خود نیازمند نقد از درون می باشد، گفت: با این نگاه می توان نسبت به وضع موجود قانع نبود و برای بهتر شدن تلاش بیشتر کرد و این نگاه اصلاح طلبانه است، چرا که از وضع موجود نگران بوده و سعی دارد همواره با یک جامعه زنده و پویا سر و کار داشته باشد.
به گفته وی، یک جامعه زنده همواره در حال تغییر است و با توجه به اینکه جامعه ما جوان محسوب می شود اگر نسبت به آینده خود حرکت نکند، معنای بالندگی را از دست خواهد داد.
وی بیان کرد: خواست جریان اصلاحات حرکت در چارچوب قانون برای همه و محور قرار دادن قانون اساسی برای همه است.
۸۰۵۴/ ۶۱۲۸/ ۱۲۵۷

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار