۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 83 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۳:۴۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – برجام یک دستاورد بزرگ تاریخی برای کشور و مدلی برای حل مناقشات منطقه ای است

قزوین روز :

فرماندار قزوین

برجام یک دستاورد بزرگ تاریخی برای کشور و مدلی برای حل مناقشات منطقه ای است

قزوین- ایرنا- فرماندار شهرستان قزوین گفت: برجام یک دستاورد بزرگ تاریخی برای کشور و مدلی برای حل مناقشات منطقه ای است.

81929193-70460500.jpg

به گزارش ایرنا، سید علی موسوی روز چهارشنبه در مراسم معارفه بخشدار جدید الموت غربی که در رازمیان برگزار شد، افزود: با به نتیجه رسیدن برجام شاهد تحولات اساسی در کشور خواهیم بود.
وی اظهارکرد: تلاش دولت تدبیر و امید در اجرایی شدن برجام و رفع تحریم های ظالمانه بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران گام بزرگ و اقدام ماندگاری در حوزه دیپلماسی است.
موسوی اضافه کرد: موفقیت در اجرای برجام در سایه همت، اتحاد و همدلی مردم، عمل به منویات مقام معظم رهبری، تلاش خستگی ناپذیر دستگاه دیپلماسی و کارآمدی دولت یازدهم به دست آمده است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با روی کارآمدن دولت یازدهم، تعامل با جهان مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت و بر اساس سیاست تنش زدایی است و اکنون اجرای برجام بستر خوبی برای توسعه مبادلات اقتصادی، فرهنگی و علمی با جهان بین الملل فراهم کرده و از این شرایط باید برای معرفی توانمندی خود و نیز ظرفیت سرمایه گذاری خارجی استفاده کنیم.
فرماندار شهرستان قزوین اضافه کرد: در مذاکرات هسته ای دنیا متوجه اقتدار، قدرت دیپلماسی و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران شد و این اقتدار قدرت های جهانی را سر میز مذاکره نشاند.
موسوی تاکید کرد: امروز باید مردم احساس امنیت و آرامش کنند و به آینده امید داشته باشند تا کارها همچنان به شایستگی پیش برود و با اجرای برجام که گام به گام زیر نظر رهبری صورت گرفته، امیدواریم به نتایج پیش بینی شده نایل شویم.
وی تصریح کرد: متاسفانه هنوز عده ای کم اطلاع که تحلیل درستی از شرایط کشور و جهان پیرامونی ندارند، برجام را زیر سووال می برند در حالیکه این موضوع به سرمنزل مقصود رسیده و اینک زمان تجلیل از مردان عرصه دیپلماسی و کنار نهادن کم بینی ها و همبستگی برای ساختن ایرانی آباد است.
موسوی مخالفت با برجام را به مثابه مقابله با تصمیمات نظام دانست و اضافه کرد: دلواپسان بدانند که با برداشته شدن تحریم ها می توانیم بدون واسطه نفت را بفروشیم و درآمد حاصله را از طریق مجاری بانکی و قانونی به خزانه برگردانیم و دیگر واسطه های سودجویی مانند بابک زنجانی نمی توانند بیت المال را به یغما ببرند و به بهانه دور زدن تحریم با بیت المال بازی کنند.
موسوی اظهارداشت: امروز دیگر بازار نفت کشورمان را اعراب مزدور و نابخرد منطقه تصاحب نمی کنند و اکنون روزانه ۵۰۰ هزار بشکه به صادرات نفتی اضافه شده، سرمایه گذاری در صنعت نفت آغاز و امیدواریم با برجام زمینه خوبی برای رشد و توسعه کشور فراهم شود.
فرماندار شهرستان قزوین در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برحضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه سال جاری تاکید کرد و گفت: هر کدام از این دو انتخابات ویژگی خاص خود را دارد و وظیفه داریم با کمک دهیاران، شوراهای اسلامی شهری و روستایی بستر مشارکت حداکثری مردم را در این مناطق فراهم کنیم.
موسوی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند حتی کسانی که نظام را قبول ندارند پای صندوق های رای حاضر شوند و در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند و به رای خود اهمیت قائل شوند و در این راستا هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی وظیفه دارند با بی طرفی کامل زمینه حضور گسترده مردم در این دوره از انتخابات را فراهم کنند.
وی در ادامه ضمن تشکر از علی نقی مرادی بخشدار سابق، اکبر رحمتی را به عنوان بخشدار الموت غربی معرفی کرد و گفت: بخشدار جدید با شناخت کافی و کامل به منطقه و داشتن انگیزه بالا و نیز فعالیت رسانه ای می تواند در اجرای ماموریت های محوله موفق باشد و تحول عمرانی و اقتصادی منطقه را سرعت بخشد.
موسوی افزود: تاکید دارم مدیران در محل ماموریت خود سکونت داشته باشند تا در شرایط بحرانی و مورد نیاز، بتوانند مشکلات را در کمترین زمان و بیشترین اشراف حل کنند.
وی اضافه کرد: مدیر پروازی نمی خواهیم زیرا کارها مغفول می ماند و از بخشدار جدید هم می خواهم در منطقه حضور مستمر داشته باشد.
بخشدار جدید الموت غربی هم در این مراسم گفت: در ابتدای مسوولیت تلاش خواهیم کرد تا انتخابات پیش رو با رعایت بی طرفی کامل و رعایت قانون بخوبی برگزار و بستر مشارکت حداکثری مردم فراهم شود.
اکبر رحمتی افزود: به نظر می رسد با ظرفیت های خوب گردشگری، کشاورزی و تاریخی که در منطقه وجود دارد هنوز از این توانمندی ها بخوبی بهره برداری نشده که در برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با همکاری مسوولان استانی و مردم پر تلاش منطقه عزم آن داریم تا به توسعه منطقه کمک کنیم.
وی افزود: منطقه الموت ۱۰۰ روستا و ۵۸ دهیاری دارد که پراکندگی روستاها، صعب العبور بودن مسیرها موجب شده با سه گردنه بالای دو هزارمتر ارتفاع از مرکز استان از لحاظ برخورداری از امکانات زیربنایی بویژه راه روستایی از بخش های فقیرمحسوب شود.
این مسوول توجه به توسعه راه روستایی را در اولویت برنامه های عمرانی دانست و یادآورشد: با همکاری راه و شهرسازی امیدواریم به راههای روستایی منطقه توجه ویژه شود تا از این وضعیت خارج شویم.
رحمتی تصریح کرد: در تولید زغال اخته، گل گاو زبان، فندق و گیلاس در رتبه های اول تا سوم کشوری هستیم و اگر بتوانیم از این ظرفیت کشاورزی استفاده کنیم به اقتصاد مردم کمک خواهد شد.
بخشدار جدید الموت غربی اظهارداشت: فعال کردن تعاونی های تولید روستایی و استفاده بهینه از امکانات برای احداث کارگاههای فرآوری محصولات کشاورزی و ایجاد اشتغال از برنامه هایی است که در اولویت قرار خواهیم داد.
وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری و چشمه های آب وگل و خاررود، توجه به باغات گیلاس و زغال اخته و شالیزارها و قلعه لمبسر از دیگر اقدامات خواهد بود و امیدواریم با تسریع در پروژه های اجرایی در منطقه مانند جاده قزوین، الموت به تنکابن و رحیم آباد به کلاچای چهره منطقه متحول شود.
بخشدار الموت غربی یادآور شد: بخشداری متعلق به همه مردم با هر گرایش و تفکر و سلیقه ای است و به عنوان سرباز دولت تدبیر و امید در مسیر اعتدال، نظم و عقلانیت با جذب حداکثری در خدمت به مردم گام برخواهیم داشت.
۷۳۸۹/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار