چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 2161 | تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵:۱۱ - دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز : بنیادهای حامی علم در ۵۰ دانشگاه کشور راه اندازی شده است

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

بنیادهای حامی علم در ۵۰ دانشگاه کشور راه اندازی شده است

قزوین-ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از راه اندازی ۵۰ بنیاد حامی علم در دانشگاه های کشور خبر داد.

81964181-70522704.jpg

به گزارش ایرنا دکتر محمدحسین امید عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) افزود: در حال حاضر بیش از ۱۵۰هزار متر مربع فضای عمرانی در دانشگاه های کشور توسط خیرین در حال ساخت است.
وی اضافه کرد: باتوجه به محدودیت منابع مالی در دانشگاه ها، تشکیل این بنیادها از سیاست های مهم وزارت علوم است تا با جذب مشارکت خیرین و شناسایی مشکلات و کمبودها، از کمک های آنان در جهت تکمیل طرح های نیمه تمام بهره گیری شود.
امید اظهارکرد: در راس تمام این مجامع نیز یک بنیاد حامی علم و فناوری در کشور راه اندازی شده است تا با قرار دادن این بنیادها زیر چتر حمایتی خود، بتواند بطور منسجمی مشارکت و همکاری خیران داخل و خارج از کشور را به سمت دانشگاه ها هدایت کند.
وی گفت: سال جاری از نظر بودجه در دولت و دانشگاه ها سال خوبی نبود، اما خوشبختانه با مدیریت خوب و تنوع بخشی به منابع درآمدی در حال پایان است.
امید خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت یازدهم سه میلیون متر مربع طرح عمرانی نیمه تمام در دانشگاه های کشور وجود داشت که طی این مدت یک میلیون متر مربع از آن به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: برای تکمیل دو میلیون متر مربع طرح باقی مانده نیز حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که امیدواریم با تامین منابع و مشارکت خیرین به پایان برسند.
امید در ادامه از بروزسانی ناوگان پژوهشی کشور در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: در جدول ۱۴ لایحه بودجه سال آینده ۷۰ هزار میلیارد ریال بصورت متمرکز دیده شده است که ۳۰ درصد آن متعلق به دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و تحقیقاتی وابسته به وزارت علوم است و از آن هم برای بازسازی ناوگان پژوهشی کشور و هم طرح های تحقیقاتی شاخص استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیگیری های انجام شده در دولت ۴۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقاوم سازی و تکمیل آزمایشگاه های تحقیقاتی اختصاص خواهد یافت.
دکتر امید گفت: آزمایشگاه های تحقیقاتی کشور بسیار قدیمی و تجهیزات آن فرسوده هستند و برای تاثیرگذاری کشور در مرزهای دانش نمی توان به استفاده از آنها ادامه داد، از اینرو از سال آینده ابتدا آزمایشگاه های مرکزی هر استان و سپس سایر آزمایشگاه ها مورد بازسازی قرار خواهند گرفت.
وی افزود: با وجود تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش سهم تحقیقات پژوهشی از تولید ناخالص داخلی، این سهم تا سال ها در حد ۴۷ صدم درصد بود که از سال آینده با حمایت های ایشان و تلاش سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این سهم به یک درصد می رسد.
امید خاطرنشان کرد: در طول برنامه ششم توسعه نیز این سهم بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید به سه و تا پایان سال ۱۴۰۴ به بالای ۴ درصد برسد.
وی گفت: هم اکنون ایران اسلامی با داشتن نیروی انسانی متخصص از لحاظ علمی در رتبه شانزدهم دنیا قرار دارد و با بازسازی ناوگان پژوهشی کشور می توان این رتبه را به زیر ۱۰ رساند.
معاون اداری و مالی وزیر علوم وجود ۵۰۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در کشور را ظرفیت مهمی برای رشد علمی و انجام تحقیقات ارزان دانست و افزود: مشکل اصلی ما در محدودیت منابع مالی بوده است و سال آینده با برنامه ریزی های انجام شده نطفه عطفی در تحقیقات علمی خواهد بود.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار