چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1882 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۸:۱۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – بیمارستان های قزوین دارای یکهزار و ۷۰۴ تخت فعال هستند

قزوین روز :

رییس دانشگاه علوم پزشکی:

بیمارستان های قزوین دارای یکهزار و ۷۰۴ تخت فعال هستند

قزوین-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین از وجود یکهزار و ۷۰۴ تخت فعال در بیمارستان های استان خبر داد.

NoPic100x56.png

به گزارش ایرنا، دکتر منوچهر مهرام روز پنجشنبه در نشست خبری که به منظور تشریح دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت دولت که در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، افزود: البته مجموع تخت های بیمارستانی استان با احتساب بیمارستان شفای تاکستان، یکهزار و ۸۰۰ تخت می باشد که یکهزار و ۶۴ تخت در بیمارستان های دانشگاهی، ۳۲۳ تخت در دو بیمارستان تامین اجتماعی، ۳۴۳ تخت در بیمارستان های خصوصی و ۷۰تخت نیز در بیمارستان خیریه رحیمیان وجود دارد.
وی اضافه کرد: باتوجه به استاندارد تعداد تخت به میزان جمعیت تا پایان برنامه پنجم توسعه باید بیش از ۳هزار تخت در استان وجود داشته باشد که با این حساب ما با کمبود یکهزار و ۲۰۰ تخت در استان مواجه هستیم.
مهرام با اشاره به رتبه متوسط رو به بالای دانشگاه علوم پزشکی قزوین از لحاظ سطح آموزشی، ادامه داد: یکی از معیارهای ارزیابی دانشگاه ها در میزان پذیرش دانشجویان در رشته های تخصصی است که در این زمینه درصد بالایی از دانشجویان استان در رشته های تخصصی پذیرفته شده اند.
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰رشته تخصصی در مقطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه وجود دارد که۵۰۸ دانشجو در آنها تحصیل می کنند.
مهرام در ادامه به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح از سال ۹۳ یکی از مهم ترین اقدامات دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان بود که در همین مدت کوتاه توانست بسیاری از مشکلات این حوزه را کاهش دهد البته هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی، اجرای کامل و بدون نقص این طرح را نیازمند منابع مالی و وصول مطالبات بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی از سازمان های بیمه گر دانست.
مهرام گفت: تا پایان مردادماه سال جاری سازمان های بیمه گر ۸۰۰میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی قزوین بدهی دارند که البته این موضوع مربوط به بیمه های استان قزوین نیست و پرداخت نشدن اعتبارات ملی، باعث این وضعیت شده است.
وی درباره افزایش تعرفه های پزشکی نیز اظهار کرد:به علت آنکه دریافتی نامناسب برای پزشکان به منظور حضور در مناطق دورافتاده و محروم انگیزه ای ایجاد نمی کرد، وزارت بهداشت با افزایش این دریافتی ها زمینه ای را فراهم کرد که مردم این مناطق از خدمات دولتی بهره مند شوند بنابراین افزایش تعرفه، حق چنین افرادی است که در اینگونه مناطق با تمام مشکلات دوری از مراکز شهری، خدمت می کنند.
مهرام، کمبود برخی داروها در برخی مقاطع زمانی را در بیشتر موارد ناشی از تجویز داروی خارج از فهرست رسمی دارویی کشور توسط پزشک برای بیمار دانست و گفت: استان از نظر پزشکان فوق تخصص و متخصص مانند جراحی قلب، جراحی اطفال و جراحی عروق، تجهیزات بیمارستانی و انجام اعمال جراحی پیشرفته، در سطح بالایی در کشور قرار دارد و معدود مراجعات مردم به استان های مجاور، بجز برای رادیوتراپی که تا دو سال آینده در استان به بهره برداری خواهد رسید تنها به دلایل شخصی انجام می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین، تجهیز و راه اندازی رادیوتراپی را یکی از نیازهای ویژه استان ذکر کرد و افزود: هم اکنون سالانه یکهزار و ۵۰۰مورد جدید سرطان در استان قزوین شناسایی و ثبت می شود که بیماران باید برای پیگیری مراحل درمان و رادیوتراپی به استان های مجاور مراجعه کنند از این رو وجود بخش رادیوتراپی یکی از مهم ترین نیازهای حوزه سلامت استان است که امیدواریم آنرا با بودجه مناسب و کمک های خیرین در بیمارستان ولایت راه اندازی کنیم.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر