۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 24 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۱:۰۴ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – تائید صلاحیت ۶۱ تن از داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان قزوین

قزوین روز :

تائید صلاحیت ۶۱ تن از داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان قزوین

قزوین-ایرنا- رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین گفت: ۶۱ تن از داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه استان قزوین شامل قزوین-آبیک-البرز، بوئین زهرا-آوج و تاکستان توسط هیات مرکزی نظارت تائید صلاحیت شدند.

81923282-70451278.jpg

حجت الاسلام و المسلمین علی قابل روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: از جمع ۱۵۳ ثبت نام شده در سه حوزه انتخابیه استان قزوین همچنین ۴۰ نفر رد صلاحیت، ۴۶ نفر عدم احراز صلاحیت و شش نفر نیز انصراف دادند.
وی به آمار تائید شدگان داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی از استان قزوین به تفکیک هر حوزه انتخابیه پرداخت و افزود: در حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز ۳۴ تن از نامزدها تائید صلاحیت شدند.
این مسئول اضافه کرد: در حوزه انتخابیه بوئین زهرا-آوج ۱۴ نفر و در حوزه انتخابیه تاکستان نیز ۱۳ نفر از داوطلبین ورود به مجلس شورای اسلامی تائید صلاحیت گرفتند.
وی به آمار داوطلبین رد و احراز صلاحیت نشده و انصراف داده نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز ۲۷ داوطلب رد و ۳۲ نفر نیز احراز صلاحیت نشدند و چهار نفر نیز انصراف دادند.
حجت الاسلام قابل افزود: از حوزه انتخابیه بوئین زهرا-آوج نیز ۸ نفر رد و ۱۱ نفر عدم احراز صلاحیت شدند و یک نفر انصراف داد.
رییس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان قزوین اضافه کرد: در حوزه انتخابیه تاکستان نیز ۴تن از داوطلبین رد و ۳ نفر عدم احراز شدند و دو نفر نیز انصراف داد.
وی یادآور شد: نامزدهای رد یا عدم احراز صلاحیت شده ظرف امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه) فرصت دارند تا شکایت و اعتراض خود را برای بررسی دوباره به شورای نگهبان اعلام کنند.
۱۵۳ نفر در موعد قانونی نام نویسی برای ورود به مجلس شورای اسلامی از سه حوزه انتخابیه استان قزوین نام نویسی کرده بودند که در این مرحله حدود ۴۰/۲ درصد تایید، ۳۰درصد عدم احراز صلاحیت، ۲۶/۲ درصد از سوی هیات نظارت استان رد صلاحیت و ۳/۹ درصد نیز انصراف دادند.
پیشتر در سه حوزه انتخابیه استان قزوین، صلاحیت ۱۳۵ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیات های اجرایی استان احراز شده بود.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه امسال برگزار می شود.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر