چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1646 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳:۱۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – تحقیقات کاربردی تنها راه نجات اقتصاد کشور است

قزوین روز :

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

تحقیقات کاربردی تنها راه نجات اقتصاد کشور است

قزوین-ایرنا- نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر تحقیق و پژوهش در کشور تاکید کرد و گفت: در شرایط سخت اقتصادی که با کاهش قیمت نفت توسط آمریکا و عربستان همزمان می باشد، تنها راه نجات کشور پژوهش و فناوری می باشد.

81421928-6134298.jpg

به گزارش ایرنا ‘محمدرضا خانمحمدی’ روز چهارشنبه در همایش استانی تجلیل از پژوهشگران نمونه استان قزوین که در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، افزود: در مقایسه ای کوتاه بین وضعیت تحقیق و پژوهش در ایران با سایر کشورهای دنیا، شاهد فاصله زیاد کشور خود با این کشورها هستیم که باید در جهت کاهش این فاصله بطور جدی از تمام ظرفیت های داخلی استفاده کنیم.

وی، هفته پژوهش و اجرای برنامه های مختلف در این هفته را بهترین فرصت برای آسیب شناسی در حوزه تحقیق و پژوهش دانست و اضافه کرد: برای پیشبرد و اجرای هرچه بهتر تحقیقات و کاربردی کردن آنها در صنعت و تولید کشور، تلاش تمام مسوولین، دانشگاه ها و محققان و مخترعان کشور لازم است.

خانمحمدی، تحقیق و پژوهش را دغدغه ویژه مقام معظم رهبری دانست و ادامه داد: رهنمودهای داهیانه معظم له درخصوص پژوهش و فناوری، باید به الگویی برای سایر مسوولین کشور تبدیل شود تا تمام آحاد جامعه از نتایج پربار آن بهره مند شوند.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران از قابلیت های تحقیقاتی بالا و استعدادهای ارزشمند علمی زیادی برخوردار است که می توان با مدیریت منسجم و هماهنگ آن، بهترین بهره برداری را در جهت توسعه کشور کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با اشاره به استعدادهای بالای کشور در تحقیقات بنیادی ادامه داد: این تحقیقات و سرمایه گذاری کافی نیست و برای پیشرفت و توسعه کشور باید هرچه زودتر به سمت تحقیقات توسعه ای و کاربردی حرکت کنیم.

در پایان این مراسم از ۲۷ پژوهشگر و محقق، پنج واحد فناور و شرکت آب و فاضلاب استان قزوین به عنوان پژوهشگران نمونه استان قزوین تجلیل شدند.

۷۳۸۸/ ۶۱۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار