چگونگی همسان سازی تنظیمات ویندوز ۸

محدود کردن دسترسی به Control Panel و اجزای آن

ترفند جالب برای فایلهای Zip

ایجاد میانبرهای ترمیمی برای اجرای نرم‌افزارها

جمع کردن تمام تنظیمات ویندوز ۷ در یک پوشه

‌افزایش سرعت و کارایی رایانه با ارتقای حافظه

چگونه فایل های خود را از ویندوز ۷ به ویندوز ۸ انتقال دهیم؟

چگونه اعداد در Microsoft Word فارسی می شود؟

۱۰ ابزار مفید سیستمی مخفی در ویندوز

تطبیق روشنایی نمایشگرها با محیط

جایگزینی برای وارد کردن دستورات CMD در ویندوز

آموزش باز کردن فایل های مسدود شده در آفیس ۲۰۱۳

کد خبر: 1725 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۷:۴۱ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – تشعشعات و امواج الکترومغناطیسی قزوین در شرایط استاندارد قرار دارند

قزوین روز :

یک مسوول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

تشعشعات و امواج الکترومغناطیسی قزوین در شرایط استاندارد قرار دارند

قزوین- مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور با اشاره به اندازه گیری امواج تشعشعی در ۹ نقطه از سطح شهر قزوین به صورت تصادفی، گفت: نتایج بدست آمده از اندازه گیری ها نشان می دهد تشعشعات و امواج الکترو مغناطیسی قزوین در حالت استاندارد هستند.

81507413-6277735.jpg

به گزارش ایرنا، ‘فرهاد جاوید’ بعدازظهر یکشنبه در سومین و آخرین نشست شورای استاندارد قزوین در سال جاری افزود: رقم استاندارد در نظر گرفته شده برای تشعشعات ۴۴۰ میکرووات بر سانتیمتر مربع می باشد به این معنا که اگر میزات تشعشعات از این رقم بیشتر باشد، آن تششع از حالت استاندارد خارج شده است.

این مسوول با بیان اینکه لامپ های کم مصرف و فرهای مایکروفر نیز مانند گوشی های تلفن همراه دارای امواج الکترومغناطیسی هستند، اظهار کرد: اندازه گیری های انجام شده بر روی این دو وسیله در قزوین نشان می دهد، به طور میانگین میزان امواج آنها نیز در حالت استاندارد قرار دارد.

وی با بیان اینکه دو نوع تشعشع ‘یون ساز’ و ‘غیریون ساز’ داریم که دسته اول مربوط به اشعه ایکس، گاما، بتا، نوترون و آلفا می شوند که تماس با آنها می تواند خطرات و صدمات جدی را برای بدن انسان به همراه داشته باشد و دسته دوم نیز شامل ماوراء بنفش، میکروویو،لیزر و مادون قرمز است.

این مسوول با بیان اینکه تشعشعات گوشی های همراه و تجهزات رادیویی از نوع تشعشعات غیر یون ساز می باشد، در خصوص استاندارد تجهیزات مربوط به شبکه های ارتباطی و امواج رادیویی نیز گفت: این شبکه ها بدون استانداردهای لازم قادر به فعالیت نیستند و تمامی تجهیزات مربوط به آنها نیز برای فعالیت مناسب باید استاندارد باشند.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال غرب کشور یادآور شد: در کشورمان برای اطمینان از استاندارد و سلامت دستگاه ها و تجهیزات ارتباطی اعم از ساخت داخل یا خارج، از آنها نمونه برداری می شود.

جاوید در ادامه به قوانین بالادستی، ضوابط و استانداردهای مربوط به حریم تشعشعی آنتن ها بویژه در مناطق مسکونی، مراکز درمانی و آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: قانون حفاظت در برابر اشعه مصوب مجلس شورای اسلامی و ضوابط دریافت پروانه ثبت واردات دستگاه های مولد پرتوهای مایکروویو و ضوابط کار با پرتوهای رادیویی و مایکروویو مصوب سازمان انرژی اتمی و مقررات حدود تشعشعی گوشی های تلفن همراه و سایر دستگاه های رادیویی از جمله این قوانین و ضوابط به شمار می روند.

وی با اشاره به اعتراض برخی از مسوولان آموزش و پرورش و مراکز درمانی برای جمع آوری دکل های مخابراتی از نزدیکی و مجاورت آنها نیز گفت: نباید فراموش کرد که هیچ کجا از دست تشعشعات در امان نیستیم و با توجه به اینکه دکل های موبایل در فاصله ۷۰ تا ۱۰۰ متری بیشتر توان تششع را دارند، اگر این دکل ها در در درون مدرسه یا مراکز درمانی باشند تشعشع کمتری خواهند داشت چرا که این اماکن ها دیگر در معرض مستقیم تابش امواج قرار نمی گیرند.

گفتنی است، اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب کشور در قزوین مستقر است.

۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار