واکنش به ادعاهای عربستان علیه ایران

خبر خوش برای پرسپولیسی ها

مدافع سابق استقلال خواستار محرومیت این باشگاه از پنجره نقل و انتقالات شد

چرا وضع مدیرعامل استقلال از پرسپولیس بدتر است

خسارت به اتومبیل آقای گل پرسپولیس

درگیری علی دایی با مامور نیروی انتظامی

رهبر انقلاب: همدردی مسئولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد

ادعای رئیس ستاد ارتش اسرائیل علیه ایران

بجز آمریکا، همه دنیا به ایران علاقه دارد

دیدار سفیر ترکیه با امیرعبداللهیان

ایران و روسیه برای سوریه صلح به ارمغان آوردند

قلعه نویی هم مشتری ستاره پرسپولیسی شد

کد خبر: 1304 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰:۵۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – تعداد مدارس هیات امنایی قزوین به ۱۳۰واحد افزایش یافت

قزوین روز :

تعداد مدارس هیات امنایی قزوین به ۱۳۰واحد افزایش یافت

قزوین-ایرنا- معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسان اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از افزایش تعداد مدارس هیات امنایی استان از ۶۱ به ۱۳۰ آموزشگاه خبر داد.

81922274-70448697.jpg

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین که روز شنبه به ایرنا نمابر شد خیرالله رحمانی افزود: در سال تحصیلی گذشته تعداد ۲۲ هزار و ۸۰۶ دانش آموز در مدارس هیات امنایی تحصیل می کردند که با اجرای سیاست های مشارکتی در آموزش و پرورش، آمار دانش آموزان این مدارس در سال جاری با رشد ۹۶٫۷۸ درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به ۴۴ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: راهبرد افزایش مدارس هیات امنایی از شیوه های مدیریتی وزارت آموزش و پرورش است که در راستای کیفیت بخشی به نظام تعلیم و تربیت و بهبود کیفیت آموزش در مدارس صورت می گیرد.
رحمانی ادامه داد: هیات امنایی شدن مدارس مشارکت علمی، فکری، عاطفی و فرهنگی اولیا را در اداره مدرسه ارتقا می بخشد و این مهم خود زمینه ای برای مشارکت های اقتصادی در مدارس خواهد بود.
وی گفت: با شرکت مردم در امور آموزش و پرورش، برخی از مسایل آن، از جمله مساله تامین منابع مادی و مسایل ناشی از آن کاهش می یابد و همچنین تعلیم و تربیت به معنی واقعی و بنیادین آن محقق می شود، چرا که ذات آموزش و پرورش، نیازمند مشارکت تمام عناصر دخیل در فرایند یاددهی یادگیری است.
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: تصویب برنامه سالانه مدرسه، تصویب بودجه مدرسه، بررسی مسایل پرورشی، بررسی طرح ها و برنامه ها، توسعه و تجهیز مدرسه، تولید کتاب و مواد آموزشی، پیشنهاد انتصاب مدیر و درخواست تامین معلم از اختیارات مدرسه خواهد بود.
آمار کل دانش آموزان استان قزوین با رشد ۶٫۱ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲۱۹ هزار و ۳۷۱ نفر رسید که بیشترین آنها در پایه اول ابتدایی با ۲۰هزار و ۷۲۸ نفر دانش آموز است.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار