قزوین روز – تمامی امکانات دولتی باید در راستای طرح تحول سلامت به کار گرفته شود

قزوین روز :

فرماندار شهرستان البرز

تمامی امکانات دولتی باید در راستای طرح تحول سلامت به کار گرفته شود

قزوین-ایرنا- فرماندار شهرستان البرز گفت: همه امکانات دولتی باید در راستای طرح تحول نظام سلامت به کار گرفته شود و باید نگاه ما، نگاه سلامت محور باشد.

81941924-70481311.jpg

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا عسگری روز شنبه در نشست خبری و آیین رونمایی از طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت استان قزوین که در فرمانداری شهرستان البرز برگزار شد، افزود: طبق سبک زندگی ایرانی اسلامی، آموزش مهارت های زندگانی را باید از دوره کودکی تا کهنسالی ادامه داد و اجرای طرح تحول سلامت نیز بر همین مبنا می باشد.
وی اظهارکرد: این موضوع فقط وظیفه دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بهداشت و درمان نیست و باید همه دستگاه های اجرایی سیاست های خود را به اجرای این طرح معطوف کنند.
عسگری با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان گفت: در این چهار دهه از عمر پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مراکز و خانه های بهداشت و سلامت در روستاها و شهرها توسعه یافته و بسیاری از بیماری های خطرناک از قبیل فلج اطفال و سرخک با اتکا به منابع و کارشناسان داخلی ریشه کن شدند و حتی در کشورهای پیرامون نیز مدیریت شدند.
وی ادامه داد: در این زمینه دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی را با ابلاغ سیاست های حوزه سلامت توسط رهبری انجام داد و این کار در دوسال گذشته به خوبی محقق و اکنون مردم دیگر دغدغه های هزینه های گزاف درمانی را ندارند.
عسگری گفت: تجهیز بیمارستانها، جذب پزشکان و پرستاران از جمله کارهای صورت گرفته در این دولت و در راستای طرح تحول نظام سلامت است اما نباید از نقش پررنگ مردم در عرصه بهداشت و درمان غافل شد.
وی ادامه داد: با ۱۰ مرکز بهداشت و ۱۳ پایگاه سلامت و هفت خانه بهداشت و ۱۵۲ کادر بهداشتی در شهرستان نباید توقع داشت همه مشکلات حل شود .
فرماندار شهرستان البرز افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که کیفیت زندگی مردم ارتقا پیدا کند و به عبارت دیگر با مشارکت خود مردم از بیمار شدنشان جلوگیری کرد.
عسگری ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با گذشت چهار دهه از عمر پربرکت خود دستاوردهای بسیار زیادی را در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را داشته است.
وی افزود: باتوجه به توسعه صورت گرفته در این چهار دهه امروزه تمام روستاهای کشور از زیرساخت های لازم برای زندگی برخوردار هستند و هیچ روستایی نمی توان سراغ گرفت که راه ارتباطی یا آب آشامیدنی سالم نداشته باشد.
عسگری ادامه داد: امروزه در عرصه آموزش و پرورش، نوجوانان و نونهالان همه از آموزش های لازم بهره مند هستند و در عرصه آموزش عالی شاهد حضور دانشگاه ها در بسیاری از شهرها هستیم.
وی با اشاره به مذاکرات هسته ای نیز گفت: ما پس از ۱۲ سال در مذاکرات هسته ای پیروز شدیم و امروزه کشور ایران به عضویت باشگاه کشورهای دارای دانش هسته ای درآمده و تحریم های ظالمانه برداشته شده و این پیروزی با مقاومت مردم و تدبیر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امور به دست آمد.
عسگری با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی باید سبک زندگی خود را بر مبنای قناعت و زندگی اسلامی تنظیم کنیم و از سرمایه های عظیم داخلی و نیروهای انسانی حداکثر استفاده را ببریم.
وی با اشاره به پایگاه های سلامت گفت: در ناحیه شهری مهرگان حدود ۳۰ هزار نفر ساکن هستند و همچنین شهرک نصرت آباد، شهر شریف آباد نیز به مراکز بهداشت و سلامت نیاز دارند و البته پایگاه سلامت شهر محمدیه نیز باید ارتقا یابد.
عسگری ادامه داد: باید مرکز طب کار شهر صنعتی البرز و کلینک های تخصصی این شهرستان، شهر محمدیه و الوند سریع تر تکمیل شود و پایگاه های فوریت پزشکی موجود تقویت گردد.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

بخش ارسال دیدگاه ها بسته شده است