۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 48 | تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲:۱۲ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – تنها شش شرکت تولیدی، پسماندهای خود را به سایت محمدآباد منتقل می کنند

قزوین روز :

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین

تنها شش شرکت تولیدی، پسماندهای خود را به سایت محمدآباد منتقل می کنند

قزوین-ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: از مجموع ۱۷ واحد صنعتی با پسماندهای ویژه و خطرناک تاکنون فقط شش شرکت تولیدی پسماندهای خود را به سایت محمدآباد منتقل می کنند.

NoPic100x56.png

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، ایرج زاهدپور در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: سه هزار واحد صنعتی در استان فعال است که از این تعداد ۱۱۷ واحد صنعتی با پسماندهای ویژه شناسایی شده است که باید پسماندهای خود را به سایت محمدآباد منتقل کنند.
وی اظهارکرد: البته از میان ۱۱۷ واحد صنعتی با پسماندهای ویژه، وضعیت پسماندهای ۱۷ واحد صنعتی در شرایط اضطراری تری قرار دارد و باید به سرعت به سایت محمدآباد منتقل شوند.
زاهدپور گفت: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی همزمان با تولید محصول، زباله نیز تولید می کنند، همان گونه که برای فروش محصولات خود برنامه ریزی دارند، باید تدابیر لازم برای ساماندهی زباله های تولیدی خود را نیز اتخاذ کنند.
وی افزود: در راستای ساماندهی پسماندهای صنعتی استان ۱۰ هکتار زمین در حاشیه منطقه محمدآباد که پسماندهای خانگی و عفونی در آن محل دفن می شد، در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان نیز یک شرکت پیمانکار به منظور اجرای طرح ساماندهی و دفن بهداشتی پسماندهای ویژه صنعتی استان انتخاب شده که فعالیت خود را آغاز کرده است.
زاهدپور ادامه داد: این شرکت اقدام به ایجاد چند ‘لندفیل’ در منطقه مورد نظر کرده و یک دستگاه ‘پیرولیز’ نیز با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال خریداری و مستقر کرده است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تأمین برق مورد نیاز سایت ۱۰ هکتاری دفن بهداشتی پسماندهای صنعتی در محمدآباد تصریح کرد: شرکت توزیع برق استان برآورد کرده است برای تأمین برق این سایت چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار لازم است که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می رود تا یک ماه آینده برق این مجموعه نیز تأمین شود.
زاهدپور خاطرنشان کرد: پیمانکار بخش خصوصی تاکنون ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی پسماندهای ویژه صنعتی هزینه کرده است که با توجه به تعطیلی چنین سایتی در ساوه در حال حاضر استان قزوین تنها استان کشور است که به سایت جمع آوری پسماندهای صنعتی ویژه مجهز شده است.
وی افزود: امیدواریم واحدهای صنعتی و تولیدی استان به ویژه واحدهایی که پسماندهای تولیدی آن ها ویژه بوده و خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و انسان ها وارد می کنند، همکاری بیشتری برای انتقال پسماندها به سایت محمدآباد داشته باشند.
۶۱۰۱/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار