تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1603 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۹:۱۰ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – توجه صِرف به کثرت خوشنویسان کیفیت ذاتی آثار را کاهش داده است

قزوین روز :

کارشناس و مجموعه دار آثار خوشنویسی

توجه صِرف به کثرت خوشنویسان کیفیت ذاتی آثار را کاهش داده است

قزوین-ایرنا- کارشناس و مجموعه دار بزرگ آثار خوشنویسی گفت: در سال های اخیر توجه صِرف به کثرت آثار خوشنویسی و خوشنویسان موجب کاهش کیفیت ذاتی آثار شده است.

81952348-70500197.jpg

به گزارش ایرنا احمد ابوطالبیان روز شنبه در نشست تخصصی نقد و بررسی آثار خوشنویسی دوره قاجار که در تالار حافظ حوزه هنری قزوین افزود: متاسفانه انجمن خوشنویسی کشور در طول سال ها فعالیت خود چندان به امور متفرقه نپرداخته و نسبت به تحقیق و کیفیت در خوشنویسی بی اعتنایی شده است.
وی اضافه کرد: این انجمن در صدد احیا، بازنگری و توجه به خطوط از یاد رفته ای مانند تعلیق که اولین خط ایرانی است برنیامده و توجه خود را به خط نستعلیق معطوف کرده است.
ابوطالبیان با بیان اینکه مدیریت این انجمن می تواند روند فعلی را بهبود بخشد ادامه داد: توجه به کثرت خوشنویسان در انجمن خوش نویسی در شرایطی است که این انجمن نتوانسته است از نظر اقتصاد هنر، خوشنویسان را در تمام اقلام خطی به یک کانال اقتصادی با دنیای داخل و خارج متصل و حمایت مالی از هنرمندان داشته باشد.
وی گفت: کثرت تولید آثار خوشنویسی و هنرمند در سطح عالی فقط تولید کننده اثر است اما برای وصل آن به اقتصاد هنر دچار رکود است و این سرخوردگی برای خوشنویسی معاصر در آینده ای نه چندان دور به بن بست تولید آثار منتهی می شود.
این کارشناس غفلت از پژوهش و تحقیق جامع در زمینه خوشنویسی را نیز از دیگر اشکالات انجمن خوشنویسان کشور عنوان کرد و ادامه داد: در این زمینه هنرمندان مختلف در تطور و تحول هنر خوشنویسی گمنام مانده اند و انجمن در این زمینه باید تلاش های بیشتری کند.
ابوطالبیان خاطرنشان کرد: انجمن خوشنویسان باید به گونه ای سیاستگذاری کند که حداقل خوشنویسان برتر بتوانند آثار خود را به عنوان کالایی هنری عرضه و به سمت و سویی هدایت کنند که حداقل هنرمندان سنتی ما به هنر جهان متصل شوند.
این خوشنویس و کارشناس افزود: ما اگر نتوانیم حامی هنر بسازیم خوشنویس معاصر دچار افول قطعی خواهد شد و آثار قبلی ما نیز به افول اقتصادی می رسد.
در حاشیه این نشست اجرای زنده خوشنویسی با عنوان ارمغان آزادی به مناسبت ایام دهه فجر با حضور حدود ۵۰ هنرمند خوشنویس از استان های قزوین، زنجان، همدان و تهران برگزار و شرکت کنندگان سروده ها و اشعار انقلاب اسلامی را با خطی خوش تحریر کردند.
۷۳۸۸/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار