تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1539 | تاریخ انتشار: ۱۷:۵۶:۲۶ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – جهان نیازمند منش علوی در همه ابعاد زندگی است

قزوین روز :

جهان نیازمند منش علوی در همه ابعاد زندگی است

قزوین – ایرنا – دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، جهان را نیازمند منش علوی در همه ابعاد زندگی دانست و گفت: همواره در ترویج حقیقت دین باید تا آنجایی تلاش کرد که فعالیت هایمان تضمین کننده تقویت آیین توحیدی و ولایت امام علی (ع) باشد.

81939650-70477580.jpg

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در آیین معرفی رییس جدید بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین با تاکید بر اینکه امام علی (ع) نه یک فرد بلکه یک جریان است، خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام را باید با محوریت این امام بزرگ که همه دین نیز محسوب می شود را به مردم معرفی کرد.
امام جمعه موقت تهران، امام علی (ع) را در دوره سازندگی حکومت دینی الگوی تمام عیار دانست و ادامه داد: حکومت نخستین امام شیعیان جهان یک جریان بوده و ولایت فقیه نیز در عصر ما قطره ای از دریای ولایت ایشان به شمار می رود.
وی با بیان اینکه ولایت فقیه جز لاینفک اعتقادات کلامی ما مسلمانان بشمار می رود، اضافه کرد: دین اسلام کامل ترین دین بوده و ولایت هم مانند دین اسلام دائمی و همیشگی است.
دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر اظهار کرد: در عصر حاضر که جهان در مخاطره قرار گرفته، امام علی (ع) و اهل بیت (ع) پناهگاه انسان هایی هستند که برای نجات از خطرهای موجود به آنان تمسک می جویند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز در این نشست با بیان اینکه همه اهل عالم تشنه معرفت هستند اما نمی دانند که برای رفع تشنگی خود باید چه مسیری را برگزینند، افزود: عطش عالمیان تنها از برکات برکه غدیر برطرف می شود و از این رو باید فرهنگ غدیر را به جهانیان بیشتر معرفی نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی هر جمله امیرالمومنین (ع) را یک چشمه جوشان دانست و گفت: زمانی که این چشمه ها به یکدیگر پیوند می خورند رودی بزرگ تشکیل می شود که نجات دهنده بشریت است و نسخه دیگری به جز دین نیز برای نجات انسان وجود ندارد.
وی اضافه کرد: انسان ها باید از تشریفات زندگی دوری کرده و ما نیز به طور جدی کارهای مهمی را در راستای تقویت غدیر تعریف کنیم و با پیش بردن برنامه های خود در این زمینه، رضایت امیرالمومنین (ع) را فراهم کنیم.
استاندار قزوین هم در آیین معرفی رییس جدید بنیاد بین المللی غدیر استان قزوین به اهمیت غدیر از نگاه اسلام پرداخت و اظهار کرد: مساله غدیر آن قدر اهمیت داشت که خداوند به پیامبر اکرم (ص) فرمودند ‘اگر این موضوع انجام نشود کار رسالت تو ناتمام خواهد ماند’.
فریدون همتی با تقدیر از خدمات رییس سابق این بنیاد در استان، افزود: باید از مولود غدیر، این میراث گوهربار و با برکت که از سوی امام خمینی (ره) برای ما به یادگار گذاشته شده به خوبی مراقبت کنیم.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی با تقدیر از زحمات آیت الله هادی باریک بین نماینده سابق بنیاد بین المللی غدیر در استان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی را به عنوان رییس جدید این بنیاد در استان قزوین معرفی کرد.
۸۰۵۴

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار