تکذيب ممنوع‌ الخروجی خانواده آیت الله هاشمی

بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود

پرسپولیس با اختلاف ۱۰ امتیاز قهرمان لیگ می‌شود

زلزله ۶.۱ ریشتری دیشب حوالی «هجدک» را لرزاند

جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می‌شود

انعکاس اظهارات سردار سلیمانی

مرادی: بهداد را برمی‌گردانیم

فرصتی بسیار مهمی که برای ایران فراهم شد

فردای نامطمئن صندوق‌ های بازنشستگی در ایران

چراغ سبز برانکو به جدایی ستاره سرخ ها از پرسپولیس

تصویری از دیدار برانکو با کسی که می‌گفتند شاید جانشینش شود

طنز؛ هرکسی پول ندارد به مسافرت خارجی نرود

کد خبر: 1472 | تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹:۵۵ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – حجت الاسلام قرائتی: سهم دستگاه ها در نماز باید مشخص شود

قزوین روز :

حجت الاسلام قرائتی: سهم دستگاه ها در نماز باید مشخص شود

قزوین-ایرنا-رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: سهم هر دستگاه و وزارتخانه باید در حوزه نماز مشخص و تعیین شود.

81936034-70471662.jpg

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلین محسن قرائتی روز سه شنبه در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز با تاکید بر ترویج فریضه نماز افزود: باید در این خصوص پافشاری کرده و بر فهم نماز نیز بکوشیم.
وی با اشاره به برگزاری بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز، گفت: باید توجه داشت که این اجلاس برای ساختن نماز خوان نیست بلکه در آن مسئولان برای بهبود وضعیت اقامه نماز تصمیم گیری می کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز تاکید کرد: مسئولان فرهنگی کشور نیز باید درباره تقویت نماز و ارتقای جایگاه آن به طور جدی تفکر کنند.
وی اظهار کرد: انتظار می رود وزارتخانه های مهمی چون فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و علوم سهم خود را در حوزه نماز مشخص کرده و با حساسیت خاصی بدنبال ارتقای فرهنگ نماز باشند.
حجت الاسلام قرائتی همچنین گفت: البته نماز متعلق به شخص خاصی نیست و دستگاه خاصی متولی آن نخواهد بود و در این خصوص در کنار ادارات و دستگاه ها امام جمعه ها نیز همت کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در قرآن ۳۰۰ آیه درباره نماز آورده شده است که در هشتاد و هشت آیه کلمه صلاة ذکر شده است، اظهار کرد: باید در مفاهیم این آیات تامل کرد و به آنها عمل نمود.
رئیس ستاد اقامه نماز در ادامه بر آسیب شناسی نسل نو تاکید کرد و گفت: بخش عظیمی از آسیب های اجتماعی در این است که نسل نو نسبت به نماز و قران کم توجه شده اند.
وی بر تلاش برای تسهیل در ازدواج جوانان تاکید کرد و ادامه داد: نسل نو از شهوت و غفلت گزیده می شود و دوای شهوت نیز ازدواج است و دوای غفلت نیز نماز است.
حجت الاسلام قرائتی ادامه داد: باید در حوزه نماز عزم ملی وجود داشته باشد و این سوال مطرح است که چرا باید یک اداره با ۳۰ کارمند امام جماعت دارد ولی مدرسه ای با ۳۰۰ دانش آموز امام جمعه ندارد؟
رئیس ستاد اقامه نماز در پایان افزود: در صورت این که تلاش بیشتری را از سوی دستگاه ها شاهد بوده و از همه امکانات و ظرفیت های خود استفاده کنیم شاهد تقویت فرهنگ نورانی نماز در جامعه خود خواهیم بود.
بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز صبح امروز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشگری در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) آغاز شده است.
۶۱۰۱/ ۳۰۱۳

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار