۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

۳۰۲ Found

کد خبر: 243 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۴:۲۸ - یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ | بدون نظر | Print This Post Print This Post |

قزوین روز – حداد عادل: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سه گوهر ارزشمند انقلاب است

قزوین روز :

حداد عادل: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سه گوهر ارزشمند انقلاب است

قزوین-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سه گوهر ارزشمند انقلاب شکوهمند ما است که باید از آنها پاسداری کنیم.

81946975-70490487.jpg

به گزارش ایرنا، غلامعلی حداد عادل سه شنبه شب در جشن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که توسط اصولگرایان قزوین برگزار شد، با تاکید براینکه باید در زبان و عمل قدردان و شکرگزار حکومت اسلامی در کشور خود باشیم، افزود: بسیاری از مردمی که در دوره های قبل تر از انقلاب زندگی می کردند در حسرت و آرزوی یک روز زندگی در حکومتی اسلامی بودند.
حداد عادل اظهار داشت: ایران پیش از انقلاب از خود استقلالی نداشت و دارای یک حکومت وابسته به انگلیس و آمریکا بود.
وی با بیان اینکه تا پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تصمیمات خارج از تهران و از سوی آمریکا و انگلیس برای کشور دیکته می شد، افزود: رجال سیاسی حکومت پهلوی به این موضوع در خاطرات خود اشاره و به آن معترف بوده اند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، حکومت پهلوی را ساخته انگلیس و پرورده آمریکا خواند و گفت: در دوره حاکمیت طاغوت، همه عزل و نصب های مهم کشور با موافقت و اجازه آمریکا انجام می شد.
حداد عادل با بیان اینکه انقلاب اسلامی، استقلال را برای کشور به ارمغان آورد، اظهار کرد: امروز می بینیم در ایرانی که روزی یک سرلشگر ارتش از یک گروهبان آمریکایی می ترسید و مطابق دستور او رفتار می کرد، اکنون به درجه ای از استقلال دست یافته که جوانان پاسدار آن در دریا، آمریکایی هایی که وارد حریم آبهای کشور شدند را دستگیر و با وجود تهدید ناوهای هواپیمابر و سایر تهدیدها ذره ای تزلزل از خود نشان نداده و طبق مقررات بین المللی نفرات بازداشت و پس از بازرسی و سپس رها کردند.
حداد عادل با طرح این سئوال که کدام کشور منطقه جرات انجام چنین کاری را دارا است؟، افزود: این ها از برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و حضور همیشه در صحنه مردم است که در موعد انتخابات امسال در هفتم اسفند باز هم شاهد آن خواهیم بود.
وی همچنین گفت: باید از خود بپرسیم که در منطقه خود کدام کشور به غیر از ایران است که تصمیمات در مرکز آن انجام می شود و باید در اینجا متوجه عمق معنای استقلال باشیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، آمریکا را ۳۷ سال در حسرت دخالت در امور ایران خواند و افزود: آمریکا امروز هوس نفوذ در میهن اسلامی را به سر دارد که البته این موضوع نیز برای آنها به یک حسرت تبدیل می شود.
حداد عادل در بخش دیگری از صحبت های خود از آزادی به عنوان یکی از نعمت هایی که مردم کشور با پیروزی انقلاب اسلامی آن را بدست آوردند، یاد کرد و گفت: نباید فراموش کرد که آزادی فردی مهم و قابل احترام است اما مهم تر از آن آزادی ملی است.
وی، معنای آزادی در حکومت اسلامی را با آزادی که در سایر حاکمیت ها وجود دارد، متفاوت دانست و افزود: انسان مسلمان و متدین نمی تواند و نمی خواهد که از آزادی که به معنای آزاد بودن در انجام هر کاری است برخوردار باشد.
حداد عادل با بیان اینکه آزادی که به معنای اجازه داشتن به انجام هر کار و رفتاری باشد نه با عقل و نه با دین سازگار است و اصولا افراد مومن خود را ملزم و متهد به احکام دینی می دانند، اظهارکرد: مردمی که پیش از انقلاب به خیابان ها آمده و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سر می دادند، هدفشان کسب این نوع آزادی نبود چرا که از آن برخوردار بودند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده ای می گویند برای چه از آزادی صحبت می کنید درحالیکه حجاب را اجباری و قانونی کرده اید، افزود: به این عده باید گفت که مراد ما از آزادی مخالفت با دین و احکام آن نبوده است.
وی با بیان اینکه پیش از انقلاب در کشورمان ازادی وجود نداشت و این را می توان از افرادی به جرم کوچک ترین نقد و اعتراض دستگیر و به زندان افتادند، پرسید، افزود: امروز به برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در کشورمان آزادی وجود دارد و نمایندگان در مجلس آزادانه به بیان نظرات خود می پرداختند و مردم و رسانه ها نیز مسائل مورد نظر خود را آزادانه طرح و بیان و نقد می کنند.
حداد عادل با بیان اینکه در موضوع برجام مردم، سیاسیون و نمایندگان آزادانه به بیان نظرات و انتقادات خود پرداختند که عده ای نیز از این موضوع خوششان نیامد، افزود: باید بدانیم که مقام معظم رهبری مدافع اصلی آزادی در کشورمان، هستند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود از جمهوری اسلامی به عنوان نعمتی بزرگ تر از آزادی و استقلال که به برکت پیروزی انقلاب در کشور بدست آمد، یاد کرد و گفت: مردم ما برای آنکه دین را به صحنه آورده و کشور خود با احکام دینی اداره شود، به پاخواسته و قیام کردند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از ولایت به عنوان مهم ترین جلوه سیاسی و اجتماعی دین یاد کرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) این جلوه را احیا کرد.
حداد عادل با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در اسفند ماه امسال، گفت: انتخابات مظهر سه عنصر اساسی انقلاب ما یعنی آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی است.
وی با بیان اینکه در انتخابات مشاهده می کنیم که هر فرد خود تصمیم می گیرد که چه کسی را روانه مجلس کند، اظهار کرد: این در حالی است که پیش از انقلاب فهرست نمایندگان قبل از رای گیری مشخص بود و از سفارت انگلیس بیرون می آمد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، از انتخابات به عنوان یکی از محل های نفوذ یاد کرد و اظهار داشت: آمریکا بدش نمی آید که به بهانه اجرای برجام در انتخابات ایران مدیریت و دخالتی داشته باشد که البته مردم میهن اسلامی با بصیرت و هوشیاری خود اجازه این کار را به آنها نمی دهند.
حداد عادل از انتخابات در کشور به عنوان مظهر آزادی یاد کرد و گفت: مردم ما مجبور نمی شوند که به کسی رای بدهند و اطمینان دارند که در شمارش آراء نیز تقلبی نمی شود.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری آرای مردم را حق الناس نامیدند، افزود: مردم می دانند که رای آنها در نتیجه انتخابات موثر است وگرنه در انتخابات شرکت نمی کردند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه نباید فراموش کنیم که بیش از ۹۸ درصد مردم کشور به حکومت اسلامی رای داده اند، افزود: اسلامی بودن انتخابات نیز به خاطر این است که مراقبت شود تا از حضور افرادی که به اسلام و نظام اسلامی معتقد نیستند مجلس راه پیدا نکنند.
وی از فتنه به عنوان خط قرمز در بحث صلاحیت افراد برای ورود به کارزار انتخاباتی یاد کرد و اظهار داشت: فتنه فقط یک اختلاف نظر و اعترض در مورد شمارش آراء نبود بلکه طرحی برای براندازی بود.
حداد عادل با بیان اینکه شورای نگهبان در موضوع صلاحیت نامزدها خواهان حفظ جنبه استقلال، آزادی و اسلامیت نظام در عرصه انتخابات است و اگر هم فردی اعتراض کند بررسی می شود و ممکن است که برخی از افراد معترض نیز تایید شوند.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار